Caute,

hladal a zistil som, ze sa tu na fore Angleset moc neriesil, tak reku sa podelim o osobne skusenosti.

Spolu s novou vidlicou (Marz 55 RC3 170mm) som nahodil aj -1° Angleset. Rozhodol som sa pre 1 1/8" krk a nasledne Zero Stack verziu hlavoveho, pre co najnizsiu stack height spodnej misky. Pre tapered krk a rovny uzky krk vidly to bol konkretne model ZS44 / ZS49 (S.H.I.S. ZS/44/28.6 - ZS/49/30). Oproti EC verzii pre tapered krk je SH na spodnej miske nizsi asi o 4mm. Vo vysledku po zaratani zvysenia AC dlzky vidlice o 10mm a nizsieho stack heightu by mala byt vysledna zmena HA as -1.3°, cize 65.7°. Razvor by sa mal predlzit asi o 10mm. Musim to este overit meranim.

Nahodenie hlavoveho bolo bez problemov, treba si ale precitat navod a dat pozor na presne zarovnanie offsetovej misky a dopriat dost vazeliny pod tie gimbalne loziska. Ludia na mtbr sa stazovali na preskanie a lupanie v hlavovom, ja som zatial tento problem nemal (zatial odjazdenych asi 15 hodin).

Zmena geometrie bola na prvy pocit dost vyrazna, bajk je vo vyssich rychlostiach stabilnejsi, do zakrut ho ale treba viac pokladat a drzat vahu na prednom kolese (vyssi predok zvadza prenasat vahu prilis dozadu a koleso potom nema dost trakcie), celkovo to prospieva skor agresivnej jazde.

Slapavost do kopca prekvapivo nijako vyrazne neutrpela, aj s 32z jednoplackou je slapatelne vsetko co aj predtym.

Zostava ho ostestovat v bikeparku, ale to asi az na jar.. Viac foto na http://unluckypete.com/2013/01/ibis-mojo-hd-with-cane-creek-angleset/

Prílohy:

ibis_mojo_hd_cane_creek_angleset_5.jpg
ibis_mojo_hd_cane_creek_angleset_5.jpg 137.24 KiB thumb_up0thumb_down

07.01.2013 - 23:41:31
00
nice, mojovi to urcite prospelo. :y: ja som mal angleset na zjazdaku (trek session) v konfiguracii -1,5st to bolo vyrazne a pocutelne rupnutie napr. pri brzdeni a nasledne pri dopade. potom som vozil -0,5st, tam uz to bolo citit minimalne. aj napriek tomu, ze som hlavak dotiahol uplne bomby.
08.01.2013 - 16:40:09
00
keyboard_arrow_up