este jedna posledna otazka a uz nebudem otravovat

ked vyslapem od figara na Kamzik za 20 min s klipsnami
zakolko to iste vyslapem s tretramy?

Alebo ci by Armstrong vyhral tour s klipsami a teniskami?

Alebo ci to uz niekto zmeral vedecky kolko energie sa strati ak nemas tretry, v percentach?

Alebo ma nato vpliv skor tvrdost podrazky?
|ohyb tenisky|

za fundovane odpovede dakujem
24.05.2006 - 17:29:05
00
tuhost podrazky ma na to asi najvacsi vplyv..ze ked poriadne zaslapnes tak sa ti nemyna energia na ohybanie boty ale secka ide do kluk..
24.05.2006 - 17:31:04
00
takze ked budem slapat v lyziarkach, tak to bude mat ten isty efekt? :roll: :lol: :lol:
24.05.2006 - 17:37:10
00
bude,len lyziarky su meirne tazsie a nepohodlne a neohyba sa ti v nich slenok :oops:
24.05.2006 - 17:39:05
00
slapanie v naslapkach a uspora energie spociava v tom ze slapes kruhovo a nie len smerom dolu ako v teniskach. zapajas ine svalstvo pri tahani pedalu nahor a menej sa unavujes celkovo. okrem toho to ma dalsi vplyv na plynulost slapania, ktore je neocenitelne hlavne na sypkom a smyklavom (blato,sneh,strk) a v technicky narocnych pasazach. dalej aj slapanie v stoji nabera iny rozmer ked tahanie je velmi citelne. je to super vec. ide len o odhodlanie a dolezite je kupit si hlavne kvalitne tretry. ak ti nebudu sediet tak ako maju tak nedosiahnes patricny efekt.
24.05.2006 - 18:01:55
00
Armstrong by ju vyhral aj bez naslapov, vsak ked to dokazal bez vajca.. Toto je zase priklad otazky, ktora sa proste neda opomenut bez srandiciek. Nechapem kde na ne chodis. Opytajte sa JoKa ake pouzival tenisky do kosikov (ak sa to teniskami da nazvat, to boli tretry) a ci citi rozdiel v efektivite slapania. A drahari si tretry o pedale pripevnuju remienkom tiez asi len zo srandy. Za 20 minut musis na ten Kamzik aj vybehnut, radsej trenuj a neries.
24.05.2006 - 18:02:50
00
Práve som sa divil - aj do klipsní sa predsa dávajú tretry. A sú rovnako tvrdé ako nášlapné. Dokonca úplne rovnaké, akurát je iný kufor.
Ale ak dáš do klipsní tenisky, tak rozdiel je a to dokonca veľký...
24.05.2006 - 22:40:15
00
Klipsne?veď to už patrí do múzea
24.05.2006 - 23:57:13
00
slapanie v naslapkach a uspora energie spociava v tom ze slapes kruhovo a nie len smerom dolu ako v teniskach. zapajas ine svalstvo pri tahani pedalu nahor a menej sa unavujes celkovo. okrem toho to ma dalsi vplyv na plynulost slapania, ktore je neocenitelne hlavne na sypkom a smyklavom (blato,sneh,strk) a v technicky narocnych pasazach. dalej aj slapanie v stoji nabera iny rozmer ked tahanie je velmi citelne. je to super vec. ide len o odhodlanie a dolezite je kupit si hlavne kvalitne tretry. ak ti nebudu sediet tak ako maju tak nedosiahnes patricny efekt.


:shock: Paradne si to vysvetlil,keby sme boli na zakladke,dal by som ti vcelicku :) ,alebo teda niektory Moderator by ti ju urcite dal.
25.05.2006 - 08:50:53
00
Inak, čo sa týka toho ťahania pedálu nohou nahor, tak občas sa mi na žiletke stane, že pri šľapaní v stoji do miernejších kopčekov tým, že jeden pedál ťahám nahor, výrazne odľahčím zadné koleso, až mi prešmykuje.
25.05.2006 - 09:03:25
00
2 svanto: toto forum je na to, aby si kladol otazky (aspon ja si to myslim). Neotravujes. Niekto ti normalne odpovie a poradi (robo) niekto ani nie (giro). Ja este pridam, ze tretry a naslapne pedale su podla mna najbezpecnejsia varianta (spojenie nohy s pedalom, vypnutie pri pade, skoky cez prekazky...). Dnes by som uz na inej variante nechcel jazdit.
K tvojim otazkam: na niektore si dostal odpoved, a k tomu Armstrongovi: to je diskutabilne...podla mna by nevyhral. Ale je to asi skor psychikou ako cisto fyzikou...asi ako otazka, ci by vyhral keby siel TdF bez elastakov s holym zadkom.
25.05.2006 - 09:15:23
00
100%ne-lebo by všetkým súperom ukázal holú riť! :lol:
25.05.2006 - 10:30:03
00
keyboard_arrow_up