Ja mám na 180 kutúči brzdy čo tam boli od základu m396 ale brzdia celkom fajn. Som ich chcel hneď meniť, no najskôr tieto zoderem a vymením to za Xt.
15.08.2017 - 21:07:35
00
Lajcy_XC napísal:
Ja som musel ísť do nových bŕzd.. Pretože tie m506 sú dosť slabé na dlhších zjazdoch hrozne rýchlo sa zahreju.. A platničky miznú ako gumičky na v brake :-)

Ja mám SLXka a to som rád, že mám vpredu 203 a vzadu 180 mm kotúč. Je to tak akurát, no vedel by som si predstaviť aj silnejšie, no zatiaľ ma nesklamali :) . Ale samozrejme, záleží čo kto jazdí, ja mám rád aj dlhšie technickejšie zjazdy, kde dostanú brzdy dobré zabrať :)
15.08.2017 - 21:08:59
00
Tie som chcel mám ich na starom bicykli ale čítal som že tie nove sú len pekne a nič moc údajne tie staré boli lepšie
15.08.2017 - 21:11:34
00
Tiež mám rád také technickejšie zjazdy no pri tom 180 vpredu asi zostanem len chcem vymeniť spolu s brzdami aj kotúče za asi XT icetech a brzdy neviem či ísť do Xt ale do lacnejších SLX
15.08.2017 - 21:12:33
00
imro1 napísal:
Mňa vždy trochu pobaví, keď niekto napíše, že chce flekovať predným, alebo mať tak silné brzdy aby preletel cez rajdy, to musí byť fakt super :lol:
:D preletiet cez rady nemam zaujem.. sam som cosi o tom cital ako predne nema flekovat ale chcem dosiahnut to ze ked zabrzdim prednim pri pomalej jazde na trajloch pri prudkych zatackach (180°) bajkom podskocim a zadnym zmenit polohu a pokracovat dalej- toto sa mi teraz neda ani keby nevie co som robil zadne flekuje v poho ale to ma iny pomer zatazenia)
15.08.2017 - 21:18:42
00
Lajcy_XC ja mám tie staré 675 ky a keď som čítal, koľko lidí malo s tými novými či už xt, alebo slx problémy, tak som aj rád :)
Lukas333 ja by som už asi ice techy nekupoval, iba ak za nejakú super cenu, sú krivé už od novoty, brdia síce dobre, ale sú krivé a rýchlo sa derú.
15.08.2017 - 21:20:47
00
pby napísal:
:D preletiet cez rady nemam zaujem.. sam som cosi o tom cital ako predne nema flekovat ale chcem dosiahnut to ze ked zabrzdim prednim pri pomalej jazde na trajloch pri prudkych zatackach (180°) bajkom podskocim a zadnym zmenit polohu a pokracovat dalej- toto sa mi teraz neda ani keby nevie co som robil zadne flekuje v poho ale to ma iny pomer zatazenia)

Len ja mám teraz 180 kutuč v predu brzdu zakladnú M396 a niečo takéto mi spraviť ide, tak možno je niekde problem. Mám 87 kg.
15.08.2017 - 21:21:03
00
imro1 napísal:
Lajcy_XC ja mám tie staré 675 ky a keď som čítal, koľko lidí malo s tými novými či už xt, alebo slx problémy, tak som aj rád :)
Lukas333 ja by som už asi ice techy nekupoval, iba ak za nejakú super cenu, sú krivé už od novoty, brdia síce dobre, ale sú krivé a rýchlo sa derú.

A aké kotúče by si mi odporučil ? K brzdam pravdepidobne Xt možno Slx?
15.08.2017 - 21:22:23
00
pby napísal:
:D preletiet cez rady nemam zaujem.. sam som cosi o tom cital ako predne nema flekovat ale chcem dosiahnut to ze ked zabrzdim prednim pri pomalej jazde na trajloch pri prudkych zatackach (180°) bajkom podskocim a zadnym zmenit polohu a pokracovat dalej- toto sa mi teraz neda ani keby nevie co som robil zadne flekuje v poho ale to ma iny pomer zatazenia)

To sa dá dosiahnúť aj so slabšími brzdami, pri zmene ťažiska, ale ak máš kvalitnú vidlu ktorá ti dovolí dať väčší kotúč tak vyskúšaj, určite to zbadáš na brzdnej sile. No pri lacnejších vidlách a nejakých 32 alebo 30 nohách by som to neriskoval, skôr tak odpáliš vidlu, je tam predsa vyššia sila a lacné vidly nie sú na takú záťaž stavané :)
15.08.2017 - 21:26:16
00
LukasOn napísal:
Len ja mám teraz 180 kutuč v predu brzdu zakladnú M396 a niečo takéto mi spraviť ide, tak možno je niekde problem. Mám 87 kg.

Vyzera ze bude.. hmotnost mam na chlp rovnaku ako ty a ked si zoberiem ze mam 4 piestove kym tvoje su 2 piestove a tebe to ide.. tak nechapem
15.08.2017 - 21:32:47
00
Ja som vacsim kotucom odtrhol uchyt kotuca na naboji :D
15.08.2017 - 21:33:29
00
pby napísal:
Vyzera ze bude.. hmotnost mam na chlp rovnaku ako ty a ked si zoberiem ze mam 4 piestove kym tvoje su 2 piestove a tebe to ide.. tak nechapem

Skus poriadne odmastniť 😀
15.08.2017 - 21:35:01
00
pby vymeň za poriadne brzdy a zrazu budeš mať iný bicykel :). Ale chalani majú pravdu, dá sa to aj s podstatne slabšími brzdami. Zas keď máš kusavejšie brzdy, tak to ide ľahšie. 200ovka určite niečo pomôže. Skúšal som podobné veci aj na Guide brzdách, dokonca aj iba 2 piestoch a šlo to, skús odvzdušniť prednú brzdu a keď vymeníš kotúč, aj s platňami, tak to možno pôjde lepšie, ak máš nebodaj nejaký bordel na kotúči alebo platniach (ktorého sa nemusíš vedieť zbaviť).
15.08.2017 - 21:37:28
00
LukasOn napísal:
Skus poriadne odmastniť ?

Nepoznam nikoho kto odmasnuje ako ja..to my ver od novoty ako prisli nove dosticky pred kazdou jazdou odmasnujem kotuc cisticom na brzdy po 2 jazdach vytahujem dosticky odmasnujem cistim dosticky samostne su v luxusnom stave.. tu poroblem nebude a bike je novy brzdy su funglovku nezavzdusnene (takze ???)
15.08.2017 - 21:42:16
00
Ak nejazdíš nejaké brutálne dlhé zjazdy tak vymeň tie sintre naspäť na organiky. Brzdy budú o dosť kúsavejšie. Sintre brzdia tiež veľmi dobre, ale musia sa zahriať.
15.08.2017 - 21:43:33
00
keyboard_arrow_up