ahojte. po pade som utrhol brzdu z riadidiel a neviem co stym.

Asi sa nevyhnem kupe novej brzdy, ale napriek tomu sa tu chcem opytat, ze ci by nebolo ine riesenie.

Nemate niekto funkcne telo z nejakej inej Avidy CR/R,... stym ze prasiatko je nefunkcne?
Zvaranie magnezia asi moc nepripada do uvahy...

Kupa noveho tela - co v tomto pripade pri Avide vychadza na kupu celej novej paky/tela (telo, vnutornosti a packa) vychadza na 200 euro, co je o kusok viacej ako cena novej brzdy.

stve ma to, lebo brzda sama o sebe ma len par mesiacov a takto ju mozem supnut len do suplika na nahradne diely, nic viacej.

dik za rady.
peto

Prílohy:

Avid_CR_mag1.jpg
Avid_CR_mag1.jpg 38.28 KiB thumb_up0thumb_down

02.06.2011 - 11:13:21
00
Vitaj do klubu :handshake: .. presne to iste sa mi stalo pred 2-3 tyzdnami ;( .. aj ked u mna po 2 rokoch. Neviem ci to robia schvalne, ale ten uchyt je dost nanic :@ .. a to nevozim brzdy upnute na fest, ale zlahka. Samozrejme, telo sa objednat neda ... takze som musel kupit novu brzdu .. konkretne v chainreactioncycles.com .. stoji aj s postovnym komplet zadna (bez kotuca) cca 110e.Ale siva, takto farba neviem ... Za 200e sa da zohnat komplet P+Z (asi tiez sive). Je to model, ktory sa nevyraba, novsie su X.0 a XX. Teoreticky by sa s tym mohlo dat spravit to, ze sa na to navari kus hlinika (lebo telo je hlinikove, aspon ked som ho pilnikoval, tak z neho padali strieborne makke piliny :P ) a potom ofrezovat do prislusnej podoby. Ale kto by to vedel spravit, a ci sa vobec da, a za kolko netusim :shake:
02.06.2011 - 11:59:03
00
Hlavne treba dat bacha na gumicky pri zvarani treba vsetky vybrat aby sa neroztiekli hadam to je jasne len pripominam... :-) skusali sme zvarat magneziovu nadrzku z motorky ale nebolo to moc pouzitelne... Zvaracka to cele prehreje a deformuju sa steny navyse to odlievaju z nejakeho "bordelu" a je probelm zohnat elektrody rovnakeho zlozenia. Ja to skor vydim na vyrobenie nejakeho provizorneho drziaku ak je este miesto na priskrutkovanie obimky.

dodo
02.06.2011 - 13:34:44
00
tak dik za rady. kedze jazdit treba teraz, objednal som novu... tato zostane ako rezervna ked sa nieco stane. Resp. ju skusim rozobrat a nejak dohekovat s nejakou redukciou.
03.06.2011 - 10:18:54
00
keyboard_arrow_up