cawte, asi v maji sa chystam vymenit cely pohon bajku, konkretne kazetu, kluky a retaz, km na retazi mam cca 2200, na kazete cca 1800 a na klukoch strasne vela monzo aj cez 7000 km. Doteraz mam 9 stupnovu kazetu, to chcem aj zachovat, teda podme k veci, chcel by som vediet ci musim vymenit vsetko, ci naraz alebo postupne, lebo mi uz moje stare kluky riadia ako prevodovka na trabante :P a su znacne poskodene aj zuby na takmer kazdej pile, este niekedy pocas minuleho leta som vymenil retaz, zacalo mi "praskat" pri sliapani, potom som vymenil aj kazetu a bolo to este horsie, ale postupom casu sa to stratilo a "vyhladilo", momentalne uz nic take nerobi, ale naopak zacina v predu, na prevodnikoch prsmykovat a niekedy pocut aj take neprijemne zvuky, akokeby z osky, alebo neviem, citit to aj v nohach ked bicyklujem najma do kopca, ale aj na rovine! :cry:

KĽUKY: (Shimano) tu som nasiel nieco, podla tech. parametrov potrebujem taketo, alebo nieco podobne
http://www.bikeshop.sk/katalog/action/p ... 1187.xhtml

KAZETA: (Shimano)
http://www.bikeshop.sk/katalog/action/p ... 1234.xhtml

REŤAZ: (SRAM)
http://www.bikeshop.sk/katalog/action/p ... 1464.xhtml
..ale retaz by bola lepsia asi nejaka Shimano?
18.03.2008 - 20:31:40
00
snad som spravne pochopil, ze Ti retaz skakala.prestalo to robiť asi preto, lebo sa časom vyťahala a sadlo si to.teraz budeš pravdepodobne musieť meni všetko.kľuky určite aj reťaz a kazetu neviem.skus ju tam nechat a ked bude skakat tak aj tu.a nakupuj v lacnejsom obchode.
18.03.2008 - 20:35:45
00
aha, hej dobre si pochopil, len som nevedle to rpesne popisat :oops:

no ok, aj chcem emnit vsetko, len keby bola kazeta dobra, zeby to slo aj na starej, tak usetrim aspon nieco, ale ked nie tak ju supnem novu, a ako si to myslel v tom lacnom obchode?? ironicky? ci ako??
18.03.2008 - 20:37:56
00
nie, ale tie ceny co su na bikeshope su na to, že je to e-shop prehnane.za take to predavaju v kamennom obchode.kupoval som presne tieto veci nedávno, ale na kľukách som vymenil len píly.pozri, či sa Ti nedajú meniť.skus pozriet na http://www.kolokram.sk možno sa inšpiruješ.
18.03.2008 - 20:41:00
00
nie, ale tie ceny co su na bikeshope su na to, že je to e-shop prehnane.za take to predavaju v kamennom obchode.kupoval som presne tieto veci nedávno, ale na kľukách som vymenil len píly.pozri, či sa Ti nedajú meniť.skus pozriet na http://www.kolokram.sk možno sa inšpiruješ.

