je to dobra vec? malo by to aj uchovavat teplotu. ma to niekto? xcel by som vedet ako dlho to dokaze udrziavat teplotu...
23.07.2009 - 10:41:49
00
Nema to ziadnu vyhodu okrem toho,zeby nemala casom tak zasmradnut na rozdiel od plastovej.
Nato,aby drzala teplotu,uz to musi byt termoflasa,cize musi mat 2 steny a medzi nimi termoizolaciu
23.07.2009 - 11:35:45
00
podla mňa je to na bike blbosť, to či zasmradne plastová fľaša alebo nie závisí od toho či tam necháš nejaký ten týždeň postáť ionták alebo niečo čo v tom vozíš. Nevýhoda hliníkovej je podla mňa hlavne v jej nestlačiteľnosti takže keď sa chceš napiť musíš len sosať :) nedá sa ju stisnúť aby to šlo rýchlejšie :) ďalšia vec je že keď ti niekde padne ľahko sa premačkne a ostane už deformovaná, tie fľaše sú tenkostenné takže sa to stáva celkom ľahko, sám mám jednu takú doma... navyše určite ti neudrží dlhšie teplotu ako umelá - hliník patrí k materiálom ktoré vedú teplo najlepšie takže v klasickej umelohmotnej fľaši ti ten nápoj vydrží studený/teplý dlhšie, alebo potom už len tá termofľaša ako napísal Ricci
23.07.2009 - 13:09:19
00
je to dobra vec? malo by to aj uchovavat teplotu. ma to niekto? xcel by som vedet ako dlho to dokaze udrziavat teplotu...

Okrem už uvedeného - aj rozmýšľaj...
Čo myslíš, prečo prestali vyrábať tlakové hrnce z hliníka? Prečo boli zo závodných a školských jedální odstránené hliníkové príbory? Prípadne aj hliníkové podnosy?
Už si na to prišiel, prečo nie je dobrá hliníková fľaša? Môže mať hocijakú povrchovú úpravu, aj tak to furt bude hliník...
23.07.2009 - 21:21:02
00
JoKo, to ale nie je potvrdenou škodlivosťou Al... naopak, dnes sa už viacmenej vie, že v tom bol nevinne. Pripisoval sa mu podiel na "štarte" Alzheimera, nuž ale na Alzheimera sa našiel génový marker... so sakra spoľahlivou koreláciou. Obávam sa, že môj kamoš bioinformatik Imriš sa o ňo učil v škole dávno pred Al phaseoutom :P
Je to podobne ako s ortuťou... kovová (kvapalná) ortuť je netoxická a nereaktívna, toxické sú len jej pary. Ona sa dokonca ani bohvieako nevyparuje, až naozaj v blízkosti teploty varu. Vďaka tomu sa používa ako pracovná kvapalina vákuových aparatúr a plynojemov. To, že sa z nej poserieš, nie je toxicita, ale je to tým, že ťažké guličky kovovej ortute šteklia črevo (doslova). V stredoveku liečili domnelé "pomotanie čriev" vypitím až 3 deci Hg (čo sú asi 4 kilá) a pacient to spravidla po ukrutnom posratí prežil. To, že sa phaseoutoval hliník a že pri náleze Hg strašia firemani v atómbordeloch je predpismi, ktoré schvaľuje partia blbcov, čo tomu nerozumejú, aby pred obyvateľstvom vyzerali "akčne". Navyše sa tým spravidla ešte sleduje "prihratie kšeftu" kamarádíčkom.
V istom období boli nálezy Hg desne časté, spravidla sa jej odložením na verejné priestranstvo zbavovali firmy ktoré k nej prišli ako slepé kura k zrnu a zistili že ich čaká zacvakať za "likvidáciu toxického odpadu", ak sa jej chcú zbaviť. Keby sa miesto toho normálne vykupovala ako drahý kov (čo aj je!) a (pomerne jednoduchým postupom) prečistila a vrátila do predaja, tak by sa aj ušetrilo, aj by sa dostala tam kam treba. No ale to by mamrdi z ornamentu nad Dunajom nevyzerali akčne...
23.07.2009 - 21:37:36
01
je to dobra vec? malo by to aj uchovavat teplotu. ma to niekto? xcel by som vedet ako dlho to dokaze udrziavat teplotu...
Skus z nej vypit vodu ked ides na bajku, a potom uvidis ako keby si pil slamkou. :mrgreen:
23.07.2009 - 21:45:32
00
keyboard_arrow_up