cem sa spitat ako sa pouziva nitovac na retaz ako ju rozpojim???
28.04.2007 - 18:31:36
00
no nitovac sa pouziva tak ze zoberes nitovac zacvaknes retaz tak aby nit ktory chces vytlacit bol oproti spicu na ktorom je uchytena packa na otacanie. Potom zasrobuj z opacnej strany poisku aby retaz nevypadla a mozes zacat spicom otacat zo zaciatku to ide velmy tazko ale potom to ide lahko az pokial nezacnes nit vytlacat uz z druhej strany potom to ide znova tazko. Ale POZOR! ak ti vypadne von nit tak ho uz spat do vnutra nedas! Tak si davaj pozor kontroluj ako velmy je vysunuty ak chces aby nit vypadol tak sa obat nemusis... Ked budes retaz znova spajat tak si davaj pozor aby bol nit na spic kolmo lebo inak sa stane ze nit ohnes alebo ohnes spic a potom uz nitovac mozes vyhodit. Ked nit zanitujes spat do retaze tak to pojde tazko ohnut preto retaz povykrucaj dobokov ale len v mieste nitovania. Ak ani to nepomoze a ohybanie clanku bude stale tazke tak musis nit z niektorej strany posunut lebo je nerovnomerne z jednej strany asi bude vytrcat tak ho bude treba zatlacit spat.
No a to je vsetko... Inak obsluha nitovaca je velmy jednoducha neviem co je na tom tazke :-D
28.04.2007 - 19:30:26
00
diky moc
28.04.2007 - 19:36:33
00
Velmi dobre si to popisal. A ešte by som sa chcel spytat, ze ako zistit spravnu dlzku retaze.
28.04.2007 - 21:13:29
00
Velmi dobre si to popisal. A ešte by som sa chcel spytat, ze ako zistit spravnu dlzku retaze.

Ja som menil retaz pred tromi dnami, staru som rozpojil prilozil novu, skratil o tri clanky a sup ju naspet a uz fachci. 8)
28.04.2007 - 21:41:23
00
Velmi dobre si to popisal. A ešte by som sa chcel spytat, ze ako zistit spravnu dlzku retaze.


Spravnu dlzku zistis tak ze das retaz na najvacsi prevodnik a na najvacsi pastolok a pridas 3 clanky a je to... retaz vtedy ked meras tak ju nepretahuj cez prehadzovacku ;-)
28.04.2007 - 21:45:05
00
...Ale POZOR! ak ti vypadne von nit tak ho uz spat do vnutra nedas!...

:D este si nenabijal nit naspet kladivom co? vsetko sa da:)
28.04.2007 - 22:13:05
00
Velmi dobre si to popisal. A ešte by som sa chcel spytat, ze ako zistit spravnu dlzku retaze.


Spravnu dlzku zistis tak ze das retaz na najvacsi prevodnik a na najvacsi pastolok a pridas 3 clanky a je to... retaz vtedy ked meras tak ju nepretahuj cez prehadzovacku ;-)


2 clanky!
28.04.2007 - 22:25:05
00
...Ale POZOR! ak ti vypadne von nit tak ho uz spat do vnutra nedas!...

:D este si nenabijal nit naspet kladivom co? vsetko sa da:)


Hej hej som to raz videl ako sa to robi :-D Len doticny co to robil bol mierne grablavy a na treti pokus dat nit spat mu padol a stratil ho :-D ja som neveril ze sa to da dat spat ale je to mozne ked je take mensie kladivo a pinzeta alebo tenke prsty s tym robia tak sa to da

Este k tej dlzke hej ma to byt len dva clanky nie try moja chyba ;-)
28.04.2007 - 22:43:04
00
...Ale POZOR! ak ti vypadne von nit tak ho uz spat do vnutra nedas!...

:D este si nenabijal nit naspet kladivom co? vsetko sa da:)

ja som to zvladol aj dvomi kamenmi aby som dosiel domov :shock:
28.04.2007 - 22:44:10
00
2 clanky!


taky si myslím 8) a samozrejme dĺžka ramienka prehazky :?
29.04.2007 - 07:32:12
00
Velmi dobre si to popisal. A ešte by som sa chcel spytat, ze ako zistit spravnu dlzku retaze.

Ja som menil retaz pred tromi dnami, staru som rozpojil prilozil novu, skratil o tri clanky a sup ju naspet a uz fachci. 8)

ja som to spravil presne tak isto, dokonca aj tie 3 clanky sedia :wink:
29.04.2007 - 15:25:30
00
no hej +/- jeden clanok to nie je az take strasne...
29.04.2007 - 15:58:44
00
no hej +/- jeden clanok to nie je az take strasne...

Ano ale pri + bude napinanie retaze mensie co sa prejavi mlatenim retaze o spodnu trubku zadnej stavby. Da sa malinko dosponovat skrutkou na prehadzovacke 8)
29.04.2007 - 18:42:15
00
ked som nahadzoval novu retaz som hodil o 2 clanky navyse ako ma byt. Problem bol ze na strednom prevodniku mi obcas strielala (prevodnik nevyzera byt vyslahany, ma asi iba 2000km) ... tak som ju o tie 2 clanky skratil a je to "OK" ... ale mi nejde nejdu nahodit oba najvecsie prevody (nie ze by som tak jazdil ale nejdu). prehadzovacku mam nasponovanu na maximum ... moze to dacomu vadit ze je taka kratka retaz?
30.04.2007 - 09:09:41
00
keyboard_arrow_up