Zdravím všetkých bikerov.
Môj problém je taký, že pri skladaní bicykla pre moju polovičku mám poblém založiť strmen brzdy. Na náboji je kotúč centerlock 180mm. Použil som adaptér IS/PM určený pre priemer 180mm. Po založení kolsa je strmen vysunutý na maximálnu hranicu a kotúč je opretý o doštičku. Je možné a vhohné získať potrebný odstup vložením dištančných pdložiek medzi rám a adaptér pre strmen? Vopred dakujem za vaše postrehy a rady.
18.03.2014 - 09:37:34
00
pár známych to tiež má vypodložkované a žiadne problémy s tým nie sú
18.03.2014 - 11:33:26
00
tiež tam mám podložky, lebo Avid strmene šúchali a unášače na Shimano kotúčoch
18.03.2014 - 11:35:52
00
Zdravím všetkých bikerov.
Môj problém je taký, že pri skladaní bicykla pre moju polovičku mám poblém založiť strmen brzdy. Na náboji je kotúč centerlock 180mm. Použil som adaptér IS/PM určený pre priemer 180mm. Po založení kolsa je strmen vysunutý na maximálnu hranicu a kotúč je opretý o doštičku. Je možné a vhohné získať potrebný odstup vložením dištančných pdložiek medzi rám a adaptér pre strmen? Vopred dakujem za vaše postrehy a rady.

podložky daj medzi strmeň a adaptér. tiež mam 1,5mm kôli kotúčom 183mm s Al unášačom. na výšku. ak ti súcha z boku a strmeň nejde posunuť viac do strany, použi podložku medzi rám a adaptér. dalšia vec skontroluj nasadenie kolesa na rám.. či je dobre dosadnutá oska do patky rámu.
Tiež som sa tak mordoval a zistil som po prekontrolovaní a povolení upináka sa kolo usadilo, bolo to ok aj bez podložky
18.03.2014 - 12:00:30
00
Ďakujem za rady. Tiež som mal podozrenie, že to dobre nesadlo keď som mal rám v montážnom stojane. tak som ho zhodil dole, no zmena žiadna. Tak to skúsim s tými podložkami. Na výšku sa to zdá OK. Tak ich dám tam ako si doporučil. Ešte raz ďakujem.
18.03.2014 - 12:12:10
00
keyboard_arrow_up