8) Čo hovoríte na tieto kotúče. Nie je to len taká imidžofka od Shimana???
Chcel by som kúpiť 180-ky a hrýzť do nich budú hydri HAYES HFX9.
Ma ich niekto? Ako je to z odvodom tepla, keďže je kotúč nanitovaný na tej hviezdici, ktorá určite nie je kovová.
:arrow: Môžem na nich brzdiť aj metalickými brzdovými platničkami?
:arrow: Ubrzdí to aj 90 kg bikera, nepolámem tú čiernu hviezdicu???
:wink: Alebo mám radšej zostať pri origo HAYES kotúčoch (mám adaptéry na centerlock).

Prílohy:

kotuc XTR.jpg
kotuc XTR.jpg 17.89 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2008 - 07:28:47
00
8) nepoznám komponent zo sady XTR, ktorý by bol len "imidžofka"
:arrow: metalické sú pri komplet brzde, čiže no problem...
:arrow: nepolámeš
:wink: vykašli sa na adaptéry
19.06.2008 - 07:48:11
00
Brzdim brzdim co to da, nech len co najrychlejsie zoderiem stare LX kutuce a mozem nahodit tamtie hore tiez....he :D
19.06.2008 - 08:37:30
00
Ako je to z odvodom tepla, keďže je kotúč nanitovaný na tej hviezdici, ktorá určite nie je kovová.

Uz bolo vsetko zodpovedane, ale ako si prisiel k tomu, ze hviezdica nie je kovova? Odvod tepla je OK, hviezdica je z hlinikovej zliatiny.
19.06.2008 - 09:07:21
00
mam HFX9 vpredu aj vzadu s original 160mm kotucmi ktore su uz dost zjazdene. V sobotu sme tam hodili s Enricom nove kolesa ktore maju prave tieto 160mm XTR kotuce a predpokladali sme ze budeme musiet roztiahnut piestiky aby tam tie nove XTR kotuce vosli. Toto vsak nebolo potrebne robit ale objavil sa iny problem, kolesom ide tocit len o urcity uhol - uhol medzi ramenami XTR kotuca... Kotuc je z dvoch casti a ta vnutorna cast co ide od naboja nie je v osi kotuca (to je jasne ked je to nitovane) a konce tych ramien narazaju o dosticky konkretne o tie "packy" za ktore sa dosticky vyberaju. Neviem ci sa to prejavi aj na original Hayes dostickach, ja tam mam cervene KoolStopy. Riesenie je jednoduche, z dosticky co naraza odrezes polovicku tej "packy" zabrusis a hotvovo. Sice potom uz tie dosticky nevyberies prstami ale uzssimi kliestami to pojde bez problemov.
19.06.2008 - 09:13:47
00
Riesenie je jednoduche, z dosticky co naraza odrezes polovicku tej "packy" zabrusis a hotvovo. Sice potom uz tie dosticky nevyberies prstami ale uzssimi kliestami to pojde bez problemov.

a co keby si ju len ohol a nerezal?
19.06.2008 - 09:40:55
00
Ohýbanie naspadá pod naplň práce gramára na rozdiel od rezania :D
19.06.2008 - 09:49:28
00
a co keby si ju len ohol a nerezal?


mozno by to slo ale akurat som armoval schody a naohybany som bol uz dost tak ked som mal po ruke flexku.... :lol: a ako pise quassko bol tam Enrico tak to bolo jasne... :lol:
19.06.2008 - 10:16:42
00
...ked som mal po ruke flexku.... :lol:

aaa tak to je ina kava, mal si tu Hajesu zobrat flexkou v polovicke, vyriesil by si omnoho viac problemov a ulavilo by sa ti, ku kotucu by si dokupil uz len poriadne brzdy :P
19.06.2008 - 10:22:52
00
Dudo Niekedy to tak zavadzá že ohnutie nestačí. Minulý týždeň som mal akurát tento drobný problémik.
19.06.2008 - 10:29:08
00
aaa tak to je ina kava, mal si tu Hajesu zobrat flexkou v polovicke, vyriesil by si omnoho viac problemov a ulavilo by sa ti, ku kotucu by si dokupil uz len poriadne brzdy :P


presne tak :-) a nebolo by treba ani spekulovat ake, ked uz su XTR kotuce no co si tam vies kupit :-) a ked uz tak Dualy a s tymi neviem ci by moj stary deore presmyk a xt prehadzovacka ladila tak hadam aj to dorovname... :lol:

Ale radsej posetrim a na dalsiu sezonu ak bude viac casu kupim volaco komfortnejsie len ako tu tak sledujem diskusie o fulloch, tak nie je lahke si dobre vybrat :-)


Naposledy upravil ROpa dňa 19.06.2008 - 10:49:21, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2008 - 10:43:24
00
Dudo Niekedy to tak zavadzá že ohnutie nestačí. Minulý týždeň som mal akurát tento drobný problémik.



Turbi píšeš o XTR kotúči 180-ke alebo o 160-ke, lebo ROpa písal, že mal problémy so 160 mm kotúčom.
Ja by som chcel kúpiť 180 mm kotúče XTR a tak nad tým teraz uvažujem, či tá čierna hviezdica má rovnako dlhé ramená na 180 mm ktúči ako aj na 160 mm - sú rovnaké. A 180 mm kotúč sa líši okrem priemeru tým, že má dlhšie výrezy k tej čiernej hviezdici.Tým pádom by som ja nič riešiť nemusel, lebo samotná hviezdica by bola ďalej od samotného strmeňa brzdy.

:?: Alebo je tá hviezdica väčšia na 180mm kotúči oproti 160-ke.
:idea: Kvôli lacnejšej výrobe a jednoduchšej logistike by som povedal, že tá čierna hviezdica je rovnaká a odlišný je len samotný brzdový kotúč. :roll: Ale možno sa mýlim.
19.06.2008 - 10:49:02
00
Base Vyjadril som sa k pilovaniu vo všeobecnosti. Konkrétne to nemusí spadať pod Tvoj možno budúci problémik.
Ja som musel upilovať z "chvostíka" platničky pretože som nahadzoval kombináciu prasa Avid a rotor 180 Shimano, adaptér 180 Shimano. A práve kvôli ináč tvarovanému adaptéru oproti Avidu som musel pilovať. hehhe
19.06.2008 - 11:50:51
00
- tak spominane kotuce jazdim od 26.7.2007, brzdi to jak dive.
- najazdene mamtak asi 4500km a mozem prehlasit, ze zodrate nie su este ani na 50%, takze mozem vrelo doporucit
- ten pavuk je z hlinika, vyborne odvadza teplo, fakt super vec a keby som to mal porovnat s obic kotuc. tak tento xtr by si mal problem ohnut, vid hlinik. pavuk
- a este co s tyka metalickych brzd. dosticiek, super vec tiez su zodrate tak na polovic, mozno ze aj menej...
19.06.2008 - 17:52:41
00
tak pavúka síce neohneš ale taký 100kg Berco dokáže pri brzdení zahriať kotuč tak že mu chvílu šuchaju rotory o platničky ale keď sa ochaldili nejako sa to vyrovnalo :wink:
19.06.2008 - 22:05:19
00
keyboard_arrow_up