rad by som sa opytal skusenych na ten nepadajuci prevodnik, retaz z neho nepada len pri klasickej slusnej xc jazde lesom? alebo to znesie aj nejake skoky a vacsie otrasy? pripadne tym hornim voditkom viem vyriesit akekolvek padanei retaze za kazdych podmienok?
a este by som sa rad opytal ze ak ma clovek 1 prevodnik aj s voditkom a da si aj sponer ktory ma dostatocne siroke voditko ktore dovoli chodit retazi po celom rozsahu kazety, da sa vobec take nieco zmontovat?
bude to dostatocne ucinne na to aby to udrzalo a sponovalo retaz aj pri agresivnejsej jazde dole kopcom?


..za dve sezony 0 spadnutych retazi na 180mm superenduro a 140mm AM biku. odjazdene 3x 2 tyzdne saalbach hinterglem, asi 5 semacov, 2x jasna, 2 tyzdne Finale bikepark a mrte karpat... sady XX1 a One Up 42 s XTR... bez problemu a bez voditka.
06.09.2014 - 00:17:26
00
Haters gonna hate ;) Inac zavidim ten Yeti, splnil ocakavania?


Splnil, veľmi som s ním spokojný.
08.09.2014 - 08:32:50
00
Zohnal som narrow wide s roztecou 120mm, konecne je doma.
Rozmyslam nad kupou kazety Colonel Werk 11-42 http://www.werk.cz/html/e-shop/
len neviem ktora prehadzovacka by to zvladla.
Napriklad SLX-ko s dlhym ramenom ma pisany rozsah 45z, ale niekde je pisany najvacsi pastorok max 36z.
Vie niekto poradit prehadzovacku?
08.09.2014 - 08:58:08
00
Osobne som používal s hentou istou kazetou prehazovačku SLX 675 Shadow Plus s GS, tj. kratším ramienkom. Fungovalo to bez problémov.
08.09.2014 - 09:01:19
00
zalezi potom vobec na dlzke ramena? Slo by to napriklad s touto? http://www.koloshop.sk/prehazovacka-horske-10sp.-282/shimano-slx-rd-m670-sgs-prehazovacka.html
08.09.2014 - 09:22:52
00
toto aj mna zaujima, ako s cim to funguje a s cim nie. ja mam klasicke xt bez pluska, SGS. ked to skusim a nepojde to v najhorsom pripade kupim iny salter, ale zatial sa mi ho nechce kupovat.
08.09.2014 - 09:51:36
00
Obecne Sram prehadzovačky kvôli offsetu hornej kladky zvládajú 42z pastorok lepšie ako Shimano prehadzovačky.
V prípade, že chcete iba 1x10 , tak je úplne jedno či GS alebo SGS, napnutie to zvládne.
Prehadzovačka bez trecej spojky je rovnako použiteľná na 1x10, len potom sa vytráca zmysel použitia 1x10
Tá spojka (plusko/type II) je tam logicky preto, aby reťaz z jednoprevodníku nepadala.
Čiže kombináciu SGS (bez plusu) by som skôr videl na použitie dvojpredovník + wide range 11-40 kazeta, keď chce niekto nahradiť 3x9/10 a zachovať si porovnateľný rozsah prevodov.
Pri prekopaní na systém 1x10 by som rozhodne volil prehadzovač typu plus/type II (stačí stredné ramienko GS)+ narrow wide prevodník
Na údaj max. 36z by som nehľadel - to sa vyrieši zašrobovaním B-skrutky nadoraz, resp. jej ahradením dlhšou skrutkou alebo jej otočenie hlavičkou k dorazu
08.09.2014 - 11:03:31
00
dobre zhrnutie, aj suhlasim s tym ohladom pluskoveho saltra. len sa mi nechce naraz kupovat vsetko, spravil som si kalkulaciu(choroba z povolania) a odpadol som. kazera xt, one up uprava, salter xt, n/w prevodnik a horne voditko-bez ktoreho by udajne mal nw prevodnik drzat retaz, ale tomu neverim. som uvazoval, ze dam len upravenu kazetu, nw prevodnik a docasne bude napnutie retaze riesit kladka.
btw,neviete, kde sa da kupit one up?
08.09.2014 - 11:49:06
00
Načo ti je XT kazeta ? Kúp si colonel werk od Kristiny (werk.cz) za cca 90€ a máš rozumne odstupňovanú 11-40 (resp 11-42) kazetu za rozumné peniaze.
Od one up by som bral maximálne to ich "tuning" ramienko na úpravú offsetu hornej kladky, cena myslím okolo 30 USD (ale zatiaľ robial len GS, na to bacha)
Použiteľné to bude aj bez narrow wide prevodníku, ak tam chceš dať za každú cenu vodítko.
Najlacnejší N/W prevodník máš od superstar components.
08.09.2014 - 13:29:13
00
XT sa mi zdala hmotnostou zaujimava, a celkova cena aj s One UP nerobi az taky velky rozdiel. nechcem ho tam dat za kazdu cenu, ale neverim, ze nw udrzi retaz v kazdej situacii. aj vsetci co jazdia zavodne davaju k n/w voditko. zamer je vyskladat to z lepsich komponentov, nech aj hmotnost trochu usetrim a nech to aj trochu vyzera. teraz mi to vazi 14,4kg s pedalmi, hodilo by sa par stoviek gramov zhodit. nebude to sice nikdy jazdit hore kopcom ako tvoj superfly, ale schudnut by mu neuskodilo.
08.09.2014 - 13:53:28
00
Načo ti je XT kazeta ? Kúp si colonel werk od Kristiny (werk.cz) za cca 90€ a máš rozumne odstupňovanú 11-40 (resp 11-42) kazetu za rozumné peniaze.
Od one up by som bral maximálne to ich "tuning" ramienko na úpravú offsetu hornej kladky, cena myslím okolo 30 USD (ale zatiaľ robial len GS, na to bacha)
Použiteľné to bude aj bez narrow wide prevodníku, ak tam chceš dať za každú cenu vodítko.
Najlacnejší N/W prevodník máš od superstar components.


