čaute,aky sprej použivate na mazanie vonkajšich nôh vidlic.V servise mi povedal servisman že to netreba mazať a nohy sa same mastia od vnutornej olejovej naplne.Mam však skusenosť že po umyti biku su tie tesnenia dosť suche a stači trochu spreja,použil som WD40,a chod vidlice sa zlepši.čo spravne použivať?
16.05.2005 - 16:58:28
00
su na to aj original spreje tusim od Finish Line alebo si kup nejaky silikonovy sprej. inak ja osobne to mazem F.L. teflon plus a nemam problem a nechyta to ani spinu.
17.05.2005 - 00:12:51
00
Chlapci tento problém som mal aj ja takže som sa oň zaujímal a dozvedel som sa zaujímavú vec od niekoľkých technikov v cyklách. Najlepší je na to klasický minerálny olej na bicykle a šijacie stroje za 30 korún. Nieje vraj chemicky agresívny a neškodí vôbec tesneniam, teflon vraj vhodný na to nieje lebo pomaličky sa viaže na vnútorne nohy a robí po čase problémy s tesneniami, navyše ako viete teflon sa odparuje, a u vidli nieje hlavné potiahnutie teflonom, ale aby to tam nedrhlo, čiže bolo mastné. O silikóne som sa moc toho nedozvedel ale vraj je na to fakt minerálny olej. Možno kecám, ale nieje to z mojej hlavy.
17.05.2005 - 09:24:55
00
moze byt nikto sa nehada a k tomu odparovaniu ja tie nohy cistim po kazdej jazde a trochu toho oleja tam vzdy sprcnem ale skusime obyc a uvidime.
17.05.2005 - 09:29:41
01
Ten teflon tam fakt nema ist, ani wd40, co je cistiaci a konzervacny olej a nie mazaci. Podla mna je najlepsie tam davat cisty silikon.
17.05.2005 - 09:34:49
00
Ja davam silikonovy olej a bez problemov.
to GOBAKE: WD40 v ziadnom pripade nedavaj! je to naozaj agresivny cistiaci olej pouziva sa na povolovanie zatuhnutych skrutiek. ja WDcko pouzivam na cistenie kazaty. Urcite je o vela lepsi ten mineral za 30,-sk
17.05.2005 - 10:07:02
00
to slimjim: No možno máš pravdu že je lepší ale nieje to nikde napísané, a to že ten olej stojí len 30Sk neznamená že je zlý. Všetci vieme ako je to s komerciou a že aj keď zaplatíte viac tak dostanete veľké hovno v peknom obale s popísanými a zveličenými bludmi. Možno aj tá najjednoduchšia varianta je ta správne, ale to už je každého osobná vec, veď niesme tu od toho aby sme sa hádali ale si pomohli a každý má právo tu napísať svoje skúsenosti, či už sú správne alebo nie. Zatiaľ sa tu majte.
18.05.2005 - 10:55:49
00
V navode na RSTCapaT4 vidlu pisu, aby som to obcas premazal silikonovou alebo teflonovou vazelinou. Zatial som nasiel len nejaku synteticku za jedotkovu cenu zhruba 2000sk/kg. To sa mi zda drahe. Aku vazelinu pouzit? Kde to mozem zohnat za cenu zodpovedajucu kvalite vidly ?
18.05.2005 - 17:18:32
00
to stevo: kašli na to čo tam píšu, aj tak napíšu len to čo im najviac vyhovuje,aby čo najviac zarobili, nemyslia na to že človek má aj obmedzené finančné možnosti, oni sa určite o prachy neboja, myslím si že RST stačí natreť aj indulónov, nejako túto značku nelúbim, už aj tie suntoury šikmooké sú lepšie.
18.05.2005 - 17:25:31
00
Stevo v navode maju pravdu, do vidlice patri Silikonova alebo Teflonova vazelina.Po obchodoch sa vyskytuju vazeliny na vidlice Yarow su drahe ako svina, mas pravdu. TF2 a WD40 a podobne zazraky mozes pouzivat ako intimspray alebo ako impregnaciu na topanky, len nie do vidlice. Ak ti ostali nejake opotrebovane injekcne striekacky z minulej party, mozes do toho dat pre zmenu toho 30 korunoveho oleja , odchylit gufero a trochu tam strieknut. gl&hf
06.08.2005 - 23:51:22
00
konecne som nasiel spravnu temu :D
konecne sa mi podarilo kupit po dlhej dobe vidlu, do teraz som bol "full" hard :D
mam rock shox tora 302 s cim to mam mazat ?
mineral olej
silikon

teflon , to som sa docital ze radsej sa mu vyhnut, takze silikon alebo ten mineralny olej ?
24.06.2007 - 23:07:15
00
skus čitat forum a ak sa ti nechce použi slaninu ...
24.06.2007 - 23:19:40
00
lekvarovym dzemom
24.06.2007 - 23:28:14
00
Uz sa to tu neraz preberalo. WD40 v ziadnom pripade, lebo dodrbes vsetky casti vo vidle, ktore su z gumy. Ja som si tak oddrbal staru RST-cku. :roll:
Najlepsi je naozaj silikonovy sprej, ktory kupis hocikde. 8)
Vzdy po jazde vycisti gufera plus vonkajsie nohy - ja som si kupil svedsku utierku za 15,- Skk a je na to snad najlepsia - nepusta chlpy, a prestriekaj silikonom.

Caves.
25.06.2007 - 08:32:07
00
konecne som nasiel spravnu temu :D
konecne sa mi podarilo kupit po dlhej dobe vidlu, do teraz som bol "full" hard :D
mam rock shox tora 302 s cim to mam mazat ?
mineral olej silikon

teflon , to som sa docital ze radsej sa mu vyhnut, takze silikon alebo ten mineralny olej ?

Skús silikón
25.06.2007 - 08:32:28
00
keyboard_arrow_up