Zdravím všetkých.
Kúpil som tieto brzdy z „druhej ruky“ tu v bazáre s tým, že sa s nimi bude treba viac pohrať (výmena tesnení okolo peistikov) podľa doporučenia pôvodného vlastníka. Brzdy som si obzrel a sú fakt v špičkovom stave čo sa týka povrchu. No a z následnej komunikácie vyšlo na javo, že vlastne nevie či skutočne netesnia. Iba mu bolo zrejme doporučené takéto riešenie jeho problému (neustále pískanie pri brzdení).

A tu je moja otázka: Počul niekto už o takomto riešení daného problému? Čítal som tu už myslím takmer všetky príspevky na tému pískanie hyd. kot. bŕzd a na nič také som nenarazil. ja by som len vymenil brz. platničky. A ušetrilo by mi to kopu srandy, keby som to nemusel riešiť. ďakujem vopred za vaše reakcie.


Naposledy upravil shingi7 dňa 07.02.2014 - 12:19:41, celkovo upravené 2 krát.

07.02.2014 - 11:51:33
00
Vyskúšaj ich a uvidíš! Výmena tesnení okolo piestikov by spravidla nemala mať vplyv na "hlučnosť" bŕzd.
07.02.2014 - 12:08:36
00
Ak nie su mastne okolo piestikov, tak ich nahod a vyskusaj. Od klavesnice ti aj tak nikto diagnostiku brzd neurobi.
07.02.2014 - 12:11:32
00
Ak tesnenie je poskodene tak ze ovplyvnuje polohu (zarovnanie) piestov a tie nepritlacaju dosticky tak ako maju, moze to sposobovat piskanie. Ak mas ciste kotuce a platnicky, zabehane brzdy a vsetko prileha ako ma, nemali by piska vobec (za sucha, za mokra zalezi od dalsich faktorov). Je mozne ze su znecistene dosticky. Ak raz znecistis organicke dosticky tak ich mozes rovno zahodit a kupit nove.
07.02.2014 - 12:57:43
00
mam tieto XTcka uz stvrtu sezonu a tesnenia sam zatial nemenil, a to im riadne nakladam
07.02.2014 - 14:59:42
00
No ja som sa na ne dnes lepšie pozrel a vyzerá to že sú v poriadku. Pomačkal som pákami sledoval piesty premazal tie čo sa mi javili, že chodia tvrdo a menej. Tak keď zložím bike na komplet a nahodím ich sa zrejme uvidí čo a ako. Stláčal som ich cca 15 min každú (až som si hádam aj dlane presilil) no po oleji ani stopa. Mal som medzi piestami a brzd. platničkami bielu papierovú utierku, no žiadna mastná škvrna sa neobjavila. Takže sa uvidí neskôr. Dúfam, že brzdy sú v poriadku a problém bol iba nekompetentný servisný technik čo poradil výmenu tesnení ako liek na pískanie bŕzd.
07.02.2014 - 20:18:38
00
Problém sa môže prejaviť pri zahriatí, však uvidíš. A v zime sa možno iné problémy prejavia :)
Inak pre tie dve magické písmenka (XT) sa takto riskovať neoplatí... Snáď bola aspoň cena veľmi výhodná.
07.02.2014 - 20:37:37
00
Xtcka s tymto problem nemavaju
08.02.2014 - 09:37:07
00
XT-čka málokedy pískajú,či už tie staršie alebo nové typy,možno nesadla kombinácia kotúča a platničiek,nič nerozoberaj,vymeň pre istotu olej-pozor na dôkladné odvzdušnenie-je to jednoduché,nahoď na bike a uvidíš.
08.02.2014 - 09:56:16
00
Ďakujem za všetky reakcie. Po posledej debate s kurom, je to tak, že brzdy nevednú, sú čo sa týka brzenia na 100% akurát kým neboli zahriate tak pískaly a potom chvílu nie. Tak uvidí sa keď ho dám do kopy.
08.02.2014 - 15:01:15
00
keyboard_arrow_up