Caute. Napadalo mi vela vtipnych nazvov temy :), ale v takejto forme snad bude pri vyhladavani v buducnosti najditelna (zda sa mi, ze uz sa to riesilo, ale najst to neviem).

Takze otazkou je, aky pripravok kupit na "impregnaciu" resp. osetrenie pokozky na namahanych citlivych miestach. Bezne sice nemavam problem, ale zistil som, ze jedna konkretna vlozka v jednych cyklokratasoch mi problem robi akonahle sa cas vyjazdu prehupne nad 3 hodiny (odreniny na pokozke v mieste kontaktu sedacich kosti so sedlom). Samozrejme tie kratasy na dlhsie vyjazdy uz nenosim, ale verim tomu, ze pri dlhodobejsej viacdnovej zatazi alebo zvysenej vlhkosti (jazda v dazdi alebo vysokych teplotach) moze problem nastat aj s dobrou vlozkou.

Cez Google som nasiel taketo dva pripravky:
CENTURY RIDING CREAM 180 ml, 570 Sk
QOLEUM Antifriction 200 ml, 350 Sk

Mate skusenosti s nejakym z tych pripravkov?

Zda sa mi, ze niektori maratonci z fora ficia na Indulone. Su dva typy Indulony, ktore prichadzaju do uvahy (nechtikova, rakytnikova). Osvedcil sa vam niektory z nich? Indulona je samozrejme cenovo vyhodnejsia alternativa (100 ml za cca 60-70 Sk).

Mate pripadne este nejaky dalsi tip?
19.05.2008 - 11:48:37
00
môžem doporučiť nechtíkovú, veľmi dávno som ju používal, teraz už naštastie nemusím :lol:
Bola super, hlavne večer keď som sa natrel na daľší deň som mohol opäť vyraziť, nehovorím že sa všetko dalo do pôvodného stavu :D ale bez problémov som odjazdil daľší deň.
19.05.2008 - 11:52:34
00
Dost ludi si pochvaluje SPORTIQUE CENTURY RIDING CREAM=> http://www.sportique.cz/
19.05.2008 - 11:57:30
00
A ja sa k nim musím pridať, pri tom výjazde s Dudom a PalomTT na Javorinu som použil vzorku zo Šely a nevedel som si to potom vynachváliť, určite Sportique doporučujem.
19.05.2008 - 12:00:10
00
A ja sa k nim musím pridať, pri tom výjazde s Dudom a PalomTT na Javorinu som použil vzorku zo Šely a nevedel som si to potom vynachváliť, určite Sportique doporučujem.


JJ aj Marek K. si ho pochvaloval pocas nasho nedavneho tripu v Swisse ked ho otlacilo sedlo WCS Marathon :)
19.05.2008 - 12:15:52
00
Jezus, môžem ti požičať v Istebne Sixtus Gesass Creme prípadne ten Sportique, ostal mi zo Šely.
19.05.2008 - 13:04:05
00
Dik, ak bude stav nudze, tak Ta pridem poprosit aj s cokoladou. :)

Inak volal som dnes do jednej dobre zasobenej lekarne v BA a o ziadnom z tychto produktov nemaju info. Nahodou neviete kde v BA taketo veci maju v ponuke?
19.05.2008 - 16:41:58
00
Nemajú nikde... Zatiaľ nie sú na Slovensku registrované ŠUKL-om a tak sa u nás nemôžu predávať. Skús v prvej lekárni v Hainburgu, Rajke alebo v Břeclavi.
Na tému mastenia zadku sme tu už diskutovali - skús ešte trochu pohľadať. Dokonca boli recepty na domácu výrobu.
19.05.2008 - 22:31:29
00
uplne nahodou prave riesim zaparenu ritku mojej malej v plienkach, tak sa uz dva dni hrabem na detskych forach a citam rady lekarov... :P

som skoro presvedceny, ze sa jedna o ten isty problem, jedine, ze by som sa mylil... ale - skusil by som radsej obycajny puder a vynechal by som kremy, hlavne mastne (kremy ucpavaju pory pokozky a zabranuju dychaniu, z coho vznika zacervenanie a zaparenie) :idea:
20.05.2008 - 00:20:55
00
uplne nahodou prave riesim zaparenu ritku mojej malej v plienkach, tak sa uz dva dni hrabem na detskych forach a citam rady lekarov... :P

som skoro presvedceny, ze sa jedna o ten isty problem, jedine, ze by som sa mylil... ale - skusil by som radsej obycajny puder a vynechal by som kremy, hlavne mastne (kremy ucpavaju pory pokozky a zabranuju dychaniu, z coho vznika zacervenanie a zaparenie) :idea:

Dudo.... Sudocream to istí :D :!:
20.05.2008 - 08:07:18
00
Dudo.... Sudocream to istí :D :!:

Ak ma zaparenu ritku,kup si hypermangan,ked sedi,nech si v nom posedi,alebo jej to oplachuj nad plienkou..musi byt jemne ruzovy... :wink:Tak 2-3x denne..
Neboj,prsty budes mat ako hnoj,ale dobre bude.. :wink:
Ako povedal tadeas,ale aj na prve vyhojenie je dobry IMAZOL-krempasta a na bezne natieranie Sudocream,nam sa osvedcil.. :wink: je SUPER,ako prevencia.. :wink:
A ked sa jej to objavuje casto,treba vymenit plienky... :idea:

A nechat malu rozbalenu,co to da... :wink: Dudo,ale mastny krem Ti jedine zabrani,aby ju moc a kako nedrazdilo...Nehovorim,ze bravcovina... :P Plienky Ti nedychuju,takze Ty ju musis chranit niecim mastnejsim... :idea:

Prepacte za OT :!: Mozno to pomoze aj Jezusovi.. :lol: :lol:
20.05.2008 - 08:48:29
00
A skúšal niekto kozmetiku Qoleum ? To je presne na tieto problémy .
Vraj to používajú svetoznámi cyklisti, tak asi niečo na tom bude. :wink:
20.05.2008 - 11:11:50
00
Ja som si oobjednal Sixtufit krém na zadok odtiaľto http://www.sixtus.sk/sixtufit.html
Najprv som tam musel zavolať, ale potom v pohode.
Ináč, radil by som pred jazdou Indulonu a po jazde Sixtufit je to fakt účinné.
21.05.2008 - 15:34:20
00
Takze len zhrniem tie oficialne pripravky urcene na sedacie partie, nech je to pokope:

SPORTIQUE CENTURY RIDING CREAM 180 ml, 570 Sk
QOLEUM Antifriction 200 ml, 350 Sk
Sixtus GESASS CREME 100 ml, 330 Sk
30.05.2008 - 11:57:45
00
uplne nahodou prave riesim zaparenu ritku mojej malej v plienkach, tak sa uz dva dni hrabem na detskych forach a citam rady lekarov... :P

som skoro presvedceny, ze sa jedna o ten isty problem, jedine, ze by som sa mylil... ale - skusil by som radsej obycajny puder a vynechal by som kremy, hlavne mastne (kremy ucpavaju pory pokozky a zabranuju dychaniu, z coho vznika zacervenanie a zaparenie) :idea:

Dudo-co sa tyka malej my sme pouzivali -weleda nappy cream-a je super-moj syn maval cerv.ritku castooo-to boli place :lol: - a ja to teraz pouzivam na seba-pred aj po maratonoch-SUPER!!!!-vsetkym doporucujem-lahko zohnatelne-DM Market.. :idea: :D
30.05.2008 - 12:08:06
00
keyboard_arrow_up