no najradsej by som rad prisiel na to ze vedia brzdit a nemusim nic riesit... ono ano zabrzdia.. nie nijako razantne a pocitovo je to ako mrte rokov spat na Vbrake a paky az ku gripom. Nejako som dufal ze ich rozoberem najdem tam tu dolezitu skturku dam jej par otaciek alebo pridam nejaku podlozku a hotovo. Keby ale vedeli brzdit od zaciatku nie v druhej polovici priptahu packy bolo by to aspon ciastocne vitazstvo. Tebe kedy zacinaju zaberat?
28.04.2019 - 07:09:00
00
Rovnako ako tebe a to som tam kúpil Trickstuff platne, ktoré sú trošku viac kusavejšie. Ale ako vravíš, brzdí to až za 2/3nou chodu páky. Ako modulácia fajn ale je to až moc lineárne a po dlhých zjazdoch mám pocit, že pretlačím páky ku grilom. Z toho potom pramení aj bolesť rúk. Ja budem meniť za MT5 so Zee páčkami (Shigura).
28.04.2019 - 09:36:55
00
hmm... fasa :) a to som si myslel ze mi len zleniveli a oslabli ruky :) ... skusenost nahodou niekto s RSC? je to zmena ked sa to nastavi?
28.04.2019 - 09:53:02
00
scart335 prechod na kombinaciu Zee packy s MT5 je zaujimavy.. Ja som sa skor pohraval s myslienkou prejst na nove packy od simana BL-M9120 spolu so 4piestami XT a kedze ich nove I-SPEC EV ma konecne aj 12r radenie nahodit na to aj SL-M9100 radic a zaroven aj novu packu na sedlovku SL-MT800-L... Ale ked si to spocitam + asi centraline kotuce tiez vymenit tak ta cena mi zatial kruti oci a vraskavie celo...
28.04.2019 - 10:01:57
00
No pocital som si trochu zas nieco o Guidach a sirokym oblukom by som sa im asi vyhol :lol: .. ale z toho co som sa docital, tak vraj RS ma nahodne ponastavovany "lever throw", ale kvapalinou sa da dosiahnut skratenie. Inak samotny contact point ti nepomoze, ak nebrzdia. Dalsia vec, RSC maju naviac lever pivot bearing , co RS nema. Je dost smutne, co s tym SRAM porobil, ponevaz povodne Avidy sice mali nejake muchy, ale rozhodne nie problemy s brzdenim ako takym. RSC packy mam doma, ale prava je zaseknuta, musim opravit /legendarny problem prvych verzii :lol:/. Celkom by ma zaujimalo ale , ako to brzdi to tvoje, nech mam predstavu :) Si z BA, tak sa da zrazit.
28.04.2019 - 10:50:42
00
Za mna guide rsc alebo ultimate skvele brzdy co sa týka modulacie a brzdna sila pri mojich 87kg tiez skvelá.
28.04.2019 - 11:06:21
01
@ito.. jasne preco nie.. a pri tvojom najazde km je ale dost mozne ze nech je clovek kdekolvek aspon raz za rok ides len tak okolo :) brutal co nakrutis
28.04.2019 - 11:22:53
00
To zas nie :D .. vyhybam sa konciam, kde jazdi Glevo, moc zima a vela snehu :lol:
28.04.2019 - 11:27:13
00
Mám guide rsc a veľká spokojnosť, asi to je fakt kus od kusu, alebo neviem... Ale ja som mal večný problém s brzdami a tieto sú (zatiaľ) super
28.04.2019 - 11:30:42
00
@mipro ja mam prave novo nahodene GUIDE T, čo je najnižší model, contact point mam tiež rovnaký asi ako ty, ale zas ja nemám problém s brzdným účinkom s týmto som spokojný. Pravda každý je asi zvyknutý na niečo iné ale mne fakt výkon stačí.
Ešte mi napadá jedna vec, na formulách sa contact point dal nastaviť tak že si vybral brzdné doštičky, zatlačil kúsok páčku aby sa piestiky viac vysunuli, potom späť nahodiť doštičky a ono to fungovalo.
NeskúŠal niekto na guide ? Ja to momentálne neviem vyskúšať, som mimo biku.
28.04.2019 - 11:49:44
00
tak ale je trošku rozdiel to jazdiť na HT a na endure :)
28.04.2019 - 12:12:49
01
Nie malo super enduro jazdcom sú dobré. :-)
28.04.2019 - 15:58:50
00
mipro Neviem kolko si tomu dal casu, ale nieco tam mas zle. Bud si este nedostatocne zabehol dosky, alebo ti este nesadli voci kotucom, alebo mas kontaminovane dosky/kotuce. Aj zakladne Guide R dokazu zablokovat obe kolesa a to aj pri 100kg+
29.04.2019 - 13:05:05
00
Zablokovať nie je všetko a hlavne to neznamená, že sa v krátkom zjazde neprehrejú alebo, že nemusíš na ne tlačiť ako do mechaník alebo že ich prehnaná lienarita ťa núti mať páčku nekomfortne ďaleko od rajdov. Ja mám 68 v trencloch a nestačia mi ale zas ja nejazdím XC.

Ešte edit: Naposledy sa mi dokonca na zadnej stalo to čo už dávno nie - zasekol sa piest keď sme nechali bajky opreté na pive a to bolo len 25c. Páčka bola v rámci recallu vymenená SRAMom takže by to už nemala robiť.Síce nebola komplet zaseknutá ako predtým "len" nevracala sa do pôvodnej polohy. Za 5 min jazdy sa to ochladilo ale stále je to neprijateľné na snáď najvitálnejšej časti bajku.
29.04.2019 - 13:59:53
01
dymONE zablokovat ich zablokujm ale pri extremnom stlacani packy ku gripom.. na hydraulike? wtf? a mam 108... plus vaha bajku a vybava tak dajme tomu do 130 kg :) dvojpiesty xt zabrzdim bez krcov v rukach proste ako v aute
29.04.2019 - 14:25:52
00
keyboard_arrow_up