Neviem či som trafil tému, ale mam jednu otázku. Všimol som si pri sledovaní rôznych videí, že pri čistení bicykla zakrývajú kotúče rôznymi obalmi. Kvôli čomu je to potrebné? Nikdy som to takto nerobil, takže ma zaujíma, či to mám radšej tiež zakrývať.
25.05.2022 - 21:29:26
00
Aby sa ti na ne nedostala mastnota z reťaze, kazety alebo čohokoľvek
25.05.2022 - 21:42:44
11
alebo cistit-odmastnovat kotuce ako posledne pri udrzbe...
Jezus Ti povie, aky je alergicky na minanie baliaceho materialu, ekologia :-)
25.05.2022 - 21:58:49
03
Nikdy v zivote som nezakryval, nikdy v zivote kotuce neodmastoval, nastiekam Cyklostar, oplachnem hotovo, a nikdy nebol problem. Neviem, co by som musel robit aby som si od retaze zapraskal kotuce :-)
25.05.2022 - 22:10:11
04
to som si aj ja hovoril dokym som dole 15% kopcom zistil ze mi nebrzdia obe brzdy :D :D :D
25.05.2022 - 22:16:30
03
Nic nezakryvam, ale kym vezmem do ruky akekolvek mazivo v spreji alebo co mpoze prskat idu von platne a pred nasadenim platni odmastim kotuce. ... ak mam na to nervy a cas. Ak nie seri..m na to a ak nahodou je problem s brzdenim tak vypeciem platnicky horakom a kotuce odmastim. V zasade to portrebuje toho oleja celkom dost, aby to bol realne problem.
26.05.2022 - 23:28:54
00
Prisiel cas na vymenu dosticiek. Toto ma moc nepotesilo. Dosticky su nizsie ako original, neprekryvaju celu plochu kotuca, trcia spoza nich piesty. Nahodil som ich, ale kupim ine, tieto si necham ako nahradne. Su to tieto. Mate nejaky tip na dobre HOPE E4 platnicky spravneho rozmeru? Napr. Trickstuff nemaju rovnaky problem? Galfer by mali byt tie iste ako original, ale chcel som skusit nieco ine.

Prílohy:

IMG_0386.JPG
IMG_0386.JPG 457.01 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0388.JPG
IMG_0388.JPG 187.85 KiB thumb_up0thumb_down

28.05.2022 - 18:59:57
00
V týchto platničkách je riadny zmätok...oni vyzerajú veľmi podobne a v ponukách predajcov sú úplne zle špecifikované. Najlepšie je mať k dispozícii Galfer katalóg, kde sú uvedené presné rozmery platničky. Mne sa stalo že som omylom kúpil asi tie pravé platničky čo máš na fotke od Galferu do bŕzd Trickstuff Direttisima a platnička je dlhšia asi o 2 mm....potom som pátral a vyzerá to, že pasuje do Trickstuff Maxima, alebo do týchto tvojich Hope.

Tieto platne čo máš kúpené ty vyzerajú byť úplne v pohode....skôr by som povedal, že tá menšia brzdná plocha je robená, kvôli univerzálnosti na rôzne brzdové kotúče. Niektoré brzdové kotúče majú pomerne malú výšku brzdnej plochy.
28.05.2022 - 20:05:21
01
BBB su na tom rovnako. aj metalicke goldfren. vsetky nahradne platne pasuju na shimano/sram kotuce. hope su o nieco sirsie. konkretne ale tieto faststop niesu moc faststop ale hlavne fast lezu dole. jazdim ich na centerline kotucoch.
kupil som ale original metalicke od hope - mam k nim este jedny hope kotuce - uvidim co to bude robit aka bude vydrz. potom sa rozhodnem ci budem este vymyslat alebo nie.
zatial kombinacia BBB platni a centerline kotucov nieje vobec na zahodenie - vydrz celkom ok, cena primerana a brzdenie tiez ok
28.05.2022 - 21:54:27
02
Nazdar, mam brzdy sram code r, vie mi niekto doporucit kotuce a platničky? Diiik
29.05.2022 - 09:48:01
00
Tak som objednal original HOPE platnicky, ake tam aj boli. A2Z som bral preto, lebo boli lacne a tiez som ich jazdil na inych brzdach a osvedcili sa. Ak rychlo zlezu dole, aspon sa ich rychlo zbavim :)
lackanicko na SRAM brzdach mi vyborne fungovali original sintrovane platnicky na Centerline kotucoch, ale to boli Guide RS. Na Code moze byt situacia ina. Zaklad bol ich riadne odvzdusnit.
29.05.2022 - 10:20:11
00
Gusto0 napísal:
BBB su na tom rovnako. aj metalicke goldfren. vsetky nahradne platne pasuju na shimano/sram kotuce. hope su o nieco sirsie. konkretne ale tieto faststop niesu moc faststop ale hlavne fast lezu dole. jazdim ich na centerline kotucoch.
kupil som ale original metalicke od hope - mam k nim este jedny hope kotuce - uvidim co to bude robit aka bude vydrz. potom sa rozhodnem ci budem este vymyslat alebo nie.
zatial kombinacia BBB platni a centerline kotucov nieje vobec na zahodenie - vydrz celkom ok, cena primerana a brzdenie tiez ok

Originál metalicke hope nic moc.bbb bolo z nahrad najlepsie.teraz mam na skúšku golfrena tiez fajn...
29.05.2022 - 10:52:16
00
bajkonur napísal:
Tak som objednal original HOPE platnicky, ake tam aj boli. A2Z som bral preto, lebo boli lacne a tiez som ich jazdil na inych brzdach a osvedcili sa. Ak rychlo zlezu dole, aspon sa ich rychlo zbavim :)
lackanicko na SRAM brzdach mi vyborne fungovali original sintrovane platnicky na Centerline kotucoch, ale to boli Guide RS. Na Code moze byt situacia ina. Zaklad bol ich riadne odvzdusnit.


No odvzdusnim ich a po dvoch zjazdoch su zase makke 😓
29.05.2022 - 11:11:54
00
Pani kupil som kotuc Formula Cura CL na vymenu za SMRT70 ale ako to mam teraz v ruke tak CL unasac je vyrazne iny ako u shimana. Dosasacia plocha prakticky nejestvuje, sedi to na nejkych vystupkocha a mozno skrutkach ?! :o Rozhodne tam nie je ziadna vrubkovana plocha, na ktoru ma dosadnut matica, tak ako u shimana,
Pouziva formula nejku vlastnu maticu na uchytenie ? :?: bti-usa.com
Vdaka
30.05.2022 - 13:26:54
00
takto asi
https://community.mtb-mag.com/mercatino/formula-cura-disco-freno-203mm-usato-center-lock.18436/
30.05.2022 - 13:37:39
10
keyboard_arrow_up