Zdravím Vás bikeri,

potreboval by som poradiť, kde na Slovensku by sa dal zohnať bicyklový nosič na auto. ALE nie strešný a ani nie ten čo sa šnúrami pripevňuje o kufrové dvere auta, ale ten čo sa namontuje na ťažné zariadenie auta. Súčasťou toho nosiča sú zadné svetlá a držiak na ŠPZ. Býva zvyčajne na 3 biky.
:roll: Aj som skúšal googliť a nič som nevygooglil. Asi som slabý googler.
22.05.2008 - 09:58:24
00
tu mas nieco http://www.thule-centrum.sk/tc/produkt_ ... &kt=1&se=3 v cenniku thule to stoji 19 899tis co je si myslim dost (urcite sa to da zohnat aj lacnejsie), ale neviem ake mas financne moznosti je to na tri biky presny nazov je Thule EuroClassic Pro 903
22.05.2008 - 10:07:56
00
Asi blbo googlis. Tu mas: http://www.autoboxy.sk/index.php?menu=2 ... &var0=NBTZ
22.05.2008 - 10:08:42
00
to lakko : to bolo tesne ale niekedy je aj 1 sekunda dost :D
22.05.2008 - 10:11:02
00
Dík chlapi,

Ja som vedel, že som slabý googler.
:roll: Ufff, ta cena ma trošku zaskočila, skúsim ešte zistiť, či to nevyrába aj niekto iný.
Myslel som, že sa ceny pohybujú okolo 10-tisíc, ale nie 2x toľko. No ale ak to inak nebude, tak budem musieť kúpiť toto.
Druhá vec je, že to musí byť zapísané v technickom preukaze, že prehodím ŠPZ na ten nosič počas vozenia bikov. Neviem načo kua, veď to nebudem nosiť stále. Zbytočná byrokracia a zbytočné ďalšie správne poplatky na úradoch.

:oops: NO ale čo by som neurobil pre bikovanie.

Inak ak by ste našli ešte iné firmy, čo predávajú takéto nosiče, tak dajte sem info..........
22.05.2008 - 11:10:27
00
Dík chlapi,

Ja som vedel, že som slabý googler.
:roll: Ufff, ta cena ma trošku zaskočila, skúsim ešte zistiť, či to nevyrába aj niekto iný.
Myslel som, že sa ceny pohybujú okolo 10-tisíc, ale nie 2x toľko. No ale ak to inak nebude, tak budem musieť kúpiť toto.
Druhá vec je, že to musí byť zapísané v technickom preukaze, že prehodím ŠPZ na ten nosič počas vozenia bikov. Neviem načo kua, veď to nebudem nosiť stále. Zbytočná byrokracia a zbytočné ďalšie správne poplatky na úradoch.

:oops: NO ale čo by som neurobil pre bikovanie.

Inak ak by ste našli ešte iné firmy, čo predávajú takéto nosiče, tak dajte sem info..........


Niesom si vedomý, že by to malo byť zapísané v TP, nieje to súčasť auta ale len prídavok, ani strešný nosič ani box nemáš zapísaný v TP, avšak musíš mať na to vhodné ťažné zariadenie, nie každé ťažné zariadenie je na to vhodné, sú tam určité predpísané hodnoty, ktoré musí to ťažné spĺňať.
22.05.2008 - 11:23:09
00

Niesom si vedomý, že by to malo byť zapísané v TP, nieje to súčasť auta ale len prídavok, ani strešný nosič ani box nemáš zapísaný v TP, avšak musíš mať na to vhodné ťažné zariadenie, nie každé ťažné zariadenie je na to vhodné, sú tam určité predpísané hodnoty, ktoré musí to ťažné spĺňať.


:roll: Nie som v tomto odborník a ani nemám žiadne skúsenosti, takže každá rada je tu dobrá.
:wink: ALE vychádzal som z informácii na tejto WEB stránke:
http://www.thule-centrum.sk/tc/katalog1.php?kt=1&se=3

Prepis z nej:

Čo treba vedieť pred kúpou zadného nosiča na guľu ISO 50.
Nosič je možné použiť len na vozidle, ktorého šírka uvedená v TP je väčšia ako 1600mm a je vybavené aj pravým vonkajším zrkadlom.
Po vykonaní montáže nosiča na vozidlo musí byť tabuľka s evidenčným číslom vozidla premiestnená na určené miesto na nosiči bicykla.
Po vykonaní montáže nosiča bicyklov na vozidlo je vlastník vozidla povinný požiadať Okresný úrad, odbor dopravy a cestného hospodárstva príslušný podľa miesta trvalého pobytu alebo sídla vlastníka vozidla, o zápis poznámky do technického preukazu vozidla, že tabuľka s evidenčným číslom vozidla je umiestnená na nosiči bicyklov, a na základe tohto zápisu požiadať príslušný okresný dopravný inšpektorát o zápis tejto poznámky do osvedčenia o evidencii vozidla.
Elektrické osvetlenie je pripájané 13-pólovým konektorom.

:roll: Takže teraz neviem, či oni píšu hlúposti a zbytočne strašia, alebo je to naozaj treba mať zapísané v TP.[/url]
22.05.2008 - 12:14:27
00
tiez si myslim, ze to nemusis mat zapisane v technicaku, ved naco ked tam mas zapisane tazne, ved ani privesny vozik nemas zapisany v technicaku... :wink:
22.05.2008 - 12:17:10
00
Vo vyhláške je, že má byť EČ umiestnené na zadnej strane vozidla na viditeľnom mieste a osvetlené takže s tým by problém nemal byť a ja by som ti určite za to problém nerobil, jedine, že by sa toho chytil nejaký iniciatívny policajt ale ako poznám kolegov tak by ti s týmto problém nerobili a bez problémov by si to ukecal :)
22.05.2008 - 12:18:39
00
tiez si myslim, ze to nemusis mat zapisane v technicaku, ved naco ked tam mas zapisane tazne, ved ani privesny vozik nemas zapisany v technicaku... :wink:


Ale privesny vozik ma svoju vlastnu SPZ-ku a aj vlastny TP...ale na ten nosic bude SPZ-ka premiestnena....ale tiez nechapem naco by to malo byt v TP zapisane.. :roll: :roll:
22.05.2008 - 13:20:44
00

Ale privesny vozik ma svoju vlastnu SPZ-ku a aj vlastny TP...ale na ten nosic bude SPZ-ka premiestnena....ale tiez nechapem naco by to malo byt v TP zapisane.. :roll: :roll:


viem, ze vozik ma svoje doklady (sam so ho mal), ved aj Thule pri uvedenom type nosica zrejme vydava nejaky doklad, ktory opravnuje a schvaluje pouzivanie nosica ako pridavneho zariadenia na tazne automobilu...
narazal som na to, ze na to aby si mohol pouzit privesny vozik, ho nepotrebujes mat zapisany v technicaku, ale myslim, ze Lubo Š. to vysvetlil najlepsie, myslim, ze teraz je vacsi problem ta cena :)
22.05.2008 - 13:53:19
00
keyboard_arrow_up