určite, Sram Centerline CL
26.06.2019 - 10:43:14
00
Aha, prepáč, ja som myslel, že tá foto s 2ma adaptérmi je tvoja..
26.06.2019 - 10:47:46
01
a keby si radsej dal nejake silnejsie brzdy ? napriklad MT520 4 piestikove su uplne super podla mna za dobry peniaz
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/shimano-brzda-hydr-mt501-blmt501-brmt520-zadna-cierna-post-mount-1700mm-hadplatn-d01s.html

    26.06.2019 - 10:52:17
    02
    nové brzdy časom, zatiaľ to chcem vyriešiť bez nejakej väčšej investície
    26.06.2019 - 11:02:44
    00
    čaute, mám shimano BR-MT400 , vpredu 180/160 vzadu kotúče a chcem sa spýtať či mi pomože pri brzdení keď nahodím aj dozadu 180tku ? Jazdím po vačšine v lesoch traily ( nehrotím to nejak brutal, ale občas to pustím ) a keĎ dojde na brzdenie tak sa snažím hlavne s prednou a zadnou korigujem, ale niekedy mám pocit že trošku moc musím páčku stlačiť aby to začalo až poriadne brzdiť no potom to ide už do šmyku ( aj trošku ale len trošku gumený pocit pri stláčaní páčky ), ako nemám pocit žeby to nebrzdilo hej alebo čo, len sa mi nechce veriť že po 220 km najazdených na novom bajku už može byt zavzdušnená alebo nestíha ? :D
    Predná brzda ide super myslím že žiaden problém
    Inak mam 75 kg takže žiadna ťažká váha
    26.06.2019 - 13:52:09
    00
    Mne 6000-ka vzadu robi zrejme to iste.Na prednej pekne citit ako sa zahryzne,no zadna aj ked ju stlacim silno,tak prd brzdi.Mam ich tiez kratko,ziadne strmaky dole kopcom nejazdim,tak som ju nemal kde uvarit,zavzdusnit,bike som ani nemal hore kolesami.Vtedy sa moze zavzdusnit co som tu cital.Platnicky som skusal dat nove,ocistil som kotuc a to iste.Hmotnostne som na tom ako kelega vyssie.
    .Odsroboval som na pake odvzdusnovaci srob a nevidno tam kvapalinu,ani po zmacknuti.Co som videl video,tak tam mal kvapaliny tolko,ze mu trocha zvrchu vytieklo.Jedine,co mi napadlo,ze v nej mam teda malo kvapaliny.
    26.06.2019 - 14:13:19
    00
    a nie je to to, ze zadnu hadicu mate 140cm+ a prednu len do 70? Zadna ani mne nikdy nebrzila uplne rovnako ako predna.
    26.06.2019 - 14:34:11
    02
    Ano jento tou hadicou dlhsou. Robi to na vsetkych brzdach. Pozrite nan tie entry level 4 piesty co som daval hore link tie su super a sily na rozdavanie
    26.06.2019 - 14:42:11
    00
    Súhlasím, neviem ako iné značky ale pri Shimane som si vždy všimol rozdiel medzi prednou brzdou a zadnou, ktorej páčka má "gumovejší prejav"

    Ale kamoš mal v novo kúpenom sete M7000 v zadnej brzde fakt málo kvapaliny, páčka mu išla skoro ku gripom.
    Najlepšie doliať kvapalinu, v prípade potreby trochu vytlačiť piestiky (ale pri nových platničkách a kotúči to nie je nutné), poriadne odvzdušniť. Ak sa skráti chod páky, tak to musí brzdiť dobre, potom ostáva už len nečistota na kotúči alebo platničkách.
    26.06.2019 - 14:46:19
    00
    RANDAL no a ta zmena z mechaniky na hydrauliku stala zato? ci by si kludne vydrzal nadalej pri mechanikach?
    26.06.2019 - 15:27:32
    00
    Ze zadna zabera inak ako predna viem z mechanik a aj z Vecok.Ale toto skoro nezabera,ale paka ma stale rovnaky chod,nie az ku gripu.
    Zo zaciatku som rozdiel badal,na prednej to citim aj teraz,ale zadna sa akosi nevie rozbehnut.Ako som pisal kotuc ocisteny a aj nove platnicky som dal,ak by boli stare,co maju par jadz zamastene,ale stale je to rovnake.Ba horsie ako u mechanik.Toto je dovod,preco som roky odmietal hydrauliky.Pri mechanikach je len lanko a takmer ziadna udrzba.
    Ale ako vravim,zda sa mi,ze je v nej malo kvapaliny.Nema niekto z okolia poldeci?Vratim deci :-) ked mi pride balik z Mtbiker.
    26.06.2019 - 15:45:18
    00
    mechaniky su super. Mam ich na adventure biku, udrzba takmer nulova a neviem si predstavit opravovat hydrauliku niekde na niekolko sto km putovani. No na fulle uz radsej hydrauliku plus keramicke piesty ;)
    26.06.2019 - 16:16:22
    00
    hmm tak bajk som mal hore kolesami asi 2x na chvilku.. Inak to može byť dĺžkou tej hadice mysliš ? ako to vyriešit ak to je tým ? lebo nechcem vrážať peniaze do nových bŕzd, si myslím že keď dokáže dobre brzdiť predná tak sa nejako musí dať nastaviť aby išla aj zadná rovnako dobre a nové brzdy potom časom možno, ale dík za typ :)
    Inak, podľa toho čo píše RANDAL, tak som natom asi lepšie lebo mne nejde až úplne ku gripu, len jednoducho cítim že chod prednej brzdy je perfektný narozdiel od tej zadnej a či to není napríklad 160tkou kotúčom len tak ma napadlo.. Inak celkovo to brzdí dobre, len trošku tá gumovosŤ pri stláčaní ma serie :D Tiež sa mi nechce zas veriť že mám vyčúchané platničky po 220 km.. Skúsim vyčistiť kotúč ešte ale myslím že tým to nebude
    26.06.2019 - 16:30:08
    00
    Nemyslím si, že brzdný účinok zadnej bzdy je nižší kvôli tomu že je tam dlhšia hadica, skôr je to spôsobené dvoma vecami a to rozložením váhy na bicykli a mastným zadným kotúčom s platničkami, osobne by som najprv skúsil odmastiť platničky a hlavne kotúč, často je znížená brzdná schopnosť spôsobená tým, že pri mastení reťaze, respektíve jazdení s nadmeným mazivom odfrkuje mazivo aj na kotúč. Za odmastenie takmer nič nedáš a za pokus to stojí. Druhú vec by som riešil platničky, kupil semi metalické, alebo metalické. Veď ani len na motorkách sa bežne nedáva 200mm kotúč dozadu a tam je toho výkonu podstatne viac.
    26.06.2019 - 19:38:55
    02
    trionq napísal:
    tiez rozmyslam nad vymenou RS a ak sa do toho pustím určite berem tie Magury mt7 má ich Wibmer a Macaskill, ten dokonca aj na dirte niečo na nich asi bude


    Tak nakoniec som kupil tie Magury Mt7 203/203 neskutocny rozdiel len odporucam
    27.06.2019 - 06:47:44
    04
    keyboard_arrow_up