RANDAL napísal:
A nebude to tym, mas teraz kratsie kluky? Mensia paka, viac sa narobis.


Ano taký mam pocit tak preto sa pýtam ci si treba zvyknúť, zlepšiť kondičku alebo niečo vymeniť.
No a dlhšie kľuky by som asi mohol niekde chytiť, nízko položený stred.
05.06.2022 - 17:45:02
00
RANDAL napísal:
A nebude to tym, mas teraz kratsie kluky? Mensia paka, viac sa narobis.

To je hlúposť. Kratšie kľuky = menšia dráha, ktorú musia nohy vykonať, aby urobili otáčku. Takže sa vlastne s kratšími kľukami narobíš menej. Výkon nestrácaš. To už bolo veľa krát vyvrátené. Kľuky na bajku nefungujú ako páka. To je mýtus.
Je pravdepodobné, že rovnaké pocity by zažíval aj keby mal rovnakú dĺžku kľuk na to novom bajku.
05.06.2022 - 18:08:33
13
Prečo sa potom kľuky nerobia 50mm ?
05.06.2022 - 18:52:00
02
Preto, aby si sa mal načo takto hlúpo vypytovať.
05.06.2022 - 19:20:37
00
No, mne sa skôr zdá hlúpe tvoje tvrdenie, tak sa pýtam na logické vysvetlenie ... ale podľa tvojej reakcie asi žiadne nemáš ( ostatne ako zvyčajne ) ...
05.06.2022 - 20:08:26
01
A gúgl poznáš? Ako zvyčajne sa vyjadruješ k problematike, o ktorej nemáš žiadne vedomosti a "iba sa ti zdá" moje vysvetlenie "hlúpe"
https://www.bikeradar.com/advice/sizing-and-fit/what-is-the-best-crank-length-for-cycling/
"Having tested crank lengths of 120mm, 145mm, 170mm, 195mm and 220m, it also noted the highest sprint power numbers recorded in the study were with 145mm cranks, and that “power produced with the 145- and 170-mm cranks was significantly (P < 0.05) greater than that produced with the 120- and 220-mm cranks.”"

"But wait, surely it can’t be that simple – won’t a longer crank help a rider produce more power because it’s a longer lever?
Actually, no. Archimedes was correct that levers amplify an input force, and that longer levers increase that effect, but the world is not a bicycle.
“The science is clear,” says Burt, “crank length is not important in sub-maximal power production, within a range of 80mm to 300mm.”
05.06.2022 - 20:25:11
01
Naviac máš ešte aj problém čítať s porozumením, ja sa k veci nevyjadrujem, iba kladiem otvorené otazky