Zdravím,
Stala sa mi taká nepríjemnosť že sa mi podarilo strhnúť závit pri montáži prevodníku.
Moje povodne kluky sú 3x9 ale všade sa už predávajú len 3x10 a rôzne iné kombinácie .
Konkrétne moje kluky sú fc-m542 ale tie sa už nedajú kúpiť. Našiel som najbližšie m590, ale tie sú vedené ako 3x10. Aký je tam rozdiel? V čom je rozdiel? Len v počte zubov ale aj vo vzdialenostiach od rámu?
Je možné použiť kluky určené pre 3x10 na 3x9 bez problémov?
21.02.2022 - 23:13:42
00
V podstate sú rovnaké len sú trošku užšie zuby, ale ak ti sedí počet zubov tak ich kľudne môžeš použiť. Aj ja ich mam na 3x9.
22.02.2022 - 05:59:26
00
ziadne uzsie zuby, su uplne rovnake ako 3x9, mozes bez problemov pouzit
22.02.2022 - 07:37:26
00
Ja len doplnim ze preco, lebo este nedavno som to sam netusil :-) Ona totiz vnutorna sirka retaze je uz strasne dlho totozna. Rozdielna je len vonkajsia sirka ktora sa vlastne rovna vnutornej plus hrubke 4 plieskov retaze. A co sa postupne od 9r po 12r dialo bolo ze sa len zuzuju pliesky retaze a tym sa zmesti na tu istu sirku viac prevodov. Zaroven s zuzovanim retaze sa zvysuje aj jej schopnost ohybat sa a krizit co dospelo do ultima s 12r . Samozrejme cim uzsia retaz a jej krizenie tym nizsia zivotnost. A naopak cim uzsia retaz tym vyssia cena :-).
Vo vysledku teda pokial prevodnik nieje singlespeed narrow -wide ktory ma zuby prisposobene aj sirsej medzere tak bude fungovat akykolvek prevodnik s akoukolvek retazou. Teda aspon to mi z toho vychadza, mozno sa mylim?

Prílohy:

inner-width-outer-width-chain-final-1.jpg
inner-width-outer-width-chain-final-1.jpg 40.8 KiB thumb_up0thumb_down

22.02.2022 - 21:31:58
00
keyboard_arrow_up