Majiteľ toho biku nie je nikto z tohoto fóra, ja som dal odkaz na tú galériu lebo tam má pekné fotky :) pedále sú tam nejaké klasické platformy, nájdeš ich v shopoch od pár eur http://www.kubicasport.eu/produkt/1157/Pedale-pre-freestyle-dural-strieborny/ a aj za viac ako 40 :)
K tomu štýlu jazdenia - aké videá inak myslíš?
Ten lapierre je na tom celkom dobre, za tú cenu je ešte dosť iných možností (väčšinou už majú aj pevnú os aspoň vpredu)
08.08.2010 - 12:28:08
00
To PatrikL
Tie videá som našiel niekomu pod čiarou, ale už neviem presne kto to bol,len viem že sa mi tá adresa, resp. ikonka čo je pri nej zdala známa.

Myslíš že absencia prednej pevnej osi tomu LP moc ublíži? Lebo LP je už na ceste ku mne domkov a vôbec som si tento fakt pri kúpe neuvedomil. Bude to nejako moc ovplyvňovať jeho správanie, resp odolnosť? Chcel by som na tom jazdiť nejké AM, občas počas bajkovačky tomu pár krát zdvihnúť tak lepšiie kolesá od zeme pri nejakom zjazde.

Povedzme že by som si chceldať pevné osi, Vpredu musím kúpiť takú vidlu, a čo vzadu?

A ešte k tým pedálom, akosa môže na tom asi jazdiť? Podľa Vás je to lepšie ako klasické pedále napr. : http://www.kubicasport.eu/produkt/1816/pedaly-MTB-Al-FP-977/
Lebo SPD do konca roka nekúpim určite, tak skúste mi niečo poradiť. Môžu byť aj tieto platformy dobrá voľba keď nie je na SPD? Vďaka
08.08.2010 - 19:53:26
00
bude sa ti dobre jazdiť, neboj :D Prechod na pevnú os bude potom dosť drahý, treba náboje a vidlicu...
tie pedále čo si dal ty tak tie sú úbohé, akurát tak na xc lacný šrot :) Na platformách sa jazdí o dosť lepšie, to je pravda, takto vyzerajú na lapierre http://bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-6902.html :D Aj ja som pred spd mal tie platformy, dalo sa s nimi celkom v pohode jazdiť...
08.08.2010 - 20:03:47
00
Super úplne si ma ukľudnil, neviem nad čím som rozmýšľaľ pri výbere.
Tak teda na svoje vytúžené LP kúpim nejaké platformy a budem dúfať že časom bude aj SPD a nejaké lepšie tretry.
08.08.2010 - 20:26:22
00
To s tou gumou na tlmici je troska diskutabilnejsie. Harmonika sa zacala pouzivat ked sa prislo ze cez tesnenie ide bordel. Upevnena harmonika na oboch stranach bez jednej skarky zachranila vnutorne nohy od spiny no pri stlaceni vznikol pretlak a praskalo to. Riesenie bolo urobit par dierok na vzduch no dostalo sa tam blato, guma drzala spinu a skrabala povrch. Tak sa zamerali na zdokonalenie stieracich kruzkov. A hľa, je tu tlmič s kvalitnym tesnenim a stieracimi kruzkami ktory sa udrzuje iba zotrenim spiny z funkcneho povrchu. Tak sa kondom na tlmic prestava doporucovat.


Poncho, nechcel som to tam obšírne rozoberať v predchádzajúcom príspevku, ale zareagujem. Máš v podstate pravdu. Ja som to však vyriešil tak, že som mal zaistenú jednu stranu sťahovacou páskou a druhu, ktorá je na pieste bola na voľno, len jemne obopínala piest, plus z času na čas som pod gumenú manžetu nastriekam trocha oleja nech to nedrie a potom i vzduch ktorý potreboval uniknúť s pod manžety sa ľahšie dostal von. Tiež súhlasím že dnes sú tesnenia kvalitnejšie a hlavne i výrobcovia viac uvažujú (niektorí :) ) kde tlmič umiestniť aby bol viac chránený. Preto i ja už túto manžetu nejazdím, používal som ju na starom bicykli kde blato striekalo rovno na tlmič a fakt to pomáhalo a pomáha, syn to doteraz jazdí a tlmič je stále funkčný (má už 8 rokov). Tiež súhlasím s Itom že neoprén na tlmič je úplne nevhodný, toť vsjo čo som k tomuto chcel :D
09.08.2010 - 16:04:31
00
keyboard_arrow_up