Takze ide o toto. Mam 68mm domcek. HT II kluky. Dva rovnake biky. Na jednom je to s podlozkami ako ma byt - teda 2 na strane prevodnikov a 1 nalavo. Avsak ked je to takto, nie je dobre retazova linka - t.j. pily su prilis daleko od stredu a nelicuju moc dobre s kazetou a robi to tym padom problemy pri radeni. Na druhom rovnakom biku su tiez HT II kluky ale na pravo je 1 podlozka a nalavo 2 (pricom ani jedny kluky som nenahadzoval ja, obe boli nahodene v tom istom servise). Otazka znie ci je to v poriadku ked su nalavo 2 podlozky - a teda ci sa nemoze nieco teoreticky stat kedze na lavej strane je aj zavit misiek kratsi. Ak je to v poriadku dal by som to totiz tak prehodit aj na ten druhy bike nech to dobre radi.
05.07.2009 - 18:18:32
00
2 podložky musia byť napravo a 1 naľavo, vždy pri 68mm domčeku.... že to máš správne zistíš podľa vzdialenosti kluky od zadnej vidlice....musia byť obe kluky rovnako vzdialené....vyskúšaj a uvidíš, že na tom biku, kde máš 2 podložky naľavo máš ľavú kluku ďalej od zadnej vidice a pravú bližšie....
05.07.2009 - 18:51:37
00
Na jednom ráme to tiež inak nahodiť nešlo, nepamätám si už presný počet podložiek, no raz som nahadzoval XT kľuky a proste inak to nešlo. Kľuky zatiaľ fungujú doteraz. 8)
05.07.2009 - 19:13:31
00
Root vsetko co pises ale uz viem, aj to ze doprava sa davaju vzdy 2 a nalavo 1 - sak som aj pisal ze to tak ma byt. Aj lava kluka bude zrejme dalej (nevsimol som si). Pointa je vsak v tom ze prave ked je to tak tak nie dobre licuje kazeta a prevodniky a tym padom to nahovno vzadu schaltuje - proste to ide prilis do kriza. Islo mi o to ci sa nic nestane ked dam 2 dolava - ist to ide, jazdim tak uz 1.5 sezony a nemam problem, vsimol som si to az teraz ze to mam nestandardne. Pointa je v tom ze ked je to tak je ovela lepsie retazova linka.
05.07.2009 - 19:17:52
00
Pozri si ešte ako máš pri tomto setupe vzdialené kľuky od rámu na pravej/ľavej strane.
05.07.2009 - 19:19:45
00
Ta vzdialenost je napravo ca 14mm (15), a nalavo 19 mm - merane od koca kluk. Takze keby to bolo jak ma byt tak stale to nebude rovnako. Ako pisem ide mi najma o retazovu linku lebo ked je to ako ma byt tak to blbne... Ten ca polcentimeter vyosenia sa da vo vztahu k slapaniu vyriesit kludne aj nastavenim kufrov. Islo mi o to ci sa stredu nemoze neco stat.
05.07.2009 - 20:26:34
00
no 14 + 2,5 = 16,5 a 19 - 2,5 = 16,5 ....ako je možné že ti to nesedí?
05.07.2009 - 20:37:25
00
asi neviem pocitat :D ... Co sa tyka vycentrovania na stred tak nepochybujem ze ked je to ako ma byt (2vpravo, 1vlavo) tak je to dobre. Ale ako vyriesit aby isla retaz tak ako ma. Ideal je aby na strednom prevodniku vpredu a vzadu na 5 (pri 9kazete) bola retaz zarovno s ramom. Uz pri tej 1 podlozke napravo to ide nakrivo (retaz je dalej od stredu vpredu) - tj pri 2 podlozkach to bude este horsie...
05.07.2009 - 20:42:48
00
Overil som si to, ako som písal vyššie boli tam 2 podložky naľavo a 1 napravo na tom biku a šlo o rám Scott Scale staršej výroby. Nie som si istý či to bolo kôli reťazovej linke alebo kôli prešmyku ale inak to tam dať nešlo.
Takže pokým Ti nevadí, že máš kľuky excentricky k osi rámu, jazdi to tak kľudne ďalej. Biku by sa nič stať nemalo.
Jediný technický problém je v tom, že závit na ľavej miske je stavaný na max. jednu podložku a teda keď tam dáš dve, bude menšia časť záviut v ráme. Myslím však, že by to malo byť aj tak ok. Takže ak si s tým nemal problémy doteraz, šľap ďalej. :wink:
05.07.2009 - 21:30:37
00
Cele som to premeral a zacinam mat pocit ze problemy so schaltovanim mozno ani nie su v tej retazovej linke... Predna RL (od stredu ramu po stred 2. pily) je pri normalnom setupe 50mm, pri tom posunutom (2 podlozky vlavo) teda 47,5mm (obe kluky su XT, domcek je 68 mm). Vzadu mi to vyslo na oboch bikoch okolo 44mm (rozdiel ca pol mm kedze sirka naboja -OLD- je trosku ina. Vychdzajuc z tychto cisel je teda jasne ze lepsie sedi retazova linka ked je to vpredu viac dolava. Avsak moze toto posunutie o 3-6 mm sposobit nejake problemy pri schaltovani? Pytam sa to aj preto ze na mojom biku (kde to mam ako som pisal asymetricky) idem menit stredove zlozenie a teda ci to mam dat ako to ma byt (2 vpravo, 1 vlavo)...
07.07.2009 - 14:02:34
00
Dobry den,daju sa tie podlozky kupit v nejakom eshope? ak ano tak v akom,dakujem :)
26.07.2010 - 12:22:38
00
Napr. kupkolo.cz, na slovenských som nevidel, príp. skús poslať mail.
26.07.2010 - 16:11:27
00
ok,díky ;)
26.07.2010 - 16:13:28
00
Dnes som nahodil na bajka Deore HT II kluky, predtym som mal Alivio na stvorhran oske. Je normalne ze teraz su prevodniky dalej od ramu? Musel som kusok vyssie posunut presmykac a aj nastavit aby siel dalej od ramu, tvari sa ze to zvlada ale mam pocit ze ho uz trapim na maximum. Dal som k prevodnikom 2 podlozky a na druhu stranu jednu, tak ako je vsade pisane. Ked bude cas tak skusim pomerat retazovu linku, ale mam pocit ze teraz je lepsia ako bola predtym. Ide mi len o ten presmykac, je teraz je o kus viac napnuty.
31.07.2010 - 21:59:12
00
Prizivim sa v threade .. ako sa vlastne da menit retazova linka pri H.II stredoch ? Kedysi to slo proste inou dlzkou stredu .. :?:
31.07.2010 - 23:21:52
00
keyboard_arrow_up