No mne na schwalbe mm super soft v predu na 27,5x2,35 pri 33mm plastoch pri 20psi par krat odhrnulo bocnicu ked som zahucal rychlo do klopenky. Po naslednom odsrani som musel ist hore z tlakom. Kenai radsej zober viacej hmotnosti -> mensie tlaky.

Celkovo by sa enduro/dh plaste nemali v zatacke krutit az tak ze to citis. Asi jazdis moc nizke tlaky, alebo mas uzky rafik.
27.01.2021 - 17:42:45
10
Kenai....ja osobne by som si to HTčko chystal tak, aby mi vyhovovalo na pohodlnú jazdu. Na tlaku vzadu 1.8 bar to musí ozaj riadne odskakovať. Toľko ja jazdím keď sa chodím voziť na hrádzu na asfalt pri rýchlostnom priemere 25-26km/h. Ale píšeš že máš Conti Cross King. Ten plášť som si tiež kedysi kúpil dozadu a aj jazdil, ale to je mäkký plášť, nedrží moc dobre v ťažkom teréne a okrem toho sa rýchlo opotrebovával. Podobný plášť je BARZO..omnoho lepší plášť. Len ťažší od Conti, ale aj lepšia odolnosť bočníc. Len je to kategória kompromisného trailového plášťa. Ty už keď ideš vyslovene do schwalbe, tak budeš mať niečo okolo 950/900g. Konkrétne produkty ti tu radia borci čo to jazdia. Ale pri 1.45-1.5bar vzadu by sa ti nemalo nič žuť ani podobné veci robiť.
27.01.2021 - 18:24:48
10
huskro1 Ja prave nemam enduro plaste to su skor take XC Conti Cros King a Conti Mountain King. Bocnice su sice pomerne odolne ale makunke. S defektami problem nemam.

branomelis Ano, tak nejak to bude. Len k tej vlozke si sa mi nevyjadril, myslis ze by tire insert mohol odstranit to zvachlanie a zatlmit to odskakovanie. Tvrdia ze to robi, logiku to ma. Elastomer sa proste narovnava pomalsie a tak spomaluje spatne vyskocenie plasta po jeho zatlaceni. Bocnice by to tiez mohlo spavnit aby sa to nezulo. Vaha by stale bola dobra a nemusel by som vyhodit skoro nove plaste. Ci je to marny pokus ?
27.01.2021 - 19:49:40
00
Kenai
Kým mi neprišiel rekon 2.4 tak som mal nahodený vzadu na skúšku ardent race s insertom rival s tlakom okolo 1Bar. Ani pri takomto tlaku sa vôbec nežuval. Hmotnost mám +-ako ty resp. o pár kíl viac. Insert o dosť zpevnil bočnice, plášť bol širší o3mm a nízky tlak v zjazde krásne kopíroval terén. Ani pri nepeknom doskoku v rýchlom zjazde som nesekol plášť ani nezničil ráfik. Pro prehadzovaní plášťa som si všimol malé zárezky v inserte - zrejme stopy toho nepodareného doskoku.
27.01.2021 - 20:07:22
10
On ten insert je tak viac menej vložený v ráfiku a pri širšom ráfiku aj celkom voľný. Ten plášť pruží v blízkosti insertu, možno sa bočnica jemne dotýka, ale že by sa to menej žuvalo pri náklone nepozorujem. Ale my tu ani nejaké extra klopenky nemáme v lesoch. Ja skôr naklápam na asfalte dosť hodne a pohoda. Nevyzujem. Skôr tlmenie odskakovania dosiahneš nižším tlakom a hlavne širším plášťom aj keď ten Conti 2,3 úplne úzky nie je.

