Zdravim vsetkych :)

Po nekonecnych prechadzaniach for som vlastne nedosiel k nicomu a tak sa obraciam na vas ;) .

Jazdim uz od malicka a presiel som cez pomaly vsetky druhy jazdenia a bajkov. Hlavne teda Mtb Street ( 2-3 roky) a bmx street ( 5-6 rokov ). Momentalne som po trojrocnej pauze a totalne som stratil prehlad. V podstate, co sa vidiel tyka, tak v tom som nikdy moc nebehal. Jazdil som jednu RS Judy :D a tri Dura. Tak duro ma nejak extra nikdy nesklamala. Na to ako jazdim a niesom najlahsi sa divim, ze som ju nikdy nezlomil. Ale clovek casom zvysuje naroky ze. Jazdim lahsi street a aj teren a lahsie zjazdiky. Vazim asi 86kg a brzdim ako blazon. To znamena, ze jazda po prednom za pomoci brzdenia ma dost zacala bavit :P . Takze chcem daco velmi odolne ale zaroven nech je to aj aspon ako tak pohodlne. Moja stavajuca RST Slope nieje zla na skokoch ale ked sedim alebo slapem po stojacky tak sa tvari skoro jak pevna. Cierna farba z noh sla dolu hned prvy den.

Zatial som uvazoval na kuskami ako RS Sektor, RS Pike ( bazar ), MZ DJ 1, atd...

Vzduchovu som este osobne nevlasnil, takze skusenosti nula bodov. Bal by som sa, ze to casom zacne prepustat, ale ako vravim nevyznam sa. Pruziny sa zas obavam koli tuhosti. No skuste poradit chlapci, hm?

Este podotknem, ze mam Chuckera 2010 a zdvih hladam bud do 120 alebo menitelny.

Budem velmi vdacny a poradim takisto pokial to bude v mojej moci. Peace
03.05.2011 - 11:28:55
00
Vcera som toto forum riadne prekopal a na moje poziadavky som skoro nic neobjavil. Neviem uz ako som sa potom dostal k tejto Argyle. Je to 2008, co myslite?

img.webme.com

http://www.bicycles.sk/shop/komponenty/vidlice/rock-shox-argyle-302-100mm-bila/1315/
04.05.2011 - 08:33:11
00
Argyla je móc fajná,ale je to DJ vidla...takže to moc nebehá...proste,charakteristokou chodu atď je niečo ako MZ DJka...

ja byť tebou vymením aj rám aj vidlu,predsa chucker nie je bohviečo,a ak jazdíš aj po lese,tak by som niečo 130-150mm...odporučil by som ti aj strunu,ale keďže čítam že jazdíš aj dirt,asi by som zobral vzduch...sám mám Z1 od macochy(struna+vzduch),super real FR vidlica,normálne to jazdím len čisto na strune...ale na dirtoch,bikroske atď je to na hovno...budem musieť aj dofukovať,aby to tak nebralo odpaly...

určite by som šiel do 20mm osy,kombinácia struna na tvoju váhu+možnosť dofukovania napr...možno by sa ti hodilo aj znižovanie zdvihu na street a dirt....


Sektor mám zaradenú ako AM/EN vidlicu tak to asi nie...Pike je celkom v pohode,pevná vidla,pôvodne síce na AM,ale normálne sa to jazdí na FR pevňákoch...ale chodom za Z1 zaostáva,nie je taká citlivá ale zas sa dá kúpiť asi 100-140mm(asi sa mi zdá)
04.05.2011 - 10:46:10
00
Dakujem, celkom si mi to ozrejmil :) . Bohuzial na ram tak skoro peniaze nebudu. Uz nejazdim ako kedysi. Vtedy by som ho zlomil raz dva ale uz som sa zmenil. Tvrdo pracujem a nemozem si dovolit sa znicit na bajku. Okrem toho mam klby koli bmxe uz beztak rozbite. Teda mal by mi ten ram vystacit si myslim. Nevyhoda pri nom je, ze nezvladne vyssi zdvih ale to ma az tak netrapi nakolko jazdim 80% v meste. Na tej Z1 som jazdil teraz cez vikend a mozem potvrdit, ze je to pohodlie ako svina. Ale uz sa neda kupit a ten zdvih je tiez moc. Na vele maju Pike 426 za 400 ecok v akcii co ma dostalo do uzkych :D. Asi mam mocne poziadavky na tu sumu sa mi zda. Budem musie robit kompromisi.

Btw su dake rocniky od urcitych znaciek, ktorym sa mam vyhnut?
04.05.2011 - 11:03:37
00
sektor je nástupca pike, hmotnosť je ušetrená vďaka maxle lite a iným vonkajším nohám, pevnosť by mala byť pridaná vďaka "Power Bulges" :)
Keď môže byť sektor na specialized pitch tak nevidím dôvod prečo by ju nemohol niekto voziť na chuckerovi napríklad :D
A chod u-turn verzie bude super, len na tých 86kg a "fr" jazdenie bude asi potrebná tvrdšia pružina...
04.05.2011 - 11:12:23
00
Vravis nastupca Piku. A ze preco su nan potom take akcie. Vyborne, tak uz sa mi to zacina usmernovat. Velmi vdaka :handshake: .. Pruziny kde zozeniem pls. Na stranke RS som nenasiel a ked dam do guglu rock shox pruzina tak mi samozrejme najde len vidlice.
04.05.2011 - 11:20:19
00
http://www.bike-components.de/products/info/p26845_Ersatzfeder-150mm-Sektor-2011-.html :lol: Alebo aj český/slovenský dovozca by to mal vedieť zohnať.
04.05.2011 - 11:42:28
00
Vyborne, diky za tvoj cas. Povodne tam predpokladam bude asi stredna. Ta moja Slope, ked vstanem bajku tiez chudera padne o dva-tri centy :D .
04.05.2011 - 11:56:26
00
aha,som zistil že Sektor nie je Revelation :D
tak potom ako Patrik vraví,ak je to nástupca Piky,tak by to mohlo byť fpoho...
04.05.2011 - 12:01:30
00
Takze sa budem rozhodovat medzi tymi dvoma. Argyle a Sektor. Podla stranky vyrobcu je Argyle o tri triedy vyssie. Alebo to tak nieje zoradene? Vypada ze je. Cena je rovnaka ak berem do uvahy tieto dve, ktore sa u nas daju kupit.

http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?products_id=102333 tu je ale rychloupinak, ale verim, ze by sa nasla aj na pevnu v podobnej cene

http://www.bicycles.sk/shop/komponenty/vidlice/rock-shox-argyle-302-100mm-bila/1315/ tu je daka az moc dobra cena. Neni to kazovy rocnik co nikto nechce?
04.05.2011 - 12:07:22
00
argile je zpevnana tora z ocelovymi nohami.. 20mm osou
sektor je o 2 triedy vyssie taky slabsi relevation.....urcite skor tu z 20osou
04.05.2011 - 12:16:23
00
ja by som vylúčil Argyle už z vyššie spomenutého dôvodu...je to vidlica primárne určená na dirt a slopestyle,čomu je prispôsobená aj chodom...je "tvrdá",necitlivá,nakoniec hentá má len 100mm,pričom určite viac oceníš zmenu zdvihu na Sektore...
Argyle sa fakt dáva na street,dirtové bajky

a Sektor samozrejme na 20ku osku
04.05.2011 - 12:16:49
00
Aha takze asi takto?

http://www.koloshop.cz/sk/odpr.--vidlice-mtb-54/rock-shox-sektor-rl-coil-u-turn-110-150mm,-20mm-osa-vidlice-2011/
04.05.2011 - 12:20:06
00
:y: :)
04.05.2011 - 12:30:20
00
Dakujem vam velmi pekne. Obrazok na zasmiatie ako revanz :D

www.agresori.com
04.05.2011 - 12:33:06
00
keyboard_arrow_up