Caute,
chcem kupit nove pedale na jazdenie
rozmyslal som medzi dvoma typmi

http://www.kubicasport.eu/produkt/1173/pedale-Shimano-PD-M647/
http://www.kubicasport.eu/produkt/1372/pedale-BMX-BBB-Freeride-BPD-32/

jazdim prevazne po lese, obcas nejaky zjazdik, obcas nieco skocim ked sa inak neda :)
ide mi hlavne o to ako tie pedale vypinaju, ked uz ide do tuheho ako rychlo sa da z tych PD-M647 zoskocit :) nerad by som v pripade problemu padol cez bike rovno na hubu.

Vdaka
04.04.2010 - 23:08:42
00
čo sa týka vypínania, záleží ako to máš nastavené-silu. Vypína to normálne ako lyže, v pohode :y: čo sa týka pedálov záleží čo preferuješ
04.04.2010 - 23:13:42
00
Vypina.. ale stale mas viac moznosti pred padom, ked nie si priklincovany k biku.. Predsalen je tam ten moment, ked pedale musis vypnut sam ..ked sa vypnu v pade automaticky, to je podla mna neskoro
05.04.2010 - 20:34:44
00
Ak si sa ešte so SPDčkami nezoznámil alebo je to tvoj prvý pokus,tak ich samozrejme nezoberieš na nejaký drsný trail kde sa môžeš priklincovaný k biku zabiť :lol: Taktiež som mal tieto obavy,že čo ked nestihnem vypnúť,čo keď ostanem pripnutý na pedáloch a stalo sa mi to len raz aj to bol asi týždeň od kúpy SPDčiek (môj prvý krát) 8) SPDčka mám nastavené na 5 cvaknutí od min.sily vypnutia a zatiaľ sa mi stále sami vypli ak bolo potreba :) Dokonca aj pri páde na ľade sa samé vypli,čo ma celkom prekvapilo :clap:
05.04.2010 - 20:40:57
00
Nie je otazne, ci by k padom vobec dochadzalo tak casto, ak by nohy neboli zapnute?
Mne sa parkrat stalo, ze som pri zjazde len tak tak doskackal a udrzal to tym, ze som sa jednou nohou oprel o nejaky suter.. mimochodom bol mokry.. takze ak by som to iste urobil v tretrach (ak by som ju vcas vypol..), tak sa asi na nom smyknem. Aj par situacii co som si cital v teme "pady na biku" by sa dali riesit jednoduchsie, rychlejsie a bez miernejsich nasledkov, ak by sa dalo z biku jednoducho zoskocit do zelaneho smeru.
05.04.2010 - 21:15:37
00
Samozrejme,že SPDčka sú vecou toho,že čo uprednostní ktorý biker :) Ale v SPDčkach sa jazdí lepšie ako na klasických pedáloch (platformy s pinmi som skúšal len v teniskách no a nič moc) :P
05.04.2010 - 21:34:08
00
najlepšie pedale čo som kedy mal a mam su cb mallet, jazdi sa na nich genialne v tretrach a v civilných botách tiež ;)
takže ich považujem za univerzalne a vhodne pre tých čo sa nevedia rozhodnúť medzi spd a platformou
05.04.2010 - 21:45:38
00
@Matbiker
presne o to sa mi jedna ze sa mi tiez stava ze nespadnem iba pre to ze sa rychlo opriem nohou o zem, alebo zoskocim z biku a ked to budem mat prichitene v o pedal no neviem neviem :)
@misobiker
v akych tretrach na nich jazdis? pozeral som na webe a celkom fajn vyzeraju.

a este jedna otazka:
Dajme tomu ze kupim spd pedale,k tomu tieto boty
http://www.kubicasport.eu/produkt/1629/tretry-Northwave-Mission---hnede/
a zistim ze hop nie je dobre. Podla podrazky aku maju tie mtb tretry da sa v nich v pohode jazdit aj na normalnych platformach, nie?
05.04.2010 - 22:10:45
00
da sa ..ale nikdy nie tak ako v teniske.. potom sa ti moze stat, ze sa ti smykne v tom na normalnom pedali noha.. nehovoriac este o tom, ak by bolo mokro ...cize v takomto spojeni je to snad este nebezpecnejsie.. pretoze SPD ti na druhu stranu drzi nohu a nesmyknes sa nikdy..
Ked pouzijes spravnu obuv a pedale, tak sa ti tiez nemusi smyknut..
05.04.2010 - 22:49:18
00
ja jazdím DH boty Shimano DX
a DH pedále Shimano DX M636
predtým som jazdil na zjazdy a FR platformy,ale prešiel som na SPD:
+ noha drží aj na extrémne drkotavých pasážach,korene,kamene,rockgardeny(za každého počasia)
+ noha drží aj v snehu(kedy mávaš na platforme 5cm snehu...)

- keď je mokrý sneh,nabije sa Ti okolo kufrov a horšie sa to zapína(buď tomu musíš riadne u*rbať,alebo to oškrabať)

moje pedále nemajú nastavenie "po klikoch",len obyčajný imbus..mám to nastavené(na jemno,aby to držalo,ale pri páde vypínalo) tak,pri páde alebo nejakoch nečakanom šmyknutí do strany to vypína
06.04.2010 - 10:13:57
00
Aj ja mám na SPD obyčajný imbus,ale pod tým imbusom je taká podložka s drážkami,takže keď točím imbusom,tak každú otočku tak jemne zapadne,je cítiť také mierne kliknutie :) Pomôže to nastaviť obe pedále cca rovnako 8)
06.04.2010 - 11:05:05
00
ako pisal misobiker-http://progresscycle.cz/crank/firma.asp?ID=76&obsah_ID=1&rok=2010&nadpis_ID=13

ideal ked sa neves rozhodnut
06.04.2010 - 14:50:35
00
nerozhodnutie neexistuje,buď SPD alebo platformy,niečo meddzi tým nebude nikdy to pravé orechove,ja som za SPD :y:
06.04.2010 - 19:02:44
00
Tiež sa hlásim k SPD :y:
06.04.2010 - 19:56:56
00
Jednoznačne sa pridávam k SPD pre začiatok by som skúsil PD M 520 od SHIMANA pomer výkon cena :y: a moje vydržali asi 15 000km a ešte ich mladý (synátor) dorazí :lol:
06.04.2010 - 20:51:33
00
keyboard_arrow_up