Ja som si inserty kupoval hlavne kvôli tomu, že keď som to pustil po kameňoch na nízkych tlakoch, tak som už aj na bezdušiach rozrážal plášte, ale tak , že už som musel do toho pchať knoty, mlieko už mi tie diery nelepilo.
27.01.2021 - 20:14:33
10
Inserty ako cushcore, rival sú o dosť širšie ako pepis a pod. Tie nie sú v ráfe vložené ale ho prekrývajú - vyčnievajú a tým pádom tlačia na bočnice plášťa = zpevnia bočnice
27.01.2021 - 20:37:30
10
On v podstate aj ten Pepis mierne presahuje ráf..ale nič výrazné a teda to vystuženie plášťa možno len necítim. Ale ten Rival to má fakt výrazné. Tam sa musí aj dosť ťažko nahadzovať plášť, lebo na Pepis to treba silou stlačiť, čiže tiež možno to trochu vystužuje, ale priznám sa, že nad týmto vystužením som sa nezamýšľal, lebo Vittorie sú aj tak dosť tuhé na bočniciach.
27.01.2021 - 21:04:39
01
Kenai https://www.youtube.com/watch?v=oNKXoVIxCAE&feature=emb_logo cas 12:45 - 13:20 - tam sa Imroman vyjadruje k tomu co sa tu pytas
27.01.2021 - 21:11:01
20
Kenai dakujem za zalozenie temy.

tiez nad nimi na zadne koleso uz dlhsi cas uvazujem a stale som sa nerozhodol pre konkretny insert.
momentalne uvazujem nad insertami Rimpact.
cena je v pripade komba original/pro do 80e/par, s ventilmi a postou.
https://www.rimpactmtb.com/product-page/rimpact-pro-original-mix-with-valves
paci sa mi tu moznost objednat kombo dvoch roznych : original (lahsia 90g) a pro (tazsia 150g).

druha moznost ktoru zvazujem je vittoria airliner ktora je aktualne za dobru cenu tu :
https://www.merlincycles.com/vittoria-air-liner-tubeless-insert-113556.html
28.01.2021 - 12:39:40
10
Ja som sa este k vyberu konkretneho kusu nedostal, ale na 99% to do zadnho kolesa dam aby som dojazdil lahky plast co mi inak robi problem. Co ma momentalne najviac trapi je aby to nesalo tmal. Lebo ka sa ta spongia nacucia, nie len ze nebude fungovat ako ma, ale koleso bude vazit tonu a nebude to lepit defekty. Cize ako prve sa musim uistit ze najdem nieco co je nenasiakave a pred montazou to veru aj experimentalne overim vo vedre s vodou. Napr u rimpact sa toho bojim, ma to otvorenu strukturu z bokov.

Zatial je moj favorit https://tubolight.bike/tubolight-wheels-evo/
https://www.bikesport.cz/cz/vyhledat?hledat=TUBOLIGHT


Ak je len polovica pravda co pisu, tak by to mala byt jedna z naj vloziek a cena je tiez super. Ani specialny ventil by nemalo byt treba vdaka kanlu pri rafiku. Len recenziu som nenasiel ani jednu.
28.01.2021 - 12:49:56
00
A nezabudnut si kupit riadne montpaky a klieste na plast. Ja som si skaredo zlomil necht a prsty ma boleli par dni po nahadzovani ?
28.01.2021 - 13:02:53
01
huskro1 no tie lubolight by mali ist ako tak lahko podla konsturkcie. ci?
28.01.2021 - 13:22:26
00
Niektoré kombinácie ráfik, insert, plášť sa fakt nemusia t.j. ak ide plášť na ráfik ťažko napr. kombinácia bontrager ráfik a schwalbe plášte tak s insertom montáž bude masaker na 100%, ale napr. bontrager ráfik, maxxis plášte a mtb rival insert bolo ľahšie nahodiť a zhodiť ako len samotný schwalbe plášť na a z rafika a to len s obyčajnými plastovými mont.pakami za 3€
28.01.2021 - 15:40:56
02
Rovnaký problém som mal so schwalbe aj ja na newmen kolesach. Bol to pôrod. Nepomáhalo ani prípravok od schwalbe, ani jaro à voda nic. Maxxisy som nahodil holými rukami
28.01.2021 - 15:42:42
00
Zaujímavé...u mňa schwalbe na newmenoch šli normálne, uvidíme ako to pôjde pri inštalácií insertov. Tiež ešte neviem ktoré vezmem. Ale už teraz sa na to neteším :D
28.01.2021 - 17:01:23
00
keyboard_arrow_up