caute. mam bicikel s odpruzenou prednou vidlicou. vela narazov ide cez zadne koleso do chrbtice. tak som rozmislal o karbonovej alebo odpruzenej sedlovke a hrubsimi gumami. co mi radite? ja bi som skor preferoval tie gumi. siroke gumi mi nevadia. zvisene trenie a tim aj odpor ma netrapi. ale najviac sa tesim na to ze moj bicikel bude vipadat s "traktorovimi" gumami skvele. mam na tom bicikli gumi rozmeru 26x1.95. mozem na tie rafi dat 2.5 gumi(mozno aj vacsie)? da sa to tam vopchat? je len jeden druh rafov 26"? alebo musim na sirsie gumi kupovat sirsie rafi? a ake gumi (samozrejme ze s tich balonovich) by ste mi odporucali?

vopred diki za odpovede

BICIKLOVANIU ZDAR!!
04.09.2005 - 21:54:18
00
nuz podla mna to nieje o hrubke dezenu. (imho valivy odpor je dost podstatna vec)

skor ide o to ci je ten plast "balonova" - totiz nieje plast ako plast. jeden moze byt ovela viac nafuknutejsi "po stranach", takze pri tom istom tlaku sa tam vojde viac vzduchu a tym padom je komfortnejsi, viac pruzi.

inak pocul som ze bezdusove plaste genialne pruzia... ale to som len pocul :)

ja osobne kaslem na image, vozim 2.1 continental vapor, ktore vyzeraju uplne obycajne, ale v terene po ktorom jazdim ich idem vybozkavat, za to jak drzia stopu resp. zaberaju, a su hodne rychle.
04.09.2005 - 22:20:04
00
myslel som sirku dezenu samozrejme
04.09.2005 - 22:34:58
00
Môžeš dať tie gumy kľudne na staré ráfiky. Problém by mohol byť v tom, ak by si chcel skákať, tak potrebuješ pevnejšie ráfiky, ale čo sa týka šírky, tak môžeš byť kľudný. Ešte môže byť ten problém, že ak by si dal dozadu 2,2 alebo 2,3 gumy, tak by ti nemuseli vojsť do rámu, alebo by ti mohli škrtať o prešmyk.
04.09.2005 - 22:55:19
00
este teraz ma ale napadlo, jak mi kamarat spominal ze ked daval nejake sialene DH plaste na XC rafiky tak sa mu to po nafukani normalne vyzulo. potom vymenil aj tie rafky za DH.
04.09.2005 - 23:03:09
00
tubelessy su skvela vec. Ja mam Micheliny 2.0 a vozim ich dost natvrdo na tvrdom rame, ale s klasickymi zmesami sa to porovnat neda. Je to ovela komfortnejsie. Ale aj pomalsie
04.09.2005 - 23:05:18
00
Juraj

aj 1.95 plast moze byt dobry - ak je spravne nahusteny. kopec ludi vobec nevie ,ako spravne nahustit gumu. vsetko to zavysi od vzorku,materialu,vahy atd...dalo by sa povedat,ze je to veda dobre nafukat plast.nie vzdy ma natvrdo nafukany plast mensi odpor - vsetko zavysi od dezenu a materialu.

bezdusovky su dobre (sice o dost tazsie) ,ale potrebujes specialny rafik.fukanie a kontrola tlakov je este viac zlozitejsia ,ako pri normalnych gumach.

karbonova sedlovka pomaha tiez-ja ju vozim (aj kvoli vahe-140g) ,ale plaste maju vacsiu moznost ovplyvnit komfort...
05.09.2005 - 03:49:19
00
Jazdím Continentál Explorer 2,1. Vynikajúco drží. Nafúkane na max.tlak 60 psi. Je to zvyk, ale aj tak som pri zjazde 2x dostal defekt, Pri dopade seklo koleso dušu. Keby som mal nafúkané na menší tlak, tak by som opravoval defekty stále.
06.09.2005 - 14:26:50
00
keyboard_arrow_up