chcem sa podelit o dojem s niekym, kto ma tento vyrobok:
ked som ho pre asi rokom kupoval, patricne som ho vychvalil, co sa tyka mnozstva funkcii, ovladania, ale aj dizajnu, som naozaj spokojny, ale...
- ako som po case pisal, vyskytol sa jeden problem: obcas sa stalo, ze pocas jazdy akoby zamrzol, neukazoval akt. rychlost, cas stal a takisto aj pocitadlo km., sucasne symbol, ktory blika, ked komputer meria, neblikal, ale svietil, pritom sa menila aj aktualna vyska (tento udaj nie je velmi presny)...po case "odmrzol" a akoby prejdene metre dobehli skutocnost, lenze nie cas, tym padom aj vsetky udaje, ktore sa s nim spajaju boli skreslene a okrem toho aj prevysenie...akoby pocas "zamrznutia" nemeral nic, len prejdenu vzdialenost...
- vymenil som vtedy baterku a mal som dojem, ze sa to napravilo, lenze je to tu zase...
ma este niekto podobnu skusenost alebo sa to tyka iba mojej sigmy?

PS: ak nie som sam, tak...surne predam sigmu bc 2006 mhr :-)
ale nie, asi som vychvalil den pred vecerom
22.05.2008 - 22:12:36
00
Taketo problemy som nezaznamel, ale v poslednej dobe sa mi obcas stalo, ze sa jednoducho nerozbehne. Pocas dlhsej prestavky pri vyjazde sa vypne (to je normalne), ale po znovuroztoceni kolesa nenaskoci. Vtedy mu vykrutim krk (vyberiem ho z drziaka) a znova vlozim. A uz bezi. Predpokladam, ze ide o zly kontakt. Je velmi pravdepodobne, ze je to sposobene necistotami (blatu sa nevyhybam). Raz to vsetko poriadne vycistim, uvidim vysledok.

Pre spravnu funkciu vyskomera je nutne, aby ta dierka na jeho spodnej strane bola cista. Ale to asi nebude pricinou tvojho problemu.
23.05.2008 - 08:33:49
00
Informuj sa u Ravera. Určite bude vedieť povedať či majú 2006 z času na čas nejaký problém. Reklamuj.
P.S. Predal som tento rok dve a zatial sa nevyskytol tebou popisovaný problém.
23.05.2008 - 09:04:55
00
Dotm : v partii ju pouzivame styria :wink: nenabehnutie po zastavke trva aj mojmu niekedy dlhsie ale ako jfab spomenul vykrutim mu krk a okamzite naskoci. Mne akurat nejde podsvietenie ale je to zrejme vysledok nesetrneho zaobchadzania pocas padov :P vysokmer musi merat vzdy pretoze je barometricky a display pouziva len na zobrazenie, o jeho presnosti sa nebavme je to viac menej orientacne hoci ked som ho porovnaval s GPS tak to sedi +-10m. Baterku som vymenil po roku a pol pretoze ma pozdravila hlaskou LOW BATERY. Spominam si ze kamosovi tiez nenabehoval a aj pocas jazdy mal vypadky ale skontroluj si vzdialenos medzi snimacom a compom. U neho to bol iba tento problem. Vzdialenost by mala byt tam max 55cm. Cim menej tym lepsie asi. Pulzmeter ide spolahlivo. Ja som s nim max spokojny.
23.05.2008 - 09:23:46
00
Mam aj ja tuto Sigmu BC 2006MHR. Aj mne sa stal problem ako popisuje jfab, a to sa ja blatu vyhybam ako cert krizu. Postup "opravy" totozny- vykrutim mu krk a potom bezi. Mozete zverejnit ako nakalibrovat tuto Sigmu aby ukazovala spolahlivo nadmorsku vysku? Pri zmene tlaku alebo teploty vyskomer robi aj 20 metrovy rozdiel, co si myslim ze je dost.
23.05.2008 - 09:34:54
00
Mam aj ja tuto Sigmu BC 2006MHR. Aj mne sa stal problem ako popisuje jfab, a to sa ja blatu vyhybam ako cert krizu. Postup "opravy" totozny- vykrutim mu krk a potom bezi. Mozete zverejnit ako nakalibrovat tuto Sigmu aby ukazovala spolahlivo nadmorsku vysku? Pri zmene tlaku alebo teploty vyskomer robi aj 20 metrovy rozdiel, co si myslim ze je dost.

Vysku si zisti podla GPS alebo mapy v mieste kde najcastejsie startujes a nastav ju v menu ako HOME ALTI. Pri kazdom vyjazde sucastnym stlacanim praveho horneho a dolneho tlacitka sa ti skalibruje na Home alti. A dalej uz ide normalne.
23.05.2008 - 09:54:16
00
Pri kazdom vyjazde sucastnym stlacanim praveho horneho a dolneho tlacitka sa ti skalibruje na Home alti.

Tak o tejto kalibracii stlacenim horneho a dolneho praveho tlacitka som sa nikde nedocital :( . Vdaka skusim.
23.05.2008 - 10:44:30
00
Pozor, to nie je kalibracia. Ide o nastavenia domacej vysky. T.j. tej, v ktorej pravidelne (doma?) startujes svoje vyjazdy. Raz si tu vysku v menu pristroja nastavis a pri zmene tlaku ju takto znova rychlo obnovis.
23.05.2008 - 13:06:10
00
mam skusenosti s tymto meracom...po par mesiacoch prestal merat, nenabehol ani pri vymene baterie, ani vycisteni kontaktov. Nasledovala reklamacia postou do Ciech, nastastie mi obratom poslali novy. Ale aj teraz sa mi obcas stane, ze zamrzne..vtedy ako uz bolo spominane, treba vykrutit krk :wink: a nahodit znova, udaje sa hned nacitaju..zatial som spokojna, pri pomere cena/vykon :wink: 8)
23.05.2008 - 14:56:28
00
to ste ma velmi neptesili, paradoxne vobec nemam problem s nabehnutim...najhorsie, ze sa mi to stava pri vyjazde, ked idem na gasparka a veru nemam cas mu vykrucat krk,
napadla ma aj ta vzdialenost, v navode udavaju max. 45 cm a mam to len tak, tak...a uzvelmi nie je kde ist, je celkom mozne, ze to bude tym
inak mi je jasne, ze vysku meria stale, pri zamrznuti ju aj zobrazuje (tu zmenu), akurat tie zmeny nerata do prevysenia...vcera sa mi stalo, ze pri slapani do kopca urobil na celkovom case sklz 6 minut (42 min) v porovnani so stopkami (48 min), co je dost...a zaciatocna nadm vyska bola 138, konecna 540 a prevysenie dal 366...

dakujem, za odpovede
23.05.2008 - 21:29:15
00
Dotm prevysenie ti matematicky nikdy nebude sediet pretoze prevysenie nieje rozdiel medzi nim. a max. vyskou ale je to pocet metrov nastupanych. Comp si tento udaj berie z vyskomera, tz. kazdy nastupany meter zrata.
23.05.2008 - 23:25:00
00
samozrejme, ze je to tak, ale v kazdom pripade musi byt minimalne rovnake a vacsie, ako tento rozdiel (medzi min. a max vyskou), cize u mna by to malo byt minimalne 540-138= 402 (aj ked v skutocnosti je okolo 470)
23.05.2008 - 23:51:00
00
Pozrel som si navod: max vzdialenost medzi snimacom a kompom je 70 cm. Pri vidlici so zvihom 160 mm je u mna vzialenost 55 cm, takze tu problem asi nebude. Baterky menim raz rocne bez ohladu na to, ci su vybite, aleno nie.


Naposledy upravil jfab dňa 24.05.2008 - 10:00:17, celkovo upravené 1 krát.

24.05.2008 - 07:28:33
00
Pozrel som si navod: min vzdialenost medzi snimacom a kompom je 70 cm.
Tam ma byt MAX vzdialenost....kamosovi blblo startovanie ale vyriesili sme to prelozenim compu z predstavca na riaditka.
24.05.2008 - 08:09:19
00
Jasne, mas pravdu, opravene. Vdaka.
Tiez ho mam na predstavci, ale blbne mi to len poslednych par dni. A tak sa mi zda, ze cim dalej, tym viac.
24.05.2008 - 10:00:00
00
keyboard_arrow_up