caute :)
par mesiacov dozadu mi vytiekla vidla, zrejme sa dostalo nieco aj na brzdu a kotuc, takze.. ano doslo to aj vam v zadnych radach - prestalo to brzdit..
dovtedy nadhera luksus a parada, teraz skoro nulovy brzdny ucinok.

co som uz skusil:
- odmastit kotuc
- odmastit platnicky
- vyvarit platnicky v octe

zavzdusnene niesu, je to zrejme este nejakym pozostatkom oleja v systeme..
prosim nejake napady a postrehy, chystam sa jemne zbrusit platnicky ale neviem ci to nespravi viac skody ako uzitku

jasne, ze som to uz jazdil, takze proces vypalenia by tiez mal prebehnut

dik :)
15.11.2009 - 17:56:13
00
vymen platnicky a este raz odmasti kotuc
15.11.2009 - 19:00:26
00
... je to chrobak v hlave... vzdy ked sa stretne platnicka a olej tak je to v prdeli...
a ked to este rozbrzdujes tak sa ten olej pekne krasne vsaje do celej platnicky..
kup nove platnicky... i ked niekedy pomoze prebrusenie...
aby si to pochopil predstav si ze v dosticke su poriky kam ti vosiel olej... a ty ho nevyberies inak ako zbrusenim urcitej vzdialenosti po kade dosiel... ak dosticku len vycistis moze sa stat ze par km to brzdit bude no ak sa olej opet v dosticke posunie bud vplivom teploty alebo toho ze si proste vybrzdil vycistenu plochu... tak to opet zadrbava kotuc od oleja a nebrzdi to...
dosticka ak je plna oleja tak amen s nou... po kazdom vycisteni iba kandliii kotuc
15.11.2009 - 20:37:59
00
Ahoj. Nie som chemik, ale hádam sa tu nejaký nájde.
Len tak uvažujem...

Možno sa sá sa použiť nejaká chemická látka ktorá rozloží alebo rozpustí molekuly oleja?
Povedzme alkohol, alebo benzín, prípadne niečo iné.
(Organické látky rozpúšťajú organické rozpúšťadlá, anorganické rozpúšťa napríklad voda.)
Tvojím cieľom je rozložiť molekuly oleja tak, aby výsledné látky, ktoré takto vzniknú už mali
úplne iné vlastnosti,ako pôvodný olej.
Prípadne použiješ také organické rozpúšťadlo, ktoré po styku z olejom vykryštalizuje - neviem, či sa to dá.

Ďalej potrebuješ tieto molekuly vyplaviť z pórov.
Buď to urobíš tak, že ich ďalej rozpustíš v rozpúšťadle a vyplavíš ich ,
Alebo sa ich pokúsiš naviazať na nejakú látku, ktorá sa nanesie na povrch doštičiek a
potom sa mechanicky odstráni.

Nevýhodou môže byť to, že samotný olej je z mnohých látok a aj možnosť , že
horespomenuté chemikálie, ktoré použijeme na čistenie, zanesú doštičku ešte viac.
Avšak určite nebudú mať také klzné vlastnosti,ako pôvodný olej a brzda môže byť do istej miery funkčná.

Veselé bádanie. Dávajte však pozor, alkohol a benzín leptajú sliznicu,
preto tieto látky treba používať v odvetraných priestoroch.
16.11.2009 - 14:49:12
00
No ty môj kkt prežalostný.
Jednoduché: zahodiť tie doštičky a poriadne odmastiť rotor... benzín (ľahký) bude good enough, prípadne aj saponát + voda (napr. nejaký prípravok na umývanie motorov, ja som na to kydol Arvu a bolo)
16.11.2009 - 15:06:54
00
na odmastovanie kotucov je super aj Okena
16.11.2009 - 15:36:31
00
Hľadám odpoveď tam, kde si ty iba rezignoval, Tuleň.
Výmena platničiek okamžite napadla nielen mňa, ale aj všetkých ostatných,
ktorí túto tému prečítali.
16.11.2009 - 16:28:00
00
toto je na poslednej strane staci si to precitat a mas vybavene komponenty/odmastnovanie-kotucov-t21696-15.html
16.11.2009 - 16:37:38
00
Avšak určite nebudú mať také klzné vlastnosti,ako pôvodný olej a brzda môže byť do istej miery funkčná.



diskutujme :)

zober si dosticku "zdravu" nezaolejovanu do ruky a skus s nou suchat po kotuci aky odpor budes citit?
zober zaolejovanu a nasledne "odmastenu" a ked s nou budes rukou suchat po kotuci, neucitis ziadny rozdiel :)
ale, ťukni zľahka pri jazde prstom na brzdovu paku ked mas v brzde cistu platnicku, reakciu citis ihned,
ťukni na brzdovu paku, ked mas v brzde odmastenu platnicku, reakcia takmer ziadna, zacne brzdit az ked silnejsie stisnes paku a tu je problem. tesnenie v brzde je stavane na tlak kedy brzda brzdi normalne, ked brzda brzdi slabo, alebo vobec, a chces stratu vykonu nadohnat silnym stlacanim paky, moze sa stat, ze zacne pustat tesnenie, natecie medium na kotuc a skoncili sme..........
16.11.2009 - 20:23:41
00
Ja?No!: mala technicka pripomienka .. Avid maju DOT , nie olej ;)
16.11.2009 - 21:13:28
00
chalani dik za rady,
napokon som kupil platnicky, uz su doma, cez vikend to prehodim a dam vediet :)
01.12.2009 - 18:14:10
00
vyutieraj platnicky a kotuc a choj na nejaky kopcek a brzdi jak sa nema brzdit ;)
01.12.2009 - 18:58:27
00
keyboard_arrow_up