to je malo. kludne prvy krat mozes naliat 100ml do kolesa. a aspon raz za pol roka kontrola a pripadne doliatie. kludne kup pol litrove balenie.
09.03.2021 - 17:10:19
01
kludne aj viacej, sa ti to vobec nemusi podarit na prvy krat ;)
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/tmely-lepidla/joes-no-flats-super-sealant-tmel1000-ml.html
09.03.2021 - 19:11:50
01
Ak to presne rozdelí, tak do hentych plášťov mu to bude v pohode stačiť, toľko som mal aj vo väčších pneu. Ale balenie ako také by som odporúčal väčšie, pre prípadné dolievanie.
09.03.2021 - 20:47:27
02
klmrmts napísal:


tak som to somar predsalen riskol s tymto pol na pol
https://images.mtbiker.sk/eshop/big/52562-bikeworkx-super-seal-star-tmel-125ml-0.jpg
Prve koleso islo ako po masle, nafukal som rucnou servisnou pumpou a drzi niekolko hodin.
Druhe presny opak, 2 bombicky do vzduchu a pri tretej sa chytili patky. Mlieko na stene, na parketach..
Problem je, ze ventil nejak netesni a nemam cim doliat :D
Takze bud pockam na mlieko, alebo to zhodim a fuknem tam docasne dusu.
Vobec sa netesim na ten sajtrajt, co z toho pojde :D

Teraz ma napada otazka, ci tam dat rovnake mlieko, ktore nemaju vo vacsom baleni, alebo mozem skombinovat :?:
09.03.2021 - 21:28:49
20
To si nastreloval na mokro? Ach jaj.
Mlieko by som asi moc nekombinoval,
ale neviem, ešte som nemiešal.
Ventilcek skús pritiahnuť rukou k sebe a potom dotiahnuť, potom otoč koleso aby bol ventil dole a trochu pohrkaj aby sa tam dostal tmel,
pri troche šťastia to pomôže.
09.03.2021 - 21:38:46
02
Najprv nasucho, ale trochu pofukovalo, tak som si naivne myslel, ze tmel to vyriesi :D
S potiahnutim ventilu to nebol zly napad, pravdepodobne sa pretacal nedostatocne dotiahnuty. V kolese pocut zblnkot, predsalen tam nejaky tmel este zostal, tak tomu este davam sancu.
Diky za radu :y:
09.03.2021 - 21:47:36
00
Strong napísal:
tak som to somar predsalen riskol s tymto pol na pol
https://images.mtbiker.sk/eshop/big/52562-bikeworkx-super-seal-star-tmel-125ml-0.jpg
Prve koleso islo ako po masle, nafukal som rucnou servisnou pumpou a drzi niekolko hodin.
Druhe presny opak, 2 bombicky do vzduchu a pri tretej sa chytili patky. Mlieko na stene, na parketach..
Problem je, ze ventil nejak netesni a nemam cim doliat :D
Takze bud pockam na mlieko, alebo to zhodim a fuknem tam docasne dusu.
Vobec sa netesim na ten sajtrajt, co z toho pojde :D

Teraz ma napada otazka, ci tam dat rovnake mlieko, ktore nemaju vo vacsom baleni, alebo mozem skombinovat :?:


