Ak by ste mali porovnať dve vidlice z praktického hľadiska, nie tabuľkového (čo sa o nich píše), čo by ste na ne povedali, reakcie, názory, využitie, problémy, cena:

Magura Menja 100mm vs. Fox 100 RL
30.04.2009 - 09:47:00
00
Chodom budú na tom obe slušne, Menju som nemal v rukách (na biku), no ak bude chodiť ako bývalá Laurina, tak šetriť zdvihom nebude, odtrh je u Magury slušný. Fox to je klasika, ak bude vyššia úroveň nastavenia kompresie, nie je problém upraviť no s progresivitou toho veľa nespravíš. Myslím, že Menja bude chodiť viac k dorazom, Fox si bude nechávať necelý cm do zálohy. Lockout majú obe vidlice, takže funkcie nemá žiadna navyše. Neviem ako je cenou na tom Menja, no myslím, že bude o čosi lacenjšia od Foxy. Osobne by som skúsil asi tú Menju, predsa len ten Fox je v poslednej dobe už vidieť viac, Magurou sa trochu odlíšiš a pritom aj chod bude kvalitný a design nápaditý. Magura má jednu nevýhodu a to v črevách vidlice je dosť plastov, Fox ich používa prakticky len na tesnenia.

So servisom problém nevidím ani u jednej. :wink:
30.04.2009 - 15:30:17
00
A zdvih na HT je aky najoptimalnejsi, aby sa neporusila geometria..? Do 120mm? Cena Magury je cca 359€, Fox viac..ale asi aj starsia by sa dala zohnat..
30.04.2009 - 19:17:41
00
To sa nedá takto povedať, kedysi sa robili HT aj na vysoké zdvihy, takže to závisí od konkrétneho rámu.
Dnes sa tých vysokozdvižných HT robí dosť málo.
30.04.2009 - 19:44:19
00
ja si myslím, že pre teba bude dobra stovečka...viac nie a menej ti nedá take pohodlie
30.04.2009 - 20:02:11
00
keyboard_arrow_up