Zdravim.
Mam brzdy SHIMANO BR-M485, mam na nich najazdenych asi iba 150km a predna brzda mi nejak prestala brzdit. Brzda brzdila slabo a pri pomalom zjazde zacala strasne "kvičať". Kedze su to moje prve kotucovky, myslel som ze bude problem v brzdnych dostickach, tak som kupil nove, no ziaden rozdiel. Ani tie povodne este neboli opotrebovane, tak som ich odmastil, aj kotuc, tiez to nepomohlo, akurat ked som mal dolu hlavou bike, tak mi zacal vytekat olej z nadobky. Vymenil som mineralny olej, i ked si niesom isty, ci som to dobre odvzdusnil, ale teraz predna brzda stale slabo brzdi a "kvičí". Brzdi asi tak, ze sa s nou ani neda spravit smyk, ked zabrzdim na rovinke tak len spomalujem a pred zastavenim zahučí. Neviete co s tym ?

Dik, mna uz nic ine nenapada.
17.07.2009 - 21:57:26
00
zle odvzdusnene, mne brzy kvicia tiez treba to asi odmastnit nevem este ,,, spravil som novu temu, a stym brzdenim jedine odvzdusnit, ak to nevies daj to radsej do servisu
17.07.2009 - 22:03:47
00
ja mam kotucovky tektro auriga comp tiez mi predna trochu..skripe ale myslim si ze a ti to nebrzdi bud ti dobre nedopinaju piesty na adaptery alebo tam proste nemas tlak teda mas niekde dieru ti vyteka olej. V tom pripade by ti teda tie kotucove aj piskali.
17.07.2009 - 22:05:32
00
takze to moze skripat koli tomu ked su zle odvzdusnene brzdy ??
17.07.2009 - 22:19:52
00
nie kôli tomu ze su mastne dosticky a kotuc, ze su zle odvzdusnene sa prejavy pri brzdeni lahko sa stlacaju a nebrzdia
17.07.2009 - 22:24:19
00
Tak potom v com je problem?? Samotne dosticky aj kotuc som pol hodiny drhol s odmastovacim prostriedkom.
17.07.2009 - 22:34:15
00
Najlepší odmasťovač je si dať pekný zjazdík, aspoň ja to tak robím keď mi náhodou kvapne na brzdu mierne oleja alebo dajakej špiny a potom píska, keď nemáš možnosť zjazdu, čo ja nemám na tejto rovine :lol: , tak prejdi cca 300-400m aj viac môžeš so súvislým brzdením, to znamená, že budeš stále držať páčku, ale nie zase silno aby si zastavil :D. Toto je osvedčená metóda ako zbaviť kotúč mastnoty a špiny.

Najlepšie by bolo keby si to dal do servisu aj odvzdušniť, pretože v domácich podmienkach ak nemáš s tím skúsenosti sa ľahko mohlo stat, že sa tam dostalo trošku vzduchu a už to tak nebrzdí.
17.07.2009 - 22:41:30
00
Mam moznost zjazdu .. tak to skusim :wink: No a ide mi skor o to, ze sa chcem naucit menit olej sam. Aj dneska som ten olej menil skor s tym ze sa mi to asi nepodari, ale ze aspon ziskam dajake skusenosti :lol:
17.07.2009 - 22:55:21
00
Mne pomohlo toto:
http://www.ivelo.cz/domaci-mechanik/udrzba-kotoucovych-brzd-shimano

podarilo sa mi to hned na prvy krat, netreba ani origo odvzdusnovaciu sadu, staci trosku improvizovat (hadicky z modelarstva alebo akvaristiky :) ). Min olej drzim v striekackach, dobre sa s tym pracuje.
Co sa tyka toho kvilenia brzdy, tak niekto tu raz spominal, ze pomaha medenna pasta nanesena na dosticky, skus pohladat starsie prispevky a napis ci to pomohlo :)

Z.
18.07.2009 - 07:15:36
00
To s tou medenou pastou som pisal ja. Na zadnu stranu dosticiek som dal trocha tej pasty a odvtedy si nevrzla :-D. Dost tazko sa vsak zhana. V ziadnej mototechne ju nemali, tak som ju objednal z netu. CRC medena pasta sa to presne vola, Guugel najde:-). Hodil by som link ale som odcestovany a pisem cez mobil.
18.07.2009 - 12:17:24
00
Asi myslíš takú medenú vazelínu, alebo čo to je. Videl som to používať v autoservisoch v súvislosti s výmenou kotúčov a platničiek na autách, možno by pomohla aj v tomto prípade. Viem len že je veľmi kvalitná a veľmi drahá.
18.07.2009 - 12:24:46
00
no tak zas take kvantum toho nepotrebuje :) staci na prst... to by snad ukecal v kazdom servise.
18.07.2009 - 15:53:53
00
No to s tym servisom napadlo aj mna. Pobehal som dva a v obi dvoch pouzivali tu pastu v sprey, takze trochu si zobrat domov neslo.
18.07.2009 - 16:53:16
00
keyboard_arrow_up