Ahojte, blížia sa Vianoce a tak rozmýšľam nad nejakým cyklokomupterom s výškomerom a barometrom.
Rád by som ho využil napr. na možno plánovaných cestách v Rumunsku, na Ukrajine a podobne.
Nepotrebujem taký čo má aj mapu. Hodinky (suunto a podobný typ) máločo nosím,radšej na riaditká.

Na čo sa pri kúpe zamerať, aké vlastnosti by mal mať?
Napr. kalibrovanie pred výletom / každé ráno na mieste / asi nebude možné,
keďže budem v "neznámom" teréne bez nejakej topografickej mapy s presnou výškou.

A kde nájdem (ak sú) recenzie na niektoré z výrobkov na trhu?

Cenovo okolo 5000Sk, je možné niečo zohnať?
02.12.2008 - 09:45:01
00
v danom limite zrejme pripada do uvahy ciclosport, sigma, vdo
o sigme 2006 mhr tu uz bolo popisane dost, ma ju vela ludi a zrejme nie je natolko spolahliva, ako by mala byt, co sa tyka ovladania a funkcii je ok...ale vela majitelov Ti ju asi nedoporuci
ciclosport(CM 8.3A) nepoznam, ma viac funkcii a je asi o nieco drahsi a vdo(MC 1.0 plus) tiez nepoznam, aj on ma viac funkcii, je bezdrotovy, ale s analogovym prenosom, sigma je s digitalnym prenosom, vraj je ten prenos stabilnejsi

no a o kalibrovani vysky tu bolo popisane tiez, bez toho sa zaobist neda...tlak sa meni a treba dokalibrovavat, a ked aj nie, tak prevysenie to merat bude, akurat aktualna vyska nemusi sediet...
a tuto funkciu treba brat mierne s rezervou...
priklad: asi dvadsatkrat som bol tento rok tu istu trasu v roznom pocasi a rocnom obdobi a celkove nastupane metre sa menili v rozmedzi 466-486m, cize nejakych 5%
02.12.2008 - 11:00:54
00
VDO : tam mi radili že radšej drátový prenos (tam nevadí ten analóg).
Ostatné prístroje veľmi nepoznám.

Kalibrácia - ako to teda prebieha v prírode. Ak idem na napr. 14dňovú dovolenku nemám šancu to kalibrovať každý deň,
asi to ani nebude možné, takže sa musím spoliehať na to čo mi prístroj ukazoval večer a ak sa ráno zmení veľmi údaj, nastaviť to podľa večerného. Nech mi ukazuje prístroj potom prístroj vzhľadom na predchádzajúci deň rovnaký štart :
teda : n.m.n. včerajšieho cieľa = n.m.n. dnešného štartu a potom ( teda laicky) budem mať celú cestu približne správne.
Ak by som štartova každý deň z rovnakého miesta tak to skalibrujem stále na rovnakú hodnotu.
02.12.2008 - 11:16:09
00
ja by som len poopravil dotm-a ze uz existuju trochu novsie modely od sigmy a vdo:

v cene do 5k: sigma ROX 8.0 (ebay), vdo Z3(ebay) samozrejme vsetko digitalny prenos!

mam Z3 - som velmi spokojny. po nakalibrovani domacej vysky (pred kazdym vyjazdom pred domom) mi vzdy ukazuje pekne rovnake vysky v referencnych bodoch.

vyskomer: myslim ze kazdy modernejsi vyskomer bude fungovat spravne - samozrejme ako povedal dotm - tlak sa meni podla pocasia a preto je potrebne vzdy pred jazdou kalibrovat + pri dlhsom vyjazde, ked sa ide daleka cesta samoze tlak menit aj pocas vyjazdu - aj tu je treba priebezna kalibracia.
takze je aktualna vyska len informativny udaj... pri ceste do dalekych krajin odporucam radsej zohnat mapu, alebo aspon GPSko na priebeznu kontrolu

teplomer: tam nieje o com - jasna a presna technologia merania (ovplyvnitelna napr teplotou tela - ak mas tach na ruke)

iné: zameraj sa hlavne na vodotesnost a moznosti zobrazenia na displeji - cim viac udajov, tym sa menej musis nacahovat k tachacu a prepinat funkcie


Naposledy upravil ja_michalko dňa 02.12.2008 - 11:36:00, celkovo upravené 4 krát.

