Ahojte vsetci, aj ked ten forum sledujem velmi pravidelne je to moj prvy prispevok, neviem sa rozhodnut ktory z tychto dvoch cyklocomputrov mam kupit su tu taky ktory to maju tak by som bral radu najme od tych
02.03.2009 - 21:13:55
00
Podla mňa pre bežného cyklistu to je na nič.Hac 5 som mal.
02.03.2009 - 21:33:44
00
Mám HAC-5, nie je to zlá mašina, ale je to trochu svet sám pre seba.
Ak chceš niečo lepšie, kúp si Garmin Edge so senzormi a pulzákom :D otvorí sa ti tým svet SportTracks.
02.03.2009 - 21:44:36
00
A niekedy som mal problém z neskorým zopnutím keď som už bol dávno v pohybe.
Aspoň netreba kupovať nový snímač keď sa ti vypáli baterka.
02.03.2009 - 21:58:56
00
jj, u Polaru je hooodne nepríjemná položka zvaná cost of ownership
02.03.2009 - 22:38:52
00
hlasujem za Polar (aj ked dost tazka volba medzi oboma), vydareny design, zrozumitelny soft, svetova spicka v kardio-pristrojoch...

nie sme tak bohati, aby sme kupovali lacne veci... :P
02.03.2009 - 23:05:51
00
tiez som spokojny uzivatel polaru 625x. k pre mna uplnej dokonalosti som si to skombinoval este s forerunnerom 305 :)
02.03.2009 - 23:20:04
00
neviem co od toho palubneho pocitaca ocakavas... Ja mam Polar AXN700, ale na behanie su dost tazke, ale uz 3 roky to nejak prezivam. Jedine ze po 2 rokoch odisel titanovy remienok, novy stal 1000 SK. Dobre si zrataj, ci to budes pouzivat a kde to chces nosit a podla toho vyber vyrobcu a model...
03.03.2009 - 08:27:04
00
Aj ked nie som kazdodenny cyklista nakolko 8 mesiacov cez rok zijem na horskej chate 2845m, vybral som tychto dvoch ,nakolko potrebujem aby bolo z ramienkom ,vyskomer , ..... a doma na mtb.Musi byt velmi spolahlive a odolne.Bude to na kazdodenne pouzivanie.Viem na co to chcem takze by som potreboval rady a nie odpovede na co ti to a pod......
03.03.2009 - 08:40:18
00
neviem ci ma klamu oci, ale nikto tu nepisal ze naco ti to je... tiez si nenapisal, co od tych hodiniek ocakavas (teda funkcie), co je dolezite pre spravne rozhodnutie.

Ak 8 mesiacov nebikujes, tak podla mojho skromneho nazoru si kup hocake hodinky ktore sa ti budu pacit (napr. s vyskomerom)+ hocaky cyklocomputer. Vyrazne usetris. Ak chces mat prenos frekv. dat do pocitaca (behas, denne bikujes) a all-in-one device tak skus polar.
03.03.2009 - 19:45:50
00
V prípade že to bude nielen na bike, tak univerzálnosť HACu výrazne zvyšuje radarový systém:

http://www.pells.cz/default.asp?web=0&lang=%27CZ%27&Id=15&SubMenuId=45&IDSubKategorie=95&IDProdukt=7339&Model_Rok=2007

teda správne by mal byť RDS-II, v podstate je to miesto speed/distance senzoru. Bežky, beh, skialp, kajak, ...
Jedinú nevýhodu HACu vidím v magorsky zbastlenom softwari, za ktorý som doteraz nenašiel vhodnú náhradu. Kombinácia SportTracks s patričnými pluginmi niečo rieši, ale chýba možnosť mergnúť záznam z HACu s trackom z GPS tak, aby údaje HACu mali prioritu. Alebo som na to ešte neprišiel. V tom prípade by som prestal pizzovať úplne.
03.03.2009 - 19:51:52
00
Dlhé roky som mal HAC4 - a bol som s ním spokojný, aj napriek muchám. Keď dožil, tak som ho vymenil za Polar CS600. Tiež som spokojný, avšak HAC sa mi zdal lepší, hoci bol o generáciu starší.

Ako nevýhodu HAC4 by som uviedol rušenie pri elektrifikovaných železničných tratiach a pod niektorými vedeniami VVN. V Bratislave mu však trolejbusy a električky nevadili. Ak som nemal snímač pulzu, tak mi chytal a ukazoval pulz od spolujazdca v dvojičke. Nielen z HAC-u, ale reagoval aj na Sigmy. Ak som však mal hrudný pás, tak sa iným nenechal ovplyvniť.