Ajaj tiež mi raz vyzerala garáž ostriekana od tmelu ako kamoskina izba na prvom lyžiarskom. Prvý raz nastreľ plášť na sucho bez tmelu, na pätky použi mydlovu vodu aby lepšie sadli a aj sa ti bude lepšie hýbať s gumou po ráfiku keď budeš chcieť zrovnať napisy s ventilom. Bombicka je fajn na nasadenie plastu ale nezabudni vymontovat jadro ventilu pri prvom natlakovani budeš mat takto lepší prietok vzduchu. Bombicku co2 z plastu vypusti je to dojazdove riesenie a netoleruje sa s tmelom. Ked máš nastreleny plast dopln mlieko cez ventil , alebo na jednom mieste si vyzuj 10 cm plášťa na naliatie. Po naliati a natlakovani na vysoky tlak pootacaj v ruke koleso po obvode aby sa všade dostal na kontaktné miesto plastu a rafika tmel. Keby jedna strana unikala dofukaj , pootacaj a nechaj na tej strane koleso odležať. Nieje dobre tmel miesať táto alchymia skončí ježkami v tmele alebo zlými vlastnostami pri lepení defektu. Veľa km bez defektu a dúfam ze pri ďalšom nasadzovani plastu a umyvani zaschnuteho tmelu z rafika nebudeš mat nervy v kýbli.
09.03.2021 - 21:58:54
03
Dakujem Gesker postupoval som presne ako pises, aj jadro ventilu som vybral, ked som robil nasucho. Mam pocit ze tip z potiahnutim ventilku problem vyriesi, ale ci to skonci happy endom uvidim asi az rano :D
09.03.2021 - 22:14:48
01
Tak happy end sa nekonal :) Rano obe kolesa vyfuknute, aj ked jedno udrzalo asi polovicu tlaku. Druhe po nafukani fucalo takmer vsade po obvode rafiku, neviem ci bol tmel nafigu, pretoze paska vyzerala byt ok nalepena aj ventil tesnil, patky boli chytene, ale prefukovalo to cez ne. Trochu draha skusenost, ale aspon viem, ze dusa je istota :D
10.03.2021 - 12:08:10
10
No tak ešte pootravujem aj tu nech už doobjednám čo treba.
Chystám sa konečne prejsť na bezduše a rovno aj s insertom..takže rovno dvojitý pôrod pre "pannu" :lol: To bude zábavy kopec.
Setup.
Kolesá - Newmen Evolution SL A.30 Tubeless Ready
Plášte - Schwalbe Magic Mary + Hans Dampf, Addix, Kevlar, Tubeless Easy.
Ventily - budem brať klasické bezdušové Schwalbe 40mm. https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-ventilky/ventily/schwalbe-bezdusovy-ventil-40-mm-par.html
Na oboch kolesách som už stihol chytiť defekt ešte s dušami, dáka klasika nič drastické tak snáď to nebude moc problém, pre istotu ale poriadne skontrolujem plášte.
V čom nemám jasno je tmel. (Najradšej by som ho plnil asi cez ventil aby som sa s tým nejako moc nečvachtal)
Moja otázka aký a koľko? 650B 2,35. Dačo fakt majoritou overené ale zas nie nekresťansky drahé. Bude to môj prvý pokus a furt som na vážkach či do toho vlastne ísť alebo nie ale keď už raz objednám mám smolu :lol:

    10.03.2021 - 14:32:09
    00
    Aky tam chces dat insert? Niektore su nevhodne na plnenie tmalu cez ventil. Pouzivam Stan's Tire Sealant klasicky, NIE race. Bez problemu plonim cez ventil. Race vraj obsahuje vela velkych castic ktore neumoznuju plnenie cez ventil. Osobne som ho neskusal.
    10.03.2021 - 14:48:43
    00
    Áno Race upchá ventil, ale zase dobre zalepí aj väčšiu dieru. Používam buď ten alebo Joes Super Sealant
    10.03.2021 - 14:52:38
    01
    Pouzivam Joe's no flats elite racer's sealant a predtym super sealant. S ani jednym som nemal problem. Iba s eco sealantom, ten nie je dobry. Vsetky tri druhy som plnil cez ventil. Potom som ho pre istotu precistil vatovou tycinkou.
    10.03.2021 - 14:53:39
    11
    Takže tento? https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/tmely-lepidla/no-tubes-tmel-pint-473-ml.html
    Pôvodne ARD od nukeprof no nakoniec som sa rozhodol že skúsim tannus. Čo som pozeral tak by plnenie cez ventil pri nich malo byť ok, Majú tam otvory aby sa odstredivou silou dostal tmel kam treba a ešte aj výrez ktorým by sa insert mal zarovnať ku ventilu. Hadičku a veľkú striekačku nájdem aj doma no ak budem musieť plniť cez bočnicu nevadí, no radšej by som to tam prdol cez ventil. Ten Joes nieje žiaľ skladom
    10.03.2021 - 14:59:36
    02
    dnes som ten NT striekal malou flastickou od joes cez ventil ... no problema,
    10.03.2021 - 16:17:30
    00
    keyboard_arrow_up