02.12.2008 - 11:26:51
00
Tá Sigma 2006 sa kalibruje automaticky. Teda znamená to to, že si zapamätá poslednú nameranú výšku a keď sa preberie zo spacieho režimu, tak tú výšku berie ako aktuálnu.
02.12.2008 - 11:29:11
00
Tá Sigma 2006 sa kalibruje automaticky. Teda znamená to to, že si zapamätá poslednú nameranú výšku a keď sa preberie zo spacieho režimu, tak tú výšku berie ako aktuálnu.

to je dobra funkcia - ma to aj ROX. pozor! neznamena to ze netreba kalibrovat!
02.12.2008 - 11:30:57
00
analogovy prenos som myslel bezdrotovy...lebo sigma ten signal koduje na digitalny signal (bez kabla) a vdo nie

ano, ten Tvoj popis by sa dal aplikovat, ale aj to bude len priblizne, lebo tlak sa meni aj pocas vyjazdu, moze sa to dat podla mapy, ak mas k dispozicii alebo este napriklad sigma (neviem, ako ostatne) sa da kalibrovat aj tym, ze poznas tlak a ten priamo zadas...ale udaj o tlaku asi zozenies tazsie, ako o vyske...:-)
ja to bezne robim podla turistickych smerovnikov, ale aj ich vyska je casto rozdielna od map (nie vsak vyznamne)
nastupane metre to zrata aj neskalibrovane, akurat nebudes presne vediet v akej vyske sa nachadzas
a este k teplote, tiez to nie je presne...ked Ti nan pecie slnko vs. ked si v tieni v lese, tzak sa udaje odlisuju

jasne, ze existuju, aj novsie modely, ale neratal som ebay
02.12.2008 - 11:31:23
00
To je myslím jasné. V priebehu výjazdu sa tlak zmení. Ale keď už nič iné, tak to pomôže.
02.12.2008 - 11:32:52
00
a kalibrovat aj tym, ze poznas tlak a ten priamo zadas...ale udaj o tlaku asi zozenies tazsie, ako o vyske...:-)

No na nete sa nájde bez problémov tlak redukovaný na hladinu mora na danom mieste, ale myslím, že tak isto nájdeš aj aktuálnu výšku, ale potrebuješ prístup na net.
02.12.2008 - 11:35:59
00
pokial je na letisku, tak ano
02.12.2008 - 11:40:45
00
Ďakujem všetkým za info.

Ja viem že to nieje 100% presne ale na najlepsie a najpresnejsie pristroje aj s TOPO mapu nemam,
a toto hladam len pre mna ako darcek. Len by som rad mal nieco lepsie oproti tomu co mam doteraz.
Aby som mal prehlad co vlastne najazdim.
02.12.2008 - 13:02:22
00
a kolko asi stoji ta sigma? :| asi napisem pod stromcek par papierikov :mrgreen:
12.12.2008 - 22:37:13
00
http://www.kupkolo.cz/produkty/Computery_96/Akce!-Computer-Sigma-BC-2006-MHR-DTS---bezdratovy_2396.html
12.12.2008 - 23:31:29
00
VDO MC1,0+
klasicky tachometer, vyskomer, teplomer, hodiny, dva priemery kolesa, bezdrotovy prenos.
mam ho 4 roky, plna spokojnost
15.12.2008 - 13:16:50
00
Nechcem zakladať novú tému, tak oprašujem starú:
Má niekto VDO Z3 PC link? Potrebujem poradiť, pretože mi nejak hapruje prenos do PC. Všetko je OK až do 99% a potom to spadne a vypíše mi nejakú chybu.
Vie mi nikto poradiť, v čom je problém?
17.03.2009 - 10:40:18
00
keyboard_arrow_up