zdravim,mam problem s brzdou....davnejsie som kupil pouzivanu prednu brzdu no teraz ked podlhom case ju chcem nahodit na vidlu tak mi absolutne nepasuje....adapter mam na 180 mm kotuc a kotuc mam tak isto 180 mm...rozmyslal som aj o variante ze mi predal zadu brzdu s pakou na prednu no neviem...preto chcem radu odbornikov....ked adapter namontujem navidlu a chcem nan dat prasa tk mi to proste nepasuje..akoby bolo prasa velmi daleko od adaptera...nieje to pokrivene ani nic podobne....na ukazku pridavam foto brzdy,paky a adapter...pls...nwm co mam robiť.

Prílohy:

DSC01710.JPG
DSC01710.JPG 287.85 KiB thumb_up0thumb_down

DSC01709.JPG
DSC01709.JPG 226.48 KiB thumb_up0thumb_down

DSC01708.JPG
DSC01708.JPG 250.57 KiB thumb_up0thumb_down

DSC01707.JPG
DSC01707.JPG 213.81 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2009 - 17:27:07
00
Uplne v pohode ti tam musi sadnut, mam tie iste. Nedavas to tam nahodou hore nohami :|? Je to urcite predna aj s prednou packou a aj keby naebola tak tam musi sediet. Nechcem ta urazit no chyba bude asi v tebe. Skus este poslat obr, ako to tam prikladas resp. snazis sa to namontovat.
28.08.2009 - 17:39:23
00
adapter vypadá Ok nevím kde máš problém skus udělat foto na vidlici tak pujde líp odhalit chyba
28.08.2009 - 18:14:41
00
A aku mas vidlicu ? Pretoze sa pouzivaju dva systemi uchytenie PM ( Manitou, Marzoči :-) )a IS ( Rock Shox ) :wink:
28.08.2009 - 19:12:15
00
zajtra poobede tu dam nove foto....vazne ani mne to neide dohlavy preco to nechce pasovat...:/// tak uvidim....vidlu mam drop off triple 07 a uchytenie mam IS .....toto viem :D niesom az taky amater...a chyba vomne pochybuje ze bud.e..skusal som to davat aj naopak a nic....proste nemam pochopenie...

inak viem ze paka je prava to mi doslo :D aj hadicka je kratka cize je dopredu .....aa k prasaťu..ste si isty ze je to predne prasa??
28.08.2009 - 19:22:55
00
oco mi vravi ze kotuc je daleko od brzdy....vidlu mam na pevnu os v predu naboj fun a ked chcem zalozit brzdu tak akoby bola daleko od kotuca....a mozem s istotou povedat ze adapter viem ako sa montuje ze z vnutornej strany nie z vonkajsej.... :(
28.08.2009 - 19:38:44
00
na marzocchi s 20mm osou Ti treba bud hrubsi adapter alebo podlozky aby si brzdu dostal nad kotuc.................

aspon tak som pochopil Tvoj problem z toho co pises, ze mas brzdu mimo adapter.
pri vidle byvaju pribalene take valceky ktore sa pouziju ako podlozky prave medzi navarky na vidle a adapter.
28.08.2009 - 19:41:29
00
hh..dobre si pochopil presne to je moj problem....vidlu som kupil pouzivanu a nic take som knej nedostal...cize teraz neviem co tam mam dat alebo ako to mam riesit... :shock:
28.08.2009 - 19:43:38
00
najlepsie u sustruznika, aby čelné plochy tych valcekov boli rovnobezne a aby boli presne rovnakej dlzky. priemer zistis odmeranim priemeru navarky pre uchytenie kotucovky a diera bude pre 6mm skrutku.
odmeraj ako daleko je od adapteru ku kotucu a priblizne take -1mm by mali byt tie valceky dlhe. samotny strmen ma tiez stranovu volu v okach uchytenia koli nastaveniu.
nudzovo sa to da riesit aj kopou podloziek, teda dvoma rovnakymi kopami rovnakych podloziek, ale potom sa straca brzdna sila, ked je tam vela kusov podlozenych, moze strmen prepruzovat, lebo nikdy to nedotiahnes tak ako ked je nieco z jedneho kusa, hlavne ak ide o namahu na strih.
takze ako vravim podlozky len nudzovo pre nedockavych a rovnaky pocet rovnakych.

a aby som nezabudol.
bude Ti treba asi aj dlhsie skrutky..........
28.08.2009 - 20:08:05
00
tie blbosti tie podlozky kupis isto aj v lebsom obchode z bajkami
28.08.2009 - 20:48:45
00
najlepsie u sustruznika, aby čelné plochy tych valcekov boli rovnobezne a aby boli presne rovnakej dlzky. priemer zistis odmeranim priemeru navarky pre uchytenie kotucovky a diera bude pre 6mm skrutku.
odmeraj ako daleko je od adapteru ku kotucu a priblizne take -1mm by mali byt tie valceky dlhe. samotny strmen ma tiez stranovu volu v okach uchytenia koli nastaveniu.
nudzovo sa to da riesit aj kopou podloziek, teda dvoma rovnakymi kopami rovnakych podloziek, ale potom sa straca brzdna sila, ked je tam vela kusov podlozenych, moze strmen prepruzovat, lebo nikdy to nedotiahnes tak ako ked je nieco z jedneho kusa, hlavne ak ide o namahu na strih.
takze ako vravim podlozky len nudzovo pre nedockavych a rovnaky pocet rovnakych.

a aby som nezabudol.
bude Ti treba asi aj dlhsie skrutky..........



keby som to vyriesil tak ze tam dam nejaku matku ktoru na srubu normal nasrubujem a doplnim to nejakymi matkami???vydrzalo by to??alebo ako..
28.08.2009 - 22:38:51
00
A aku mas vidlicu ? Pretoze sa pouzivaju dva systemi uchytenie PM ( Manitou, Marzoči :-) )a IS ( Rock Shox ) :wink:

Zle, aj RS ma PM alebo je aj iny IS ako je npr. na boxxere :wink:
Zalezi na konkretnej vidle.
28.08.2009 - 22:51:02
00
Zle, aj RS ma PM alebo je aj iny IS ako je npr. na boxxere :wink:
Zalezi na konkretnej vidle.


taaak?:D :D
28.08.2009 - 22:57:27
00
okolo domu mozno ano, ale ja by som sa s takym dole kopcom nepustal.
pisal som pre nedocakvych, myslel som, ze ked sa chces previezt po ulici, po doskladani bicykla.
28.08.2009 - 23:00:56
00
tak ja uz fakt neviem...vobec nechapem preco mi to nechce sediet .. :( :( a ty original sruby ktorymi sa da redukovat a pocuvat adapter kde zozeniem??Alebo tie valceky ci co to je..
28.08.2009 - 23:04:32
00
keyboard_arrow_up