Zdravím, kúpil som si Meridu Trail 300D (2012). Po prvom priezreti vyzeralo byť všetko okej. Vozím sa na nej už druhý deň a spozoroval som mále "chybičky".
Prvá je s vidlou. (SR XCM-HLO 120) Peruje dobre ale keď prijde "neočakávaný" uder, vídla vydáva zvlaštny zvuk podobný na uder. Je to len za to že nie je rozperovana ? Mal by som tam strieknuť kus WDčka? :worried:
Druhá je s brzdami (Tektro Draco 180/180 mm). Som počul že kotúče môžu šuchať nejaký čas. Ale ja mam to šuchanie nejaké zvláštne. A je zvlažte tým že keď v zákrute nakloním bike na nejakú stranu, počujem ako šuchajú. Myslel som si najprv že zle sú upevnene kolesa, ale tam je všetko v poriadku, tak čo s tým? :worried:
04.04.2012 - 22:29:55
00
ak je to pruzinova vidla tak mne robila to iste, pomale pruzenie v pohode ale rychly nabeh na daco tak taky kovovy uder, nepomohlo ani otvorit a cele to tam precistit premazat, proste daco s tou pruzinou uz bolo, sice sa dalo na tom behal ale liezlo mi to tak na nervy ze som radsej vymenil vidlu a mam pokoj :)

a btw ak to mas v zaruke tak to ries najskor tam de si to kupil


Naposledy upravil capulo dňa 04.04.2012 - 22:43:21, celkovo upravené 1 krát.

04.04.2012 - 22:39:58
00
no mas to tazke to prve asi nezmenis to ten buch vo vidlici nie je bug to je feature , a to druhe sa mi uz zopar razy stalo a ma to nieco z vypletom ale co neviem az tak zase neklopim :D
04.04.2012 - 22:40:46
00
capulo , tak to si ma "potešil". Áno, je v zaruke, povedali že o mesiac mám prijsť na kontrolu, tak mesiac už nejako to vydržim. Ale nadej mám že to zmizne :)
04.04.2012 - 22:49:44
00
Naco cakat mesiac? Chod do predajne hned..
04.04.2012 - 22:53:15
00
hmm....na vidlu je podla mna lepsie tfko a nie wdcko :-)tfko nechyta na seba tolko sajrajtu...:-)po vyjazde utry nohy vidli....nastriekaj tfko....par krat zapruz....a ked pojde potom znova na bajk...tak zase par krat zapruz utry nohu od prebytocneho tfka....a vidla bude chodit uplne paradne a nebude na seba lepit sajrajt(tolko ku mazaniu) ale problem s buchanim to nevyriesi...tiez som mal na starom bajku xcm vidlu....a robila to iste...:-) ohladom tych brzd.....mna napadlo ze by to mohol byt nie dobre dotiahnuty vyplet...cize spice nemaju az taku pevnost...ale kedze je to novy bajk...tak je to asi blbost....ako radia vyssie ak je v zaruke...neries to tu...ale nech to oni riesia v servise...:-)
04.04.2012 - 22:55:41
00
Tome , predajňa nie je v mojom meste, to je poprvé. A po druhé teraz idú sviatky..
04.04.2012 - 22:56:51
00
tak no:) ale ak je to novy bajk tak je to divne, mne to zacalo robit skoro po 6 rokoch :), proste strunka uz bola daka unavena zo mna :)). a je to vobec pruzinova? skus ju aj locknut a tak na nu prudko zatlacit, mne to aj vtedy klepalo

ale ted ma napadlo ze na cestaku mi tiez 'klepalo' a tam odpruzena vidla nie je :), tam som mal povolene nieco v hlave, tiez novy bajk a po 100km to zacalo, potom na garancke to podotahovali a je to ok teraz
04.04.2012 - 22:56:57
00
To druhé je málo tuhý výplet.
04.04.2012 - 22:57:08
00
capulo , dik za radu s tým lockom, zajtra to skusím.

A čo ku tomu výpletu. Nie som žiadny odborník na táke veci, ale keby že špice nemali pevnosť ako písal "misopetrovic", ták pri manualnom natlačaní by som mal citiť ako sa hybu. Ale oní su pevne .. (teraz som skontrolovál)
04.04.2012 - 23:05:40
00
..to "teraz" som myslel samozrejme ako "co najskor" Neviem ako daleko je predajna od tvojho miesta..ale sviatky tiez nebudu trvat mesiac.. Zavolaj dopredu a chod tam. Nech sa ti na to pozru.
04.04.2012 - 23:11:00
00
Tome , zajtra skusím zavolať tám, aspoň žeby som vedel ze čo oni na to povedia..
04.04.2012 - 23:13:23
00
:y:
04.04.2012 - 23:16:27
00
hmm....na vidlu je podla mna lepsie tfko a nie wdcko :-)tfko nechyta na seba tolko sajrajtu...:-)po vyjazde utry nohy vidli....nastriekaj tfko....par krat zapruz....a ked pojde potom znova na bajk...tak zase par krat zapruz utry nohu od prebytocneho tfka....a vidla bude chodit uplne paradne a nebude na seba lepit sajrajt(tolko ku mazaniu) ale problem s buchanim to nevyriesi...tiez som mal na starom bajku xcm vidlu....a robila to iste...:-) ohladom tych brzd.....mna napadlo ze by to mohol byt nie dobre dotiahnuty vyplet...cize spice nemaju az taku pevnost...ale kedze je to novy bajk...tak je to asi blbost....ako radia vyssie ak je v zaruke...neries to tu...ale nech to oni riesia v servise...:-)

typicke u lacnych vidiel, da sa to odstranit netiahnutim tenkej duse na pruzinu, dalej to moze byt doraz ak tam teda je nejaky gumeny kruzok... necakaj zazraky
neviem ake mas naboje ale to suchanie pri naklone robia + sa krutia nohy vidlice
04.04.2012 - 23:27:01
00
zihadlo 5, náboje su Disc-F Alloy / Shimano M475 disc .
04.04.2012 - 23:30:05
00
keyboard_arrow_up