Ahojte.
K cesťáku, som si kúpil starší trekový bicykel Merida Crossway 500 2014, ktorý si dávam do poriadku. https://kolo.cz/clanek/merida-crossway-500-2014
Pánovi údajne par krát spadla reťaz a aj sa roztrhla. Kľuky sa bez reťaze na prázdno zadrhávali. Po zhodení kľuk som našiel pravú stranu dosť zdevastovanú. Či to bola reťaz, alebo blicky si netrúfnem povedať. Momentálne sa neviem dostať k pravému ložisku a samotné ložiská sú tam trochu nezvyčajných rozmerov 20x31x8. Zatiaľ to pre mňa znamená zohnať nové stredové zloženie, ktoré sa mi nedarí nájsť. Na zložení je BSA závit, šírka je 68mm a vnútorný priemer ložísk je 20mm. Samozrejme tam nie je popísané žiadne označenie.
Na kľukách je nápis SR Suntour XCR V2 s integrovanou oskou 20mm a na stránkach v popisoch je všade písané SR Suntour NCX-FX-10s 48A-36-26 CG.
Poradíte, aké hlavové zlozenie tam dať a odkiaľ?
24.10.2021 - 12:28:49
00
Zohnať stredové zloženie na 20mm osku je nemožné. Takže idem do nových kľuk.
Bicykel bude na presúvanie s rodinkou po okolí. Na športovejšie vyžitie mám cesťák.
Rozmýšľam nad kľukami Acera, alebo Alívio. Ale tu je problém, že sú určené pre 3x9 a ja mám 3x10.
Údajne to funguje bez problému. Máte s tým skúsenosť.
A ešte je tam ďalší parameter, Hellowetech, octalink, alebo štvorhran? Ktoré by ste doporučili?
27.10.2021 - 23:09:23
00
keyboard_arrow_up