PLS. ako by ste kombinovali plaste MAXXIS? Teraz mam P aj Z rovnaky a to IKON v sirke 2,2 ale chcel by som to skombinovat Predny dat sirsi 2,2-2,35 s mohutnejsim dezenom a dozadu potom uzsii 2,1 a s nizsim vzorom. Ci je to blbbost?
Jadim tak 30/30/40 (hlina, sotolina, cesta) ale vzdy len za sucha. Ten Ikon mi vzadu rychlo odisiel. Co tam dat crossmark?
Esteby som rad vedel, co beriete vy - tvrdu zmes, 2-zmes, 3? Do terenu asi viaczmesovu, lebo sa prisposobuje roznym podmienkam, no na cestu do prece, kde je polovica asfaltu asi tvrdu zmes? Alebo sa mylim?
Dakujem.
17.06.2018 - 22:52:55
00
osobne mam vpredu DHF 2.5'' a vzadu HRII 2.3''
18.06.2018 - 10:23:20
00
Na novom biku mam vpredu e13 TRSR 2.3" a vzadu e13 TRS+ 2.3", ale silno uvazujem o ich vymene. Prva vec, co mi vadi je, ze na 30mm rafiku je profil strasne stvorcovy a je to citit. No a druha vec je, ze mam pocit, ze taham za sebou vozik, su (hlavne pri vyslapoch) nenormalne pomale. Urcite to suvisi aj so samotnym bikom (prechod z trail biku Scott Genius na Enduro YT CAPRA), ale pocitovo to davam za vinu hlavne plastom. Vedeli by ste poradit nejake rychlejsie combo? V blate nejazdim, takze grip v mokrom / makkom prostredi nie je az tak dolezity. Na Geniuse som jazdil Nobby Nic vpredu (2.35") aj vzadu (2.25") a aj ked podla viacerych su Nobby Nic (hlavne na zadnom) kotvy, bol som s nimi spokojny. Kombinacie, co mi napadaju su:

- Schwalbe Magic Mary - Schwalbe Nobby Nic
- Schwalbe Magic Mary - Schwalbe Rock Razor
- Maxxis Minion DHF - Maxxis Minion DHR II
- ???

Maxxis su vseobecne uzsie, takze pri Maxxis plastoch predpokladam kombo 2.5 vpredu a 2.4 vzadu. Urcite by som rad vyhol stvorcovemu profilu (30mm rafik).
20.06.2018 - 11:31:14
00
Heh, tie TRS Race a Plus su strasne kotvy :- ). Mam ich tiez na Capre a ked som ich odvazil pri nahadzovani bezdusi, tak mi vysli ako 1170 a 1080 gramov (v 29"), co je na urovni SuperGravity casingu u Schwalbe, alebo DoubleDown pri Maxxis. To samo o sebe robi strasne vela, ten Race v predu ma navyse. Durometer tej gumy je navyse niekde na urovni AddixSoft, akurat na oboch :- ). Profil je podla mna ale ok na tych 30mm rafikoch.

Ak si fanusik Maxxisu: DHF 2.5WT 3C MaxTerra do predu, dozadu 2 alternativy agresivnejsi DHR2 2.4, a mierne rychlejsi Aggressor 2.5WT (asi naj). Semislick Minion SS v 2.3 je uz moc uzky a hranaty pri 30mm rafiku (Este som nevidel nikde tu 2.5WT verziu).
Tie 2.5WT verzie su o dost vhodnejsie pre 30mm rafik ak ti vadila hranatost TRS, ale vazia 1kg v EXO tiez. Bude to rychlejsie ale hlavnej tymi zmesami nez rotacnou vahou.

Ak si fanusik Schwalbe a ultranizkej vahy: MagicMary 2.35 AddixSoft SnakeSkin dopredu, 2.35 HansDampf AddixSpeedGrip SnakeSkin. Ultra lahke kombo ktore ti oproti TRS usetri pol kila ;- ) A valivy odpor bude uplne...uplne inde.
Urcite nie NobbyNic na Capru, v prvej rezanej zakrute budes na zemi :- ).

Osobne mam doma pripravene MagicMary a RockRazor v 2.35 Addix Soft + Addix SpeedGrip lebo to mam strasne osvedcene ale zo srandy a zvedavosti si este aspon mesiac poneham tie TRS nahodene nech aspon spalim dake kalorie navyse. Su to sice strasne kotvy do kopca..ale hlavne po rovine, sa skoro vobec netocia :- ) ked neslapem. Ale tie tuhe bocnice su uzasne, ziadny rebound. S EXO/SnakeSkin treba min. o 3-4 PSI vyssi tlak a aj tak budu mat rychlejsi rebound o dost aj mierny gyro v zakrutach (napriek 30mm rafiku). Nuz, nieco za nieco.
20.06.2018 - 11:54:51
03
JurajTalcik: Pozeram, ze mame rovnake biky :-), teda 27.5 vs 29. Myslim, ze si tie TRS trafil, bocnice paradne, ale odvalovat sa to nechce ani do kopca ani po rovine a mam pocit, ze ani dolu kopcom. Skusim ist do MagicMary / HansDampf (prip. RockRazor, to si este musim rozmysliet). Vdaka.
20.06.2018 - 13:34:01
00
Za vyskusanie by stali aj nove Vittorie (napr. Mota), recenzie maju velmi slusne.
20.06.2018 - 13:44:12
00
Ten RockRazor ma vacsi grip nez vzhlad napoveda :- ). Ale je naozaj len 100perc. dosucha. Viem ze tych plastov uz je milion na trhu, ale viem si predstavit este nieco na rozmedzi semi-slicku a napr. Aggressora keby existovalo, tak by to bolo fajn. Velke bocne stuple, separacny zliabok, ale kulincek viac rozostupene a mierne vyssie stredove stuple ako RockRazor.

Ten RR je dost sranda jazdit, trocha sa mi to hra s psychikou (som strachopud) ked cakam kedy sa utrhne ale vobec k tomu nedochadza. Drzi velmi solidne.

Mozno ten Aggressor 2.5WT objednam zo zaujimosti na vyskusanie, cital som velmi mixnute nazory na to ci sa odvaluje dobre alebo nie :- ).
20.06.2018 - 15:15:46
00
Rock razor je super guma dozadu, podla mna urcite lepsia na tych 30mm rafoch ako Minion SS. Treba si ale uvedomit limity. (Jazdim ho teraz vzadu)

Kludne by som siel do komba:

DHF a RockRazor, pripdne DHR2 dozadu.

Ten agresor som zhanal v dvojzmesi, ale 50 eur mi pride vela - ked za 30 mam DHR2 WT.
20.06.2018 - 19:13:02
00
Dorážam akurát Aggressor vzadu a už ho asi viac nekúpim. Moc má nepresvedčil. Ten valivý odpor voči DHR II nie je o toľko lepší ako je slabší grip. Hlavne v strmých zjazdoch je to poznateľné, moc nebrzdí. Nabudúce radšej zase overený DHR II.
20.06.2018 - 19:16:59
00
27.5 2.3 XC 120mm mam v predu NN poradte lepsiu nahradu . V zadu mam ralfa
20.06.2018 - 21:52:46
00
Hosť napísal:
Dorážam akurát Aggressor vzadu a už ho asi viac nekúpim. Moc má nepresvedčil. Ten valivý odpor voči DHR II nie je o toľko lepší ako je slabší grip. Hlavne v strmých zjazdoch je to poznateľné, moc nebrzdí. Nabudúce radšej zase overený DHR II.


Toto si masl skor napisat, rozhodoval som sa, reku dam mu sancu :-)
20.06.2018 - 21:55:31
00
Neboj, nemyslím to tak, že by bol zlý. Je to výborný plášť, hlavne na tvrdších trailoch ale DHR II mi príde pre mňa lepší. Zdá sa mi, že je skôr pre rýchlejších jazdcov ako ja, čo nepotrebujú toľko brzdiť. Ja po zimnom páde na lyžiach stále jazdím o dosť kľudnejšie ako predtým. Nemám najmenšiu chuť znovu padnúť na pravé rameno, lebo ani po vyše 6 mesiacoch nie je v poriadku. Zatiaľ sa ako len dá vyhýbam lekárovi a operácií, ale začínam mať obavy, že som tam niečo dodrbal až moc a bez toho sa to samo nespraví.
20.06.2018 - 22:04:08
00
Hosť napísal:
Dorážam akurát Aggressor vzadu a už ho asi viac nekúpim. Moc má nepresvedčil. Ten valivý odpor voči DHR II nie je o toľko lepší ako je slabší grip. Hlavne v strmých zjazdoch je to poznateľné, moc nebrzdí. Nabudúce radšej zase overený DHR II.


no vidis a ja mam teraz nahodeny dhr 2 a zda sa mi ze tiez slabsie brzdi ako ta trsr e13 vzadu ,ale zas cena -vydrz radsej to dhr2 ,zvyknem si skor ,alebo viac pribrzdit :D
21.06.2018 - 09:19:43
01
Ja mám nachystané Magic Marry, tak som celkom zvedavý na ne. Na pohľad vyzerajú dobre, tak uvidím či ma Schwalbe pozitívne prekvapí. Na XC kolesá som nedávno nahodil Nobby Nic, pretým som jazdil len ten starší vzor a oproti nemu sú fajn. Možno na staré kolená zmením názor na Schwalbe, ešte keby cena bola prívetivejšia.

Hlavne som zvedavý na životnosť. Predsa len na tých skalách vo Fatre to dosť trpí všetko.
21.06.2018 - 10:52:57
01
k tomu ramenu ,ak mas nieco trosku posunute a pod. , ako ja ,tak sa to robi zevraj max. do 3 tyzdnov od urazu, co som sa az po roku ,bavil s doktorom, co to robi ....ze potom uz len drbnut druhy raz a spravi sa naraz secko :D
21.06.2018 - 11:35:25
00
keyboard_arrow_up