Zdravím
Zvažujem kúpu nových kolies, cena by sa mala pohybovať okolo 150e
Pokukoval som po Fulcrum Red Metal 5... Je to dobrá voľba? Jazdiť s nimi budem viacmenej XC, ale potrebujem, aby zniesli aj "tvrdšie" jazdenie. Ten 24dierový výplet stačí? Vystrojený na bike vážim cca 85kg
Ak by som (pre budúcnosť, aktuálne mám klasické rýchloupínaky) vzal dopredu náboj pre pevnú osku, dalo by sa to nejak "vypchať"?
Dali by sa tie kolesá (tiež len teoreticky, pre budúcnosť) použiť aj bez duší?
A nakoniec, je ráf dosť široký na 2,25 plášte? (teraz mi plášte na ráfoch vyzerajú trochu balónovo)
Vďaka

kotúče mám na 6 dierový úchyt? je jedno, akú kazetu na ten orech dám?
27.09.2012 - 21:34:46
00
Tento set má možnosť zmeniť prednú os z klasického RU na 15mm http://www.bike-discount.de/shop/k735/a63926/red-power-xl-disc-6-loch.html
Teraz máš vnútornú šírku ráfiku 17mm, čo je dosť málo. Tie fulcrum čo som dal ja a aj RM5 majú 19mm, čo je o dosť lepšie na pomerne široké plášte aké vozíš.
Ak si nemal nejaké extrémne problémy s terajšími kolesami tak tie nové určite vydržia a pocítiš zlepšenie snáď vo všetkých ohľadoch.
Aj bez duše ich budeš môcť používať, samozrejme s páskou na zalepenie dier pre niple a s nejakým vhodným plášťom (ventilky, tmel asi netreba spomínať)...
Kazeta tam pôjde 8/9/10 rýchlostná. Ak je orech oceľový tak tam môžeš dojazdiť aj nejakú kazetu bez unášača, ak je hliníkový tak radšej SLX/XT kazetu :) Tie fulcrum majú oceľový asi.
27.09.2012 - 21:41:22
00
Tak podľa tvojich slov spĺňajú všetky parametre :)
o tom orechu som pátral aj na ich oficiálnej stránke, nikde nič... kazetu mám Deore, tak tam hádam pôjde
28.09.2012 - 02:22:14
00
což o to, "tam" pôjde, len či potom pôjde aj "nazad" ;)

Na týchto lacnejších kolesách ale nebývajú hliníkové orechy, to je len ďalší nezmyselný príklad naháňania gramov na nesprávnom mieste (keďže gramy treba naháňať hlavne na obvode).
28.09.2012 - 08:33:38
00
Tu je info aj o orechoch (je fakt oceľový) http://www.fulcrumwheels.com/system/documents/files/Fulcrum_52_55GB_offroad.pdf
Prípadne ešte podrobnejšie info, nájdeš tam aj profil ráfiku, koľko západiek a aké pružinky má orech... http://www.fulcrumwheels.com/system/documents/files/TECH_MANUAL_2012_FULCRUM_OFF-ROAD_ENG.pdf
28.09.2012 - 08:44:09
00
což o to, "tam" pôjde, len či potom pôjde aj "nazad" ;)

Na týchto lacnejších kolesách ale nebývajú hliníkové orechy, to je len ďalší nezmyselný príklad naháňania gramov na nesprávnom mieste (keďže gramy treba naháňať hlavne na obvode).

osobne som s Al orechom este problem nemal, staci mat dostatocne dotiahnutu kazetu ale inak mas pravdu, setrenie na orechu (a vlastne celom naboji) nema zmysel
28.09.2012 - 09:09:42
00
což o to, "tam" pôjde, len či potom pôjde aj "nazad"

No, veď tak som to myslel, kamarátovi sa takto zasekla kazeta na orechu, no smutný príbeh
A teda, pre mňa je (keď už mám "slabšiu" kazetu) praktickejší oceľový orech, nie?
Respektíve, aký je tam reálny rozdiel, medzi oceľovým a hliníkovým, hlavne čo sa týka použitia kazety?
28.09.2012 - 10:46:51
00
keyboard_arrow_up