ešte raz rozoberem stred a poriadne ho vyčistím, pretože to praská aj keď stojím na pedáloch a sedlovku som vičistil a jemne namazal vazelinou a stále to praská
03.05.2010 - 15:26:55
00
vyčistiť treba sedlovku aj sedlovú trubku..
btw čo predchádzalo pukaniu? rozoberal si bike, údržba, zmokol si..?
03.05.2010 - 15:28:25
00
nič tomu nepredchádzalo v sobotu som bol na biku a v kopci som začal počuť pukanie. Dnes vyčistím ešte objímku sedla a skontrolujem rychloupinak.
03.05.2010 - 15:39:26
00
Kukni aj prevodnik.Uz aj s nim som mal problem.
03.05.2010 - 16:41:25
00
prevodníky som včera rozobral, spoje vyčistil a namazal vazelinou
03.05.2010 - 18:13:00
00
Takže problém vyriešený, bol to buď rychloupinák, alebo pätka. Vyčistil som to, striekol silikónový olej a už nič nepraská :clap: , ďakujem Vám za rady.
06.05.2010 - 17:49:05
00
tsháá ale teraz raďte ... zvuky (skôr praskanie ako pukanie) pri šlapaní do pedálov či zabratie do pedálov počas státia, silnejší zvuk z pravej strany, oblasť približne v okolí stredu, sedlovej trubky a zadného náboja. Čo je zaujímavé je to že počas len ťahania za pedále (tretrou) nič nepuká.

Prvé rozobranie bolo nasledovné : pedále, stred a kluky, kazeta, orech (zistené praskliny), sedlovka, ... a nič nepomohlo. Keď som ale s bikom zmokol tak praskanie záhadne prestalo. A keďže som orech z praskania neupodozrieval, pustil som sa do detailnejšieho rozobrania.

Odobral a vyčistil som košík, šróby na košík, objímku sedlovky, sedlovku, šalter, pätku, orech, kazetu, pedále, kluky, stred, reťaz, rychloupinák kolesa, prešmyk, spojenia bowdenov a hadíc s rámom, ... všetky spoje dôkladne vyčistil a premazal vrátane sedlovky, skontroloval rám na praskliny, všetko poskladal a praská to stále.

Zmieril som sa teda s tým že na vine je orech, lenže po dnešnej výmene za nový sa nič nezmenilo a praská si to veselo ďalej. Rozmýšľam že to ešte môže byť v kazete ktorá ma už čo to za sebou a na orechu má nepritiahnutá vakel, ale ak to ani ona nebude tak už vážne neviem, jedine ak do rámu nastriekať teflónovú penu ak by o seba treli trubky.

Zabudol som ešte na niečo alebo to mám ešte raz komplet rozobrať ?
21.05.2010 - 19:52:13
00
Mne praskalo taktiež pri zábere,tiež som skúšal neviem čo všetko,niektorí hovorili,že kellys rámy to robia avšak problém bol v lyžinách sedla a to praskanie bolo počuť aj keď som šlapal v stoji :tmi: Neviem ako je to možné,ale po dotiahnutí a namazaní lyžín to prestalo ;) Tak sa skús prejsť bez sedlovky a sedla 8)
21.05.2010 - 20:16:58
00
bez sedlovky, sedla a objimky som uz samozrejme skusal
21.05.2010 - 21:04:10
00
Ked pomohlo zmoknutie, mozno bude problem v riadiacej casti... predstavec + riaditka... za pokus to stoji :-) aj ked sa pukanie ozyva z inych miest.
22.05.2010 - 13:11:14
00
predok to urcite nie je, jednak su zvuky zavisle od zaberu do pedalov a zaroven by som myslim rozoznal ak by nieco slo spredu.

Dnes som opat rozobral salter, patku, kluky s prevodnikmi a stred. Dokopal som sa aj k tomu aby som obnazil loziska a celkom som sa potesil ked som medzi gulickami objavil bordel farbou a mazlavostou silno pripominajuce sulovske blatu, ... co slo som kefkou s cyklostarom vycistil, postriekal teflonom a nakoniec tam kydol i vazeliny ... bars ale problemi furt pretrvavaju.

Takze uz to mozu byt len tri moznosti, nieco s nabojom (po vymene orechu nepravdepodobne), pri zabere o seba tru trubky (nemyslim) alebo je nieco s kazetou (bud to spominany vakel jednotlivych casti takze pri zabere o seba tru, alebo je problemom trochu necistot pod plieskom na matici )
22.05.2010 - 16:51:35
00
Prisiel si na nieco nakoniec? Mam podla vsetkeho taky isty problem. Uz som bezradny.
31.08.2015 - 18:54:50
00
Neviem aky mate stred,ale ja som po trisvrte roku prisiel na to,ze mi puka stredova oska v losiskach.Ma necitelnu radialnu volu,ale pri slapani to vzdy v jednom mieste pukne.
31.08.2015 - 20:24:34
00
No a ked sme uz pri tom,nemate niekto napad ako tuto volu pevne ale rozoberatelne vymedzit?Osku novu k mojim klukam asi nezozeniem...
31.08.2015 - 20:28:15
00
Tento problém mám aj ja na mojich sram X0 kľukach,to pukanie mi lezie na nervy.
31.08.2015 - 20:34:31
00
keyboard_arrow_up