Pukat ti nemusi vo vnutry stredu, vacsinou to pukaju zavity misiek a stredovej trubky v rame (hlinik na hlinik). Vyber to, vycisti a hod na zavity nejaku lepsiu vazelinu, napriklad litiovu, len nie nejaku zeriavnicku, lebo za 5 minut jazdy z nej bude voda a pukat to bude este viac... :D
25.06.2008 - 09:30:05
00
Snad budes mat pravdu , uz len volnym okom je vidiet prach-hlinu-bordel v strede a okolo zavitu misiek . Bohuzial ja na to nemam naradie takze to neham na servis.

Duše sú prežitok a defekt zábava šporovlivých :D
http://bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-8312.html
quasko.blogspot.com

25.06.2008 - 09:37:40
00
quasko napísal:
Bohuzial ja na to nemam naradie takze to neham na servis.

Kľuky zhodiť vieš ? Máš na to náradie ?....určite áno .
Takže si dokúp len kľúč na montáž a demontáž misiek.Stojí 100-150 Sk.S tým uvoľníš zapúzdrený stred a aj nahodíš naspäť.Jedna miska má ľavý závit a druhá pravý - vždy v smere šlapania,aby sa neuvoľnovali pri zábere :idea: .
Ak ten jednoúčelový kľúč nestratíš,tak Ti poslúži do smrti :D

Mám rád keď všetko šlape

25.06.2008 - 12:16:22
00
ešte to môže byť prasknutý rám!!! Slavovi Strečanskému nový bicykel pri šliapaní praskal -divne cvrlikal. Všetci čo sme to počuli, sme si mysleli, že to je stred, ale keď z neho zosadol a chytil bicykel za sedlo a predstavec a náhodne "pokrútil", tak to znova zaprašťalo. Pozerali sme zvary a bola prasklina v zvare na spodnej rámovej rúre pri prednom stĺpiku!!! Prašťanie bolo spôsobené námáhaním rámu na krut - pri šliapaní. Preto to mylný názor, že stred. Ale nechcem tu nikoho vyľakať! :wink:
25.06.2008 - 21:08:53
00
...ak xces mat istotu ze to nie je stred, zhod ho a na zavity misiek daj trochu sanitarneho silikonu a znova nahod (samozrejme predtym to vycisti)....vlastana skusenost....silikon na zavitoch (Al-Al) robi divy..:D :D :D :D ..absolutne nic nepuka....dalsia vec sedlovka-objimka, a samozrejme bovdeny + piesocek dalej spoj sedlo - sedlovka, krcok vidlice....treba vsetko vycistit, nastriekat silikonovy sprej....a uvidis ci to po par km prestane bo nie....ak nie potom treba skontrolovat ram...... :(

...kazdy ma svoje mouchy...:-)

Biely "Krasavec"

25.06.2008 - 21:55:52
00
Ram mi zvarili spanielsky sudruzi a fakt neudelali chybu :-P
Moje pukanie zmizlo vycistenim stredu a fakt ze tam bolo co cistit...

Duše sú prežitok a defekt zábava šporovlivých :D
http://bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-8312.html
quasko.blogspot.com

25.06.2008 - 22:27:25
00
Caveste,
ja mam opacny problem, mne to chrupka prave, ked idem dole kopcom, takze v strede to asi nebude, neviete nahodou co by to mohlo byt?

Predpokladam, ze vykucham koleso, az po orech, a pohram sa s kladivkami, a poriadne vsetko precistim, ale ak by ste niekto mali menej pracnu skusenost, potesi...

Zapuzdrene stredy by nemali prepustit bordel, az na loziska, iba ak sa do nich navaza voda VAP-kami...
30.06.2008 - 09:09:24
00
keyboard_arrow_up