Zdravím, kedže mi ukradli bicykel musím si čo najskôr kúpiť nový. Doteraz som mal Alpinu trochu porobenú.
Bicykel budem využívať po meste a cez víkend na túry po cestách-necestách, poľných , lesy atď.
Ale ten horský to musí byť, takže rozmýšľam o niečom ako Merida mats, kalahari , Author Kinetic atď.Len Dema tam neviem nájsť informácie o ich modeloch do 15.000,- či majú v ponuke, rád by som tiež vedel či sa dá na všetky dokúpiť náhradný diel a ako je to s ich cenami, či tie ktoré značky nemajú predražené súčiastky.
Malo by to mať Shimano Alivio(Deore nezaškodí), dvojstenné ráfky - to majú asi už všetky, kvalitné doplnky, Shimano , odpruženú vidlicu a najradšej by som bol aby to malo vpredu kotúč a vzadu V-Brake alebo opačne ale ten kotúč by som vážne chcel aj keď ten mechanický je na tej istej úrovni ako V-Brake, viete nový bicykel aby aj vyzeral, poprípade zobrať radšej V-Brake a kvalitnejšie doplnky, môžte mi napísať aj aké výhody, nevýhody, aké názory na to a to máte.
Poprosil by som ešte či neviete tiež iné diskusné fórum a adresy o cyklo , počul som že je diskusneforum.Cz, Sk alebo také niečo
PS: Značku nemám dopredu pevne vybratú a ani obchod ak vie niekto o dobrom bicykkli a je už starší ale dá sa zohnať, nech napíše budem len rád, ten obchod by mal byť z BA, kedže som z Malaciek ale môže tiež byť v okolí jako napr, Pezinok , Stupava, Senica, Ma, Ba.
Ešte najdôležitejšia věc, mal by stáť do tých max 16,000,- Sk Do 20.000,- aby ma vyšiel aj s doplnkami.

Dík všetkým za Váš čas a teším sa na odpovede,
S pozdravom
Rado.
Tu je širší zoznam bicyklov podla nového 2004 katalógu,kritérium zamerané na Kotúč a Alivio(Acera,Deore)
4Ever: Disc
Acstar: Mount one, Rock one
Amulet: Fiction, Stiff
Apache: Tanka tate disc
Author: Kinetic
Fuji: Thrill
Giant: Rincon Disc
Gt: Avalanched 1.0 Disc, 2.0 Disc,
Kelly´s: Quartz disc
Liko: BB Laser - 3
Merida: Mats sport 300 D, Kalahari 580, 590 D
Moongose: Thunderball
Piranha: Zombie G
Rock machine: Thunder disc
Schwinn: Mesa gsd
Specialized: Hardrock comp, Hardrock sport disc
Trek: 4300 Disc
Vector: Caliber a Thunder, Patrol GTX
20.10.2004 - 09:16:51
00
Avalanche 1.0 Disc nebude za 16 tis, teda aspon co viem, tak model 2005 by mal stat okolo 23tis...
20.10.2004 - 11:43:49
00
Hardrocky su vraj dobre, aj ked pozeral som hlavne na tie vyssie modely. Ale zase ked na to sadne Marosi tak to asi smejd nebude.
Avalanche 1.0 by mal stat viac ako 20.000, aspon ten s kotucmi urcite (nepozeral si ceny v Kč? )
Ked chces poradit obchod tak v Kaktuse v Bratislave maju zlavy 10-50%, skusil by som tam pozriet, v piatok tam bola Kona Fire Mountain a stala myslim okolo 17.000
BTW na kotuc sa vys.r, ked ma niekto obidve V-brzdy vyzera ze setri vahu, ak ma niekto jeden kotuc ( hlavne vpredu kde je lepsie viditelny ) tak vyzera ako j.bo ktory sa chce ukazat ze ma kotuc ;-)

P.S. Co si myslel tymi "doplnkami" na ktore chces dat 4k?
20.10.2004 - 16:50:03
00
Takže se zaměřim asi na to hlavní. Na kotouč se vyflákni. Sám jsem ho nejezdil, ale mám autora kinetica 04. Vážím 65 kg a véčka i ve sjezdu celkem dostačujou. Akorát to chce víc za ně vzít. Jinak musíš mít na kotouč dostatečně pevnou vidli. Nejede jenom o to, že se bude kroutit, ale taky o to, že asi zřejmě půjde dřív do háje. Moje RST Capa T4 má po 1500 km na véčkách už i viditelnou vůli. Takže mě příší sezónu čeká nová vidle. Osobně bych prostě kotouč na vidli s 28 mm vnitřníma nohama nedal. Takže bych řekl jediné......ser na image:-)
07.11.2004 - 17:41:58
00
no ja zas kotuce jednoznacne odporucam...ale ked uz tak hydraulicke, co za 16tisic asi tazko ale mozes snivat...
na druhej strane mam 85 kil a kotucovky potrebujem, pretoze na Vecka som kvoli potrebe neustaleho nastavovanie zanevrel...
ver mi, kotuce, pevna vidla ..ja mam Skareba a 2,35 gumy to je
ultimate braking power :)))
07.11.2004 - 20:20:32
00
Samozřejmě kotouče jsou moc dobrá věc, ale ne na kole za 15 - 20 kkč.
2geroy. Pevná vidle je ta, která má 28 mm vnitřní nohy? Jsem zkusil svojí capau(taky 28 mm nohy) a prhnula se jak proutek...
12.11.2004 - 14:14:39
00
Brano popozeraj sa po obchodoch a na nete po zlavach pretoze oficialna sezona uz pomaly konci a urcite niekde natrafis na dobre vypredajove ceny. Ak Ti mozem poradit, tak sa zameraj hlavne na dobru vidlu, ako na imidzove kotucovky, pretoze kombinacia dobra vidla a slusne vecka je lepsia ako shitova vidla a lacne kotuce. Ked uz kotuce, tak dobru hydrauliku a tie mozu stat aj tolko, co sa chystas investovat do biku. Okrem toho, na kotuce potrebujes 32mm vnutorne nohy na vidle, co na biku do 15tis. asi nebude.
14.11.2004 - 20:29:55
00
Vyber si niaky bike s Vectoru,dobra a kvalitna znacka a vela ani nepreplacas.
Kotuce machanicke niesu zla volba ale musis troska investovat,ale v tvojom pripade by som dal vecka v tomto obdoby mnoho obchodov vypredava lx komponenty a vecka Lx mas za 990sk predne a 990 zadne.super cena.
18.11.2004 - 00:13:51
00
Nazdar šetci mam si vybrat Vector Caliber, alebo mam radšej pridat a kupit Explorer?
31.12.2004 - 13:03:26
00
Serem na ten Explorer. Stoji až 20 000 a to je na mna moc. Napiste nieco o Vector Caliber.
31.12.2004 - 13:56:37
00
Caute potrebujem poradit s bikom Vector Caliber.
Potreboval by som kompletnú recenziu -cena/výkon/komponenty... . Pomoze mi proste cokolvek.
07.01.2005 - 16:49:54
00
Vector caliber je je super pomer cena/kvalita.ale neni to bike na poriadne vyburenie.to racej ten explorer alebo explorer fx.
07.01.2005 - 17:19:53
00
keyboard_arrow_up