zdravim.
som tu novy a potreboval by som radu.
Mam na bicykli mechanicke kotucovky aj vpredu aj vzadu. Po kazdej jazde mam trosku "pohnute" koleso. proste si ho ta kotucovka pri prudkom brzdeni trosku mierne skruti, skoro to neni poznat ale aj tak to pred jazdou napravujem...
Ako silno mam dotiahnut ten rychloupinaci srob? aby sa mi to uz nerobilo?
na jednom konci je ta packa a na druhom asi umelohmotny srobik, bojim sa ze ked to viac dotiahnem a packu sklopim ze na tom druhom konci ten zavit pretiahnem. neviem ci ma chapete.
11.06.2007 - 11:19:50
00
No zrejme mas na mysli to, ze sa ti posuva uchytenie kolesa vo vidle a rame. Ta ciapocka na konci rychloupinaku je plastova len na povrchu inak je cela z pevneho kovu takze sa nemusis bat ze by sa znicila silnejsim dotiahnutim. Dotiahnute by to malo byt asi tak, ze ked dotahujes tu packu na rychloupinaku a mas ju priblizne rovnobezne s oskou, tak prave v tej polohe by to malo zacat mat odpor a citis ze to uz dotahuje. Dufam ze to chapes, lepsie to asi vysvetlit neviem.
11.06.2007 - 11:44:27
00
Zdravim.
ano mam na mysli presne to. proste je to len fakt mozno par milimetrov, ale to koleso /povedzme ked je uplne rovno ako keby si isiel po rovine/ uz nedopada na zem pod 90 % uhlom ale je nahnute a vidno to aj na vidlici ze na jednej strane je o par mm vacsia medzera. ked pustis riadidla na rovinke, taha to do lava.
takze ked je ten rychloupinak vlastne uplne vystrety ze dopada kolmo na koleso, teda ako predlzena oska, vtedy by uz mal zacat zaberat. musim to este dotiahnut, pretoze uz som to trochu dotahoval ale zrejme malo.
Myslel som ze v tej umelej hmote bude zaliata matica ale zabudol som to vcera pozriet pretoze zvrchu je to umelohmotne.
Diky za radu, dufam ze to nepokazim...
11.06.2007 - 12:01:56
00
o rychloupinak sa neboj, ak sa ti to smyka tak skus riadne ocistit tie plosky pri styku rychloupinaku s vidlou....inak mi to moc do hlavy nejde, kedze oska by ti mala do drazok vo vidla zapadnut pomerne presne a dotiahnut rychloupinak nie je taka veda....

este je mozne, ze mas rychloupinak bez takych tych drazok, na starom ocelaku som mal tiez taky a tiez sa to furt smykalo...skus si zohnat taky, co ma tie dosadacie plosky drazkovane :)
11.06.2007 - 12:03:48
00
praveze na klasickych brzdach by to asi nerobilo ale kotucovka vlastne brzdi iba "jednu stranu kolesa, ale skusim to aj ocistit aj dotiahnut."

ps-predtym este odsrobujem z toho rychloupinaku ten druhy koniec oproti packe a kuknem ci je to fakt z kovu.
11.06.2007 - 13:30:27
00
Z plastu to isto nie je
11.06.2007 - 13:38:12
00
caute, v podstate aj ja mam rovnaky problem, musim si po kazdom bajkovani pritahovat rychloupinak na prednom kolese. asi to naozaj bude po brzdeni prednou brzdou... mam 180 /180.
11.06.2007 - 14:28:57
00
mas vpredu kotuc? a co znamena 180/180 ??
11.06.2007 - 15:25:28
00
obvod kotuca 180 aspom si myslim
11.06.2007 - 15:34:38
00
áno, kotúče 180/180 a v poslednom case sa mi stava pravidelne ze mam uvolnene koleso, pozor! nie, rychloupinak, asi to servis isti..
11.06.2007 - 15:49:38
00
treba skontrolovať dlžku osky, či náhodou mierne nevyčnieva cez rám. Vtedy dojde o oprenie rychloupinaku o osku a o rám sa dotýka len minimálne a preto dochádza k povolovaniu. Spravidla sa to prejavý aj pri šlapaní, ale intenzívne brzdenie bude mať za následok väčšie sily. Ak je to len tesne tak ju treba mierne zbrúsiť a je po probléme.
11.06.2007 - 16:01:27
00
riadne som to vcera pritiahol, takze vo stvrtok idem niekde sa previezt, chodim tak 20 km.
-je tu este jeden problem. ked som vytiahol zadne koleso a zatocil som ho, toci sa normalne bez osminy v pohode, ale ked som ho oprel o zem a otacal som pravu stranu osky /tam kde je sedemkoliecko/ tak je to normalne vyosene, teda oska je ohnuta, proste v tej diere toho sedemkoliecka neni na strede, ale blizsie k jednej strane.
Je teda ohnuta alebo to sluzi na nejake "donastavenie" kolesa, lebo dal som koleso do ramu a pred zatiahnutim rychloupinaku som klucom chytil koleso za tu maticu a pootocil a koleso sa pekne narovnalo. /maticu som tocil v smere zatahovania, aby som ju nahodou nepovolil/.
-pytam sa preto, lebo pred dvoma tyzdnami som s nim sekol na chodnik. nastasie sa mi nic vazne nestalo okrem odrenin a na bicykli je akurat odrete zvrchu svetlo a umela hmota na pedali. bol to ale nedobre vyzerajuci pad na beton... ale nejde mi do hlavy ze 28 palcove koleso ostalo bez osminy /aspon mne sa zda ze tam ziadna neni/ a ohne sa jedna strana osky ??? ved to koleso je predsa uchytene v rame, takze je to mozne?
-ked sme uz pritom, mozem este takto fungovat i ked je ta jedna strana osky trosku ohnuta?
- a kolko stoji ta zadna oska? aspon priblizne?
12.06.2007 - 07:17:38
00
Nervi to. Treba osadit koleso spravne do ramu. Bike daj kolmo, povol upinak, koleso si sadne. Zatiahni a !potom nastav brzdu podla kotuca!. Potom sa ti nebude hybat nic. Nehybe sa to kvoli brzde, ale kvoli vahe, ktora tlaci na koleso. Koleso sa nenaprava podla brzdy, to mozno na bicykli za 3tis. s oskami na matky.
Ohnutie osky nema vplyv na plavanie kazety, resp. srobovacieho kolicka. AKy mas naboj? Ak je tam srobovacie koliecko, moze plavat to. Ak neplava, len nemas osku v jeho strede, je ohnuta.
12.06.2007 - 08:52:42
00
hybe sa to kvoli brzde, nakolko koleso som mal prv rovno a po prudkom brzdeni sa jednoducho trochu nahne, nakolko je kotuc iba na jednej strane.

a tak ako si pisal, tak to aj vzdy robim, najskor osadim koleso, potom nastavim brzdu. problem bol asi v tom ze som mal malo zatiahnuty rychloupinak.
ale co ten problem s tou zadnou oskou, ozve sa niekto?
12.06.2007 - 08:57:48
00
chod s tym do servisu, moja krystalova gula je pokazena, takze si neviem celkom dobre predstavit, v akom to mas stave.
12.06.2007 - 09:05:48
00
keyboard_arrow_up