Oplati sa pri prerabke na jednoprevodnik posuvat retazovu linku viac ku stredu kazety? ak ano, akymi podlozkami, skrutkami to riesit?
09.09.2014 - 16:18:11
00
Oplati sa pri prerabke na jednoprevodnik posuvat retazovu linku viac ku stredu kazety? ak ano, akymi podlozkami, skrutkami to riesit?

Na to už si musí odpovedať každý sám. Záleží od tvaru samotného prevodníka, aj od zadnej stavby.
Skurtky nechať pôvodné, v 1x10/9 setupe to nebude vôbec problém.
Podložky normálne z nejakého železiarstva, prípadne zbrúsiť o 2mm matice a je to vybavené
09.09.2014 - 16:30:48
00
..za dve sezony 0 spadnutych retazi na 180mm superenduro a 140mm AM biku. odjazdene 3x 2 tyzdne saalbach hinterglem, asi 5 semacov, 2x jasna, 2 tyzdne Finale bikepark a mrte karpat... sady XX1 a One Up 42 s XTR... bez problemu a bez voditka.


marina_militare...dakujem ti velmi pekne za odpoved.Toto ma velmi zaujima lebo mam Spesl Status a aj ked to neni enduro bajk a asi vela ludi si potuka na celo...rad by som ho poladil tak aby som na nom co to vyslapal. Tiez davam semace, ruzomberky a pod a nerad by som v kuse riesil spadnutu retaz. Este raz vdaka za odpoved na jej zaklade zacnem tento setup pomali riesit. Cize ti stacil len nepadajuci prevodnik nic viac? Ziadne horne voditko ani spodny sponer ktory pojme 40 pastorok na kazete?
10.09.2014 - 21:38:31
00
Ešte prehadzka s brzdou. Buď Shimano Shadow Plus alebo SRAM Type 2. Reťaz mi počas 1000 km padla raz pri úplne ľahkom výšľape do kopca. Doteraz nechápem ako a prečo :D
10.09.2014 - 21:46:27
00
marina_militare...dakujem ti velmi pekne za odpoved.Toto ma velmi zaujima lebo mam Spesl Status a aj ked to neni enduro bajk a asi vela ludi si potuka na celo...rad by som ho poladil tak aby som na nom co to vyslapal. Tiez davam semace, ruzomberky a pod a nerad by som v kuse riesil spadnutu retaz. Este raz vdaka za odpoved na jej zaklade zacnem tento setup pomali riesit. Cize ti stacil len nepadajuci prevodnik nic viac? Ziadne horne voditko ani spodny sponer ktory pojme 40 pastorok na kazete?


este raz: NEMAM NAPINAK!

ziaden. ani hore ani dolu.. ani Jerome Clementz nema napinak... (uz ma lebo sram spravil na xx1 tak to tlacia, ale nemal doteraz!!!)
RETAZ NEPADLA... zatial 0, nula, zero, niente, null, nada...
PODMIENKA JE SALTER S BRZDOU - type 2 alebo shadow plus...

JENDA VEC: prosim ta, ak pojdes do one up, MUSIS kupit XT alebo XTR kazetu, pripadne niektory sram co odporucaju. na SLX napr. to nieje mozne namontovat. ja viem ze je to drahsie, ale nemas moc na vyber.

Prílohy:

DSC00030.JPG
DSC00030.JPG 448.26 KiB thumb_up0thumb_down

DSC00142.jpg
DSC00142.jpg 619.84 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2014 - 21:50:39
02
keyboard_arrow_up