Chcel by som všetkých poprosiť o nejaké tipy pri výmene sedla na horský bicykel (AUTHOR OPUS).Po zahájení tohtoročnej sezóny (cca 34 km po asfaltke) ma týždeň bolela sedacia časť. Preto som dospel k záveru, že je čas no nákup nového sedla za rozumnú cenu (pre mňa momentálne cca do 1500.-)
21.04.2006 - 12:52:54
00
Ja som za nejaku Italiu. Mal som Oktaviu za 600 a stacila, skus si aj Fizika ak ti sadne tak mas vybavene (mne tvarom nesedi). Ak by si chcel istotu tak hociaka Italia Flite, ta pasuje skoro kazdemu, komu nevadi ze je tvrdsia.
21.04.2006 - 12:59:15
00
kazdemu pasuje nieco ine, tazko ti niekto poradi, ja som prave nahodil novy Pells BES, zatial ani neviem ze ho mam, ale ci to bude to prave orechove sa ukaze az pri nejakom dlhsom vylete.
21.04.2006 - 13:20:33
00
no ak si dlho nesedel na biku tak je mozno problem v tom ze niesi zvyknuty... mna ked dlhsie nejazdim tiez statne boli prdel.. takze skus pojazdit poriadne a mozno sa to spravi...
inak nad novym sedlom uvazujem aj ja a asi berem toto http://bbbparts.com/products/bike_parts ... gn_blk.jpg vypada to v pohode, vlastne SLRa, stoji tusim 1300[/url]
21.04.2006 - 14:08:51
00
inak nad novym sedlom uvazujem aj ja a asi berem toto http://bbbparts.com/products/bike_parts ... gn_blk.jpg vypada to v pohode, vlastne SLRa, stoji tusim 1300[/url]


Upozornujem na to, ze je to cestne sedlo!
21.04.2006 - 14:13:41
00
inak nad novym sedlom uvazujem aj ja a asi berem toto http://bbbparts.com/products/bike_parts ... gn_blk.jpg vypada to v pohode, vlastne SLRa, stoji tusim 1300[/url]


Upozornujem na to, ze je to cestne sedlo!


jj viem.. ale na SLRu som skusal a v pohode.. uvidim ako bude sediet toto po dlhsom vyjazde.. ale za tych 1,3k sa to oplati...
21.04.2006 - 14:50:17
00
nie su cestne sedla krehsie? nemusia byt predsa stavane na nejake velke otrasy narazy zadku pri nejakych jumpoch a podobne....ja jazdim ultrapohodlne "kreslo" od WTB takze v tychto chrtackych sedielkach ti neporadim :)
21.04.2006 - 14:54:31
00
inak nad novym sedlom uvazujem aj ja a asi berem toto http://bbbparts.com/products/bike_parts ... gn_blk.jpg vypada to v pohode, vlastne SLRa, stoji tusim 1300[/url]


Upozornujem na to, ze je to cestne sedlo!


Mám trochu lamerskú otázku. Aký je principiálny rozdiel medzi cestným a horským sedlom? Na starom biku som mal cestné a nepozoroval som žiadne výrazné nedostatky. A ďalej som raz v nejakom článku čítal, že ak človek pravidelne jazdí na viac než jednom bicykli, mal by mať ideálne na všetkých rovnaké sedlo, čo by pri kombinácii bike / žiletka viedlo buď k cestnému sedlu na biku alebo k horskému na žiletke.
21.04.2006 - 14:57:11
00
2audino no to zaujima aj mna
inac podla mna je to len nezvykom. ja mam tiez problemy ale len prvy mesiac po nasadnnuti na bike(po dlhej zime)
21.04.2006 - 15:00:55
00
:arrow: to jagapap
no ja by som kupil nejakeho fizika.. tie su tusim od 1800sk
23.04.2006 - 02:14:28
00
Ten rozdiel medzi cestny a horskym sedlom som nepochopil, skuste mi to niekto objasnit.
23.04.2006 - 10:42:05
00
No neviem, to som ani netusil, ze vyrobca deli sedla na MTB a cestu. Teraz ale nenarazam na tie odvetvia ako DH a podobne, to su pre mna motorky a nie bicykle (nic v zlom). Zas si nemyslite, ze na ceste ideme po rovnej hladkej ceste ako po kolajach. Niekedy su tie cesty v horsom stave ako polne a rozne jumpy (napr. cez kolaje) absolvujeme aj my. Navyse odpruzenu ziletku som este nevidel, takze sedlo na cestu musi vydrzat rovnaku zataz ako na MTBcko ak nie este vacsiu. Jedine co mi napada, je, ze pady v hore su castejsie a preto vy volite sedla s upravou lemu kvoli odratiu. My mozno hladime skor na vahu, ale hlavne pohodlie.
23.04.2006 - 13:18:56
00
My mozno hladime skor na vahu, ale hlavne pohodlie.


no tak gauc :D som este na ziletke nevidel, takze podla mna na 75% na vahu
23.04.2006 - 13:22:28
00
Co ste este nevideli? Vsetci tu ospevujete fizika tak si dobre pozrite ich katalog a zistite ako sa rozdeluju sedla...

Chcete mi povedat, ze vas prekvapuje to, ze sa vyvijaju sedla specialne pre MTB a pre cestu, co su diametralne absolutne rozlisne odvetvia?

Preco sa asi robi Selle Itali SLR 10 druhov a medzi nimi SLR XC a XC gel Flow?

A nikto nepovedal, ze sa nerobia univerzalne sedla vhodne aj na to aj na to, ako priklad uvediem Pells E-Fly.

Ale ak BBB vyvinie cestne sedlo a tak ho aj predava, tak je asi na cestu, nie?

Ide, o pohodlie, polstrovanie, dlzka (caste zmeny posedu), vacsie riziko poskodenia (ako giro pisal) a podobne...

A este jedna otazka, preco vsetci jazdite a odporucate Nisene alebo Gobi, ked Arione je tak perfektne sedadlo, pre MTB stvorene?
24.04.2006 - 08:57:05
00
Ja by som hlavne chcel vediet v com je ten rozdiel medzi XC a cestou v sedeni. Aj na ceste pomerne casto polohujes, fakt sa mi to zda (okrem tej povrchovej upravy) len ako marketingovy tah. Tie sedla co si teraz spomenul som videl rovnako uspesne jazdit aj na ziletkach. Principialny roydiel vidim len v sedlach pre zeny. Pohodlim som myslel to ako ti sadne a ake ma lyziny.
24.04.2006 - 10:31:49
00
keyboard_arrow_up