Nevýhoda Polaru CS600 je, že niektoré funkcie ukazuje až keď je zapnutý. Napríklad nemôžem skontrolovať teplotu vzduchu. Doma to nie je problém, pozriem na okenný teplomer, ale čo keď som niekde vonku? Vybehnúť von a podľa husej kože skontrolovať, či obliecť dlhé gate, budú stačiť návleky alebo červená emspoma? Vyložiť tachometer na 10 minút na okno je jednoduchšie.
Ďalšia nevýhoda je vlastne to isté, ale s výškomerom. Pri Hac-u som si zvykol pozrieť v akej nadmorskej výške som a po pár hodinách pred výjazdom skontrolovať, ako sa zmenila. Podľa toho som usúdil, či tlak stúpa alebo klesá, či sa počasie vylepšuje alebo zhoršuje. Párkrát ma to zachránilo pred zmoknutím. Nehrozí využívanie Polaru ako domácej meteorologickej stanice.

Za tie roky využívania HAC-u som niekoľkokrát menil batériu v snímači otáčok kolesa. Viem si živo predstaviť cenový rozdiel medzi batériou a celým snímačom v prípade Polaru. Len dúfam, že snímač bude funkčný počas celej životnosti computera.

Tých výhod a nevýhod obidvoch je viac, asi treba zaťať zuby, jeden kúpiť a potom sa tváriť spokojne...
03.03.2009 - 20:24:07
00
Tých výhod a nevýhod obidvoch je viac, asi treba zaťať zuby, jeden kúpiť a potom sa tváriť spokojne...Obidve maju tie funkcie ktore potrebujem, viem naco to chcem preto som napisal aby sa take otazky nepytali, zle si to mgx pochopil, nie su to male peniaze preto sa pytam na vyhody jedneho ci druheho, ale ako JoKo napisal to je asi cela odpoved, inac mi tu odporucili este Alpin5.
03.03.2009 - 20:41:55
00
Ešte by som snáď povedal,že keď som sa zbavil hac 5 tak som kúpil CM 8.3A.Je to niečo podobné aj keď s menej funkciami a len ako cyklo komp.
03.03.2009 - 20:51:16
00
Ešte niečo k tým výhodám a nevýhodám - opäť, ide o vlastné skúsenosti s HAC4 a CS600 a tie nie sú presne to, čo si vyberáš.
Nevýhodou HAC4 bolo uchytenie. Computer pripomínal hodinky bez remienku a trčal na akejsi platforme kde sa prichytával tými dzindzíkmi, za ktoré ide remienok na hodinkách. Dva krát som po pádoch musel vymienať obal, tie úchyty boli hodne krehké a ulamovali sa.
Samotná platforma bola ďalšou nevýhodou, pretože pri používaní na dvoch kolách si musel mať dva snímače otáčok, zároveň dve platformy a jeden computer. Platforma chytala dáta od snímača otáčok, možno tam bol aj nejaký čip na spracovávanie a cez kontakty ich posúvala computeru. To bola batéria navyše. Takže zhodou okolností som raz v priebehu dvoch mesiacov vymienal 4 batérie.
Softwaro bolo pre mna vcelku vyhovujúce, boli tri, dalo sa vybrať a pozrieť si ako som jazdil. Výhodou oproti Polaru bolo, že dáta sa dali vyexportovať do Excelu, tam upraviť (napríklad vyhodiť niekoľko záznamov so zblbnutým pulzom z dôvodu el. rušenia alebo vytiahnutia si len niektorej pasáže) a znova naspäť naimportovať. Vykreslené grafy sa dali tlačiť alebo aj exportovať v tvare JPG. Toto exportovanie grafov mi u Polaru chýba - takže to je nevýhoda.
Na importovanie dát z HAC4 do PC bola potrebná špeciálna kolíska (do PC sa pripájala cez sériový port, neskôr cez USB) a samozrejme kolísku predávali len s CD so softwarom.
K Polaru mi pridali default aj SW, ale zabudli na prepojenie. Dva mesiace som hľadal - a našiel asi posledné v zastrčenej PC predajni - IrD prepojenie. Je síce pravda, že mi bolo ponúknuté aj od predajcu Polaru, ale cena bola niekde úplne inde. Chvíľu trvalo, kým som to IrD rozchodil, ale zrazu som ho prehovoril, začalo fungovať a chodí doteraz.
Takže za prepojenie k PC nemôžem pochváliť ani jeden výrobok.
Možno si ešte na niečo spomeniem a prihodím zajtra...
04.03.2009 - 23:19:21
00
keyboard_arrow_up