Moze mi prosim niekto poradit. Na vrchu pravej nohy, kde sa nastavuje sila pruzenia mi pri namahani zacal vytekat olej. Vyteka ho celkom dost, lebo steka aj po klzaku. Zhodil som vrchnu maticu a dotiahol skrutku. Uvidim po dalsom vyjazde. Moze to byt len volnostou matice alebo poskodenym "O" kruzkom. Aspon tak myslim.
Chcem sa len opytat, ci tam este nie je ina chyba, napriklad moc oleja, a pod. Neverim moc tomu, ze by tam este mohol byt nejaky prepustaci ventil v tej matici a v pripade takehoto stavu, ze by to prepustalo olej. Co myslite vlastnici manitou....
28.04.2008 - 10:59:08
00
Na pravej nohe sa nenastavuje sila pruženia ale nachádza sa tam tlmič.
Nepíšeš presne typ, ale predpokladám, že to bude TPC Lock Out. To že ti vyteká olej je známka poškodenia o-krúžku pod vrchnou maticou. bez kopletného vybraťia vrchnej časti tlmiča a jeho kompretného odstrojenia sa k nemu nedostaneš. Doporučujem odniesť do servisu.
vyteká tlmičový olej 5W. K jazde to nevadí pokial ti funguje Lock. Ked prestane fungovať, to znamená že je ho málo ale vytekať bude dalej. vtedy môže začať dochádzať k odstakovaniu od prekážky v extréme až k kopaniu. Takže smer servis
28.04.2008 - 11:21:02
00
Na pravej nohe sa nenastavuje sila pruženia ale nachádza sa tam tlmič.
Nepíšeš presne typ, ale predpokladám, že to bude TPC Lock Out. To že ti vyteká olej je známka poškodenia o-krúžku pod vrchnou maticou. bez kopletného vybraťia vrchnej časti tlmiča a jeho kompretného odstrojenia sa k nemu nedostaneš. Doporučujem odniesť do servisu.
vyteká tlmičový olej 5W. K jazde to nevadí pokial ti funguje Lock. Ked prestane fungovať, to znamená že je ho málo ale vytekať bude dalej. vtedy môže začať dochádzať k odstakovaniu od prekážky v extréme až k kopaniu. Takže smer servis

Je to TPC lockout. Chcel som sa len uistit. Dikes. Maticu som dotiahol, a ak bude olej vytekat, tak je to ten kruzok.

Diki.
28.04.2008 - 11:48:13
00
len pre upresnenie je to ihla Locku, horná časť, tesne pod ovládacou páčkou. Dotiahnutie gombíka tomu žiaľ nezabráni. Trošku obmedzí ale vyšším tlakom sa poškodí o-kružok viac a bude sa to len stupňovať.
28.04.2008 - 12:11:14
00
Tak dik, uz len novy "O" kruzok. Som zvedavy, kolko zapytaju v servise. Ten TPC uz som mal rozobraty uz snad 6-7 krat. Nie je to ziadna velka veda. Mam aj olej. Ale nemam cas zhanat taky presny "O" kruzok. Tak zajdem do servisu a uvidim.

Diki.
28.04.2008 - 14:50:10
00
Tak dik, uz len novy "O" kruzok. Som zvedavy, kolko zapytaju v servise. Ten TPC uz som mal rozobraty uz snad 6-7 krat. Nie je to ziadna velka veda. Mam aj olej. Ale nemam cas zhanat taky presny "O" kruzok. Tak zajdem do servisu a uvidim.

Diki.


ked je to takto tak sa vypr... na servis, kúp krúžok mám pocit 3x2 (alebo 3x1,5) a máš vystarané. takto ťa vyjde na 1,- a originál min 50 + práca. resp náhradný diel do Locku je Lock ako celok :cry:
28.04.2008 - 14:55:39
00
hmm... ten "O" krúžuk sa mení za tzv "X" krúžok a ak ho zoženieš daj mi prosím ťa vedieť že kde to je možné zohnať :? na dovozcu ma neodporúčajte stačil mi jeden telefonát :!:

"X" kružok = kód 066398
28.04.2008 - 22:37:41
00
hmm... ten "O" krúžuk sa mení za tzv "X" krúžok a ak ho zoženieš daj mi prosím ťa vedieť že kde to je možné zohnať :? na dovozcu ma neodporúčajte stačil mi jeden telefonát :!:

"X" kružok = kód 066398

ak zoženieš X-krúžok v Sk tak daj vedieť kde. Viem kde to vyrobia na zakázku, ale min 1000ks a aj tak to výjde draho.
29.04.2008 - 08:50:45
00
"X" kruzok :-D :D
a co takto "O" trojuholnik? :P
29.04.2008 - 09:51:31
00
Nerozumiem tejto debate, ale ten "O" kruzok by nemal byt problem. Len musim rozobrat TPC lockout, vybrat povodny a podla neho kupit novy. Takto isto som postupoval aj v dolnej casti tlmenia. Tam mi stale vytekal olej. Od vyrobcu tam ziadny tesniaci kruzok nebol. Zobral som ten tlmic, zbehol do shopu s guferami a kupil "O" kruzok. Od vtedy je dole sucho.
29.04.2008 - 12:22:46
00
zháňajú niečo na iné použitie a mareček si robí srandu.
trojuholník nieje ale tvar V na piestikoch používa FOX, Epicon a Axon.
29.04.2008 - 14:06:20
00
Kurna, mal som to rozobrate, :cry: "O" kruzok, na oko vyzera OK! Mechanicky neposkodeny, ale napriek tomu vidla stale preteka. Roman, myslis, ze aj tak moze byt chyba toho "O" kruzka? V podstate iba on to tesni nie?
11.05.2008 - 14:40:42
00
Treba ho vymeniť. Na pohlad to nerozoznáš. dosadacie plochy budú v poriadku len tam treba dať ten istý rozmer ako tam bol. Väčší tam nedostaneš (skúšal som a je to škoda) a konečne sa to vyriešilo výmenou za novy o-krúžok. Tiež som bol z toho jeleň, lebo to slzilo ako sa mu chcelo. Rozborka, zborka, problém zdanlivo vyriešený a po týždni znovu. Výmenou O-krúžku to drží už 3 mesiace.
Mám pocit, že dosadacie plochy sú mierne väčšie ako by mali byt pre danú velkosť tesnenia.
11.05.2008 - 15:01:13
00
Treba ho vymeniť. Na pohlad to nerozoznáš. dosadacie plochy budú v poriadku len tam treba dať ten istý rozmer ako tam bol. Väčší tam nedostaneš (skúšal som a je to škoda) a konečne sa to vyriešilo výmenou za novy o-krúžok. Tiež som bol z toho jeleň, lebo to slzilo ako sa mu chcelo. Rozborka, zborka, problém zdanlivo vyriešený a po týždni znovu. Výmenou O-krúžku to drží už 3 mesiace.
Mám pocit, že dosadacie plochy sú mierne väčšie ako by mali byt pre danú velkosť tesnenia.

Tak zatial diki, zozeniem, vymenim a potom sa ozvem.

Este raz dik.
11.05.2008 - 16:29:51
00
No je to horsie, nerobi to asi ten O kruzok. Je to toto:
http://www.strihvidea.szm.sk/tpc.jpg

Hmm, co s tym.....
14.05.2008 - 17:16:49
00
keyboard_arrow_up