Nazdar lidi, dnes som narazil na super ponuku na ebayi a
sice novu nezrezanu Manitou Minute 2:00 s SPV a 130mm zdvihom za 310USD...
jediny problem je, ze bike na ktory to kupujem (Ravo XC Marathon)
je to full

ma teraz 100mm marzocchu a trochu sa bojim ze moc zmenim geometriu...rozmyslam
nad tym len preto, lebo je to fakt super cena a vsade citam same chvaly tak neviem...
co vy na to..
28.08.2005 - 05:43:46
00
moja rada z vlastnej skusenosti: ked mas moznost tak si zbehni do nejakeho lepsieho bikeshopu kde maju obe vidle v stojane vytiahni si z vacku meter a zmeraj si dlzku od spodu az po vrch korunky (tam kde pride spodna miska z hlavoveho zl) a ak to nie je brutal rozdiel ktory aj po rieseni cez mensiu podlozku nedobehnes tak to geometriu o trochu zmeni ale moc jej neublizi to sa zas neboj. ja som mal na svojom biku na ktorom je pisane od 80mm - 100mm zdivu manitou black platinum air so 120mm zdvihom a bolo to v pohode bez akehokolvek rozdielu a klamat ta nemam preco. ak tam nie su nejake zurive rozdiely tak s kludnym svedomim do toho chod lebo za tu cenu by si bol magor keby nie :-)
28.08.2005 - 07:05:03
00
tak tak ako vravis....prinajhorsom ju na slovensku este so ziskom predam ....
28.08.2005 - 07:31:44
00
ako to chceš kúpiť, si v amerike?
28.08.2005 - 16:57:45
00
tak tak...
som v San Franciscu...19. Septembra dojdem na slovensko...
preco ?? potrebujes daco ?
28.08.2005 - 19:24:50
00
Neviem, ale vidlu s SPV by som nechcel, jazdil som na shermanovy s SPV a oproti mojej Z1 nebral male nerovnosti...SPV na vidle je dobre tak na chrtenie, ale inak, ruky prec. To radsej minute one. Dottore
28.08.2005 - 22:08:39
00
Dottore ty mas Z1?aka je chcem ju kupit aj ja totiz:)
28.08.2005 - 23:11:46
00
ee, nic, ja som si objednaval vidlu z USA, tiez ma vysla v pohode cenovo... zober to podla mna, ak to bude na pecko tak to predas a este aj zarobis:D
29.08.2005 - 18:54:28
00
Mam Z1 DO I...je to 2004...je dobra, zavisi co od nej chces, mam v nej tvrdsie pruziny a s nimi znesie vsetko, na druhej strane ma skoro 3 kg...vzdy si vyberas durability / weight... Dottore
29.08.2005 - 20:45:36
00
to sup:

platil si clo ?? alebo nejaky ine poplatky ?? alebo uplatky :))

no kym som sa rozhybal tak ju uz predali...
ale asi zoberiem Manitou Minute 3 s nastavitelnym zdvihom

a co sa tyka SPV myslim ze to nie je zle...na biku na ktorom jazdim teraz mam SPV vpredu aj vzadu a nezda sa mi ze by nebola dost citliva...pravda je vsak to, ze ju treba starostlivo nastavit...
29.08.2005 - 20:48:47
00
geroy

fuu,tak to by si ten bike doslova zhovadil...keby si mal HT a nalozis tam namiesto 80 - 100mm ,tak bike bude famoznejsi pri zjazde,ale do kopca sa ti pojde horsie.
zmena zo 100 na 130 je uz brutalna zalezitost. spravis si s biku fajn choppera,ktoremu sa do zatacok nebude vobec chciet-nehovoriac o stupaniach

este horsie to bude,ak tu zmenu spravis na full-e . 3cm zdvihu navyse ti natlaci tvoju vahu viac dozadu-zadna stavba a tlmic pojdu okamzite do ponoru a budes s toho mat hojdacku.
zmena geometrie na full-och sa tyka nie len posedu a obvladania biku,ale hlavne prace zadneho tlmica a ramien.

inac,ja mam taky pocit,ze ravo montuje dopredu skareba s 80mm ?

PS: ja som doviezol do SK uz asi 3 RS (za polovicne ceny,ako na slovensku) - problem bol iba ten,ze som trpol,aby mi to nejako hovado neposkodilo pocas nakladania/vykladania batoziny
30.08.2005 - 07:31:20
00
takze po
a) ta Minute ma nastavitelny zdvih z volantu v rozsahu 80-130mm
b) vzadu idem tiez vymenit tlmic za vacsi uvidim ako to cele vypali...ked sa mi to nebude pozdavat tak prinajhorsom vymenim ram

neviem ako to zmeni geometriu ale teoreticky ked dam dopredu aj dozadu vacsie zdvihy tak by to iba malo zvysit svetlu vysku biku a nemalo by to nejako dramaticky zmenit uhly...samozrejme to sa vsetko este uvidi....

a ano na tom Rave bola povodne 80mm Skareb Comp takze uvidime co za netvora vytvorim...hojdania sa nebojim lebo aj vpredu aj vzadu budem mat SPV no ale uvidi sa...teraz jazdim na Cannondale Prophete 2000 ktory som tu kupil pre bracha za 1800$ kebyze mozem lietadlom zobrat dva biky tak si hned kupim aj ja taky isty...je to najlepsi bike na akom som doteraz jazdil...
30.08.2005 - 08:18:24
00
tak potom na napada iba jedna vec

a sice,aby si ten tlmic napratal do ramu.ale ked pises,ze vymenit ram nie je problem-tak som ticho

ja mam HT Gianta team strike -ciste XC a vozim tiez RS Rebu team s UTURN-om. pouzivam 85mm ,ale na zjazd si ju "nasrobujem" na 115 - oplati sa to.

ked som prvy krat skladal gianta ,dal som tam SID-a s 80mm .slo to dobre,nezdvihalo mi to predne koleso a zadok bol stale prilepeny na zemi.potom som tam dal marathona zo 105mm a hned na prvom kopci som pocitil,ze som spravil zle..ono sa to nezda,ale 2 cm na XC rame spravia strasne vela...ale samoska to zavysi od geometrie,kazdy ram je iny

ja stale rozmyslam o full-e,pockam este rok-dva a potom sa pustim do toho aj ja.stale ma odradza vaha ramu.som zvyknuty na 9.4 kg bika a 12kg by ma asi zabilo :) ale vidim to na scotta
30.08.2005 - 08:45:02
00
ten tlmic sa mi tam zmesti...otazka ja do akej miery sa mi zmenia uhly...mas pravdu, ze treba dbat na to, aby boli zdvihy priblizne rovnake...a napokon som rozmyslal...ze by mi vedel horny trojuholnik 4-capu spravit na objednavku aj otec...ma vo firme plazmovy vyrazavaci stroj a material je lacny...no ale to by bola asi posledna moznost...
30.08.2005 - 18:51:26
00
hej clo som platil, ale clo nie je problém - to je asi 4% horšie je to s DPH, čo je 19%... nechaj si vystaviť dva účty alebo sa s nimi v obchode nejako dohodni, nech ti napíšu účet na cca 70 USD a z toho zaplatíš malé clo a nebudeš mať na hraniciach problémy.
31.08.2005 - 23:41:51
00
keyboard_arrow_up