Zdravim chcel som si dat odvzdusnit/doplnit brzdy hayes HFX9 este som to nerobil-nepripadam si zas tak lavy ale tak kopec veci sa snazim spravit sam, ale odvzdusnovaciu sadu nemam tak som sa rozhodol ze to dam do nasho miestneho servisu. Ako som tam bol v utorok jeden technik pozera-zrejma moc skusenosti stim nema a pyta sa druheho ci to vieme odvzdusnit , ten druhy pozrel ze nejak to sprava-zrejma tiez nemali na to odvzdusnovaciu sadu ale asi by si poradili. Odchadzal som stim ze na druhy den -v stredu pred zaverecnu mi zavola ze si mozem pon prijst. Presla streda, stvrtok , piatok nikto nevola? tak som este pred zaverecnu po ceste na plavaren vybebehol ze ci si nezapisal zle cislo alebo co. Vysledok bol ze nedokazali povolit odvzdusnovak a ze sa snazili vsemozne vselijako hrali sa stim 1:30 hodiny a ze vysledok je nulovy. Tak som sa potesil a este prisiel o 2,30 eur. Vlastne za uplne nic /ani nezavolali.
Ale tak vraveli ze to skusali velkou pakou a neslo to. Moznoze existuje nejaky trik alebo nieco uzitocne ako to odtiahnut preto sa pytam tu ci mate niekto podobnu skusenost. kazdopadne prave sa balim a idem kamosovi do autoservisu tam ho skusim poprosit ci sa na to nekukne lebo ak mi to odtiahne oni uz tu kapalinu doplnia/dovzdusnia -co uz potom budem zvazovat ci si to radsej nespravim sam. nejake napady?

Este doplnim prave som bol v tom autoservisu(dnes je zatvorene) neviem preco nedviha telefon. ale ako krasne svieti slniecko tak som sa na to pozrel vonku (vcera vecer som toho moc uz nevidel) myslim ze vobec nepouzili gola sadu ale iba kluc co sveci o pekne strhnutych hranach inak si to vysvetlit neviem= je vidiet ze tam bastrngovali z klucom /mozno potom skusali aj sadu ale neviim. A este okrem toho koleso mam nasadene z kriza ako kripel , to je servis
28.03.2009 - 08:44:32
00
nooo servis pekne suflikantsky,isto pouzili klasicky vytahany vidlicak,keby to robili s ockovym klucom,tak bud ho povolia,alebo utrhnu. takemu servisu sa zdaleka vyhni,keby som videl,ze po ich oprava mam znicene hlavy srobov,asi by som im dal zopar teplych slov. inak nikdy som nemal na bike brzdy,ktore pouzivaju brzdovku(mam magury a shimana) a to s toho dovodu,aby som sa vyol problemu,aky mas teraz ty a inych dalsich problemov,ktore sa s dotkou spajaju. kedysi za cias aut skoda 100 a lada sa taketo veci diali bezne,bud povolil,alebo si ho utrhol,lenze na hentakej rachotine to nebol problem,nahrial si autogenom do cervena a povoloval,ak sa utrhol,tak si na ten odvzdusnovak navaril maticu a potom povolil zarucene,lenze to boli skarede prasiatka na aute z liatiny a nik ich nevidel,na na bike netusim. preto tvrdim,ze shimano pouzlio rozum a ma v brzdach olej a ne agresivny dotku!!!
28.03.2009 - 13:40:16
00
no to je sice pekne, ale moj problem to neriesi tiez som uvazoval nad tym rozohriat to ale netrufam si na nieco taketo - to by chcelo odborny nazor cloveka co studuje technicke materialy:D, kazdopadne dufam ze sa toto vlakno vyhne flamom o brzdach kapalinach a podobne. TOPIC je odvzusnovak. dakujem ak sa najde niekto sikovny a ma nejaky napad pripadne nieco odskusane budem rad.
28.03.2009 - 17:55:57
00
a ked tam das ockovy kluc,tak sa to pretaca?
28.03.2009 - 19:35:14
00
O.K. beriem späť Bikenur


Naposledy upravil Turbi dňa 29.03.2009 - 12:45:14, celkovo upravené 1 krát.

29.03.2009 - 09:50:24
00
Noo ale on chce povolit odvzdusnovak, nie hadicu. ..Malo by to ist tym ockovym, alebo ked nepojde, tak by som chytil odvzdusnovak na kraj zveraku a otocil prasa.
29.03.2009 - 12:10:29
00
tak a je to ten napad zo zverakom sa mi zapacil a podarilo sa chvilu som to nahrieval zapalovacma-mozno :roll: to tiez pomohlo a nasadil mensi zverak jemne poklepal z kladivkom-na radu kamosa a povolilo . Terez uz len zvazim ci si to dam odvzdusnit u nich v servise alebo si radsej kupim odvzdusnovaciu sadu. :wink:
30.03.2009 - 12:04:03
00
da sa odvzdusnit doma aj bez sady pozri ivelo.cz - minuly tyzden som s kamosom odvzdusnoval MAGy mal by to byt podobny system..podarilo sa, len na to potrebujes este partaka :wink:
30.03.2009 - 13:23:01
00
dufam,ze si ten zniceny odvzdusnovak zahodil,alebo im hodil o hlavu,novy si vypytaj od nich zadara,shimano brzdy odvzdusnujen len s klucom na odvzdusnovakom a hadickou.
30.03.2009 - 13:55:36
00
novy este nemam zatial je pre mna pouzitelny aj tento -i ked zo zverakom. Novy stoji 30sk podla katalogu dema.sk coskoro objednam. Zaklad bolo aby sa neutrhol odvzdusnovak a nezostala cast v strmeni.

letuareg:
to znie dobre aj ste doplnali kvapalinu? alebo len odvzdusnovali
30.03.2009 - 18:22:26
00
ked odvzdusnujes tak vlastne vymienas zavzdusnenu kvapalinu za nezavzdusnenu t.j. potrebujes brzd. kvap. dot 3-4 myslim, mas to napisane na packach aku tam mozes dat. hovorim pozri to ivelo mas tam napisane co potrebujes a co a ako treba urobit.
30.03.2009 - 20:00:14
00
Hej cital som to len som tu trocha v strese a nejak mi to nedopalilo. ano dot 3-4 cital som v dokumentacii aj na packe. Troska problem je ze netusim aka tam je teraz ci 3 alebo 4.
to ze som sa pytal ci ste doplnali bolo stoho dovodu ze ma zaujima ako ste spravili spojenie do packy. Myslim ze by bolo fajn ak by existoval navod na home made PRO BLEED KIT.
30.03.2009 - 20:28:23
00
je tam srobik kt das von, do vzniknutej dierky narves hadicku prislusneho priemeru (ale nie uzku-vznikne vola a zavzdusnis to opat, staci aj 2centimetrova) a striekackou tlacis kvap. do telesa packy pri otvorenom srobe na prasati odkial stary olej ide doprec (aj na tom mas nastrknutu hadicku s kelimkom, lebo zadrbkas celu brzdu, ale to by ti asi doslo :D ) ked nepumpujes tak odvzdusnovak zatiahnes, medzitym stlacas packu

dany postup plati pre mag, ale asi to je identicke. inak da sa to robit aj opacne, t.j. netlakujes do packy ale z packy kvapalinu odsavas

no dufam ze som ti pomohol, to jest asi vsjo co sa k tomu da povedat. vela uspechov :wink:
30.03.2009 - 20:59:37
00
este k ci dot 3 alebo 4 - zalezi co jazdis 4ka ma vyssi bod varu tj. znesie viacej, ale je aj viacej agresivna k tesneniam
30.03.2009 - 21:02:50
00
dnes sa ti ho podarilo odmontovat zverakom a zajtra ho utrhnes,nikdy!!!!!! by som ten odvzdusnovak uz nepouzil.
30.03.2009 - 21:09:37
00
keyboard_arrow_up