Si ma predbehol, Kolokrám je rozhodne lacnejší :!:
18.03.2008 - 20:42:12
00
aha, no, tak ja radcej pocitam viacej, nez by som mal potom byt nemilo prekvapeny,ale aj tak sa mi kusok zdali predrazene, ale velmi nie..no tak dik..na starych klukach sa daju menit, lenze, bol som sa pytat v KK ze kolko by ma vyslo vymenenie tych pil, prevodnikov, bo mam 4-hran, a vraveli mi ze tie moje kluky nie su uz v dobrom stave fakt, ze neoplatilo by sa to, ze radcej kupit cele nove kluky, a druha vec ze stare su 44 z, ten najvacsi, ale chcel by som dat 48 z, neviem, je to dobre? castejsie jazdim nejaky polne, lesne cesty pripadne aj asfalt a tak, nie nejaky teren velmi.. :o
18.03.2008 - 20:46:36
00
no v KK by som na bike nekupil ani krytku na ventil.ked tak skoč do PP.a to v akom stave máš kľuky to vieš len ty, ak chceš nové tak si ich kúp.ja som kupoval tie veci v rysoch.ceny zhruba take ake si poslal v linkoch.ešte rátaj s tým, že ak nemáš doma sťahovák na kľuky a kazetu tak zaplatíš aj za výmenu asi.
18.03.2008 - 20:52:45
00
no, v tomto mas pravdu, v KK nic nieje, a ta ochota v tych predajnach :( o montaz mam postarane, stahovak, bic, nitovac atd, zakupene :P sam to nebudem robit urcite ale ani v nejakom servise :wink:
18.03.2008 - 20:55:51
00
Kluky by som bral Hollowtech II, napr. Deore 08 (FC-M532), FC-M542, pripadne drahsie Deore LX. Kazeta a retaz je podla mna jedno ci Sram alebo Shimano (co sa tyka vydrze).
18.03.2008 - 21:54:33
00
Ak tam chceš dať 48z. prevodníky, tak budeš musieť meniť aj prešmyk, pretože pochybujem, že by si teraz mal prešmyk na viac ako 44z.
19.03.2008 - 08:39:12
00
Už to tu bolo rozoberané X-krát. REŤAZ! je ten komponent, ktorý musíš meniť pomerne často a ostatné ti potom vydrží dlho. Ak to už máš celé rozmrdané, trba meniť všetko. Kazetu by som kúpil XT, tá je takmer nezničiteľná a tu v bazári sa dá kúpiť do 1500. Reťaz osobne som v životnosti nevidel rozdiel medzi HG53, 73 a 93. Ale kupujem HG73(pre istotu). A kľuky - no nevidím dôvod meniť kľuky, ak máš povedzme zodratý jeden prevodník. Prevodník je bežne dostupná a bežne menená súčiastka. Ja to robím tak, že keď sa mi na malom prevodníku 1.x zoderú zuby do šable(a zachytávajú reťaz), zbrúsim ich do pôv. tvaru a znovu založím. Keď sa to stane druhý krát, mením.
Otázka je či výmena prevodníkov nevyjde viac ako nové komplet kľuky. Tiež tu v bazári sú fajné kľuky za také ceny... :roll:
19.03.2008 - 10:20:33
00
Neviete ci existuje nejaky sposob merania vytahania prevodnikov a pily??? nieco ako na styl ked sa meria retaz... :)
nejaka sablona, rozostup vrcholov zubov :?: :roll:
Mam kluky Deore octanlink, kazetu shim. a retaz hg53...kazeta a kluky su roc. 04, retaz som uz menil......doporucovali by ste mi vymenu??? :roll: ja natom najazdenych asi tak cca. 2500 az 3500km.

dik za odpovede. :P
19.03.2008 - 11:11:31
00
ak ti to ide v poriadku tak naco?
vseobecne pastorky vydrzia asi tak 5 az 10 L
pily uz podla toho ci nepreskakuju nezhadzuju alebo nezatrhaju reťaz.
Ja mam na kazete uz určite cez 5 000 a druhu reťaz na nej. Tuto chcem menit niekedy v polke sezony. a s tou dalšou reťazou niekde v okoli 7,5 až 8 tisic chcem vymeniť všetko nakomplet
19.03.2008 - 11:18:52
00
KĽUKY: (Shimano) tu som nasiel nieco, podla tech. parametrov potrebujem taketo, alebo nieco podobne
http://www.bikeshop.sk/katalog/action/p ... 1187.xhtml


Heh, ten popis je fajn - vobec to nie su kluky Deore a uz vobec nie su urcene na 9stupnove viackoliesko!
Bacha tiez na dlzku kluk - je len 170mm...
19.03.2008 - 12:25:06
00
koľko km vám vydržala jedna kazeta ak ste pravidelne menili reťaze?
19.03.2008 - 14:52:54
00
keyboard_arrow_up