ahojte, chcel som na 1-rocnych brzdach BR-M596 vymenit platnicky (na oboch odisli naraz) a narazil som na problem, ktory som mal aj so starymi Juicy 3 (preto som ich nakoniec vymenil). Po uplnom roztiahnuti piestikov, tak aby sa tam vosli nove platnicky, sa nechce jeden z nich pri stlaceni paky pohybovat. Jedna sa o ten na vonkajsej strane a je to rovnako na oboch brzdach. Skusal som vytiahnute piestiky precistit isopropylom a ked to nepomohlo tak nasledne aj premazat vazelinou. Nasledne som sa zatuhnuty piestik snazil "precvicit" tak, ze som funkcny piestik zabezpecil proti pohybu a stlacenim paky (s istym odporom) sa povytiahol aj zaseknuty piestik. Toto som opakoval niekolko desiatok-krat. Nastalo jemne zlepsenie (nekladie to taky odpor), avsak nadalej je potrebne problemovy piestik "silou" vytlacit aspon o 1,5 - 2mm a az v tejto polohe sa po uvolneni paky zacne vracat. Toto samozrejme nestaci na pouzitie novych platniciek.

Mate nejake rady? Stalo sa to uz niekomu? Mohlo sa nieco stat s tesnenim/O-kruzkom, ktore je vo vnutri?
30.07.2014 - 20:48:41
00
keyboard_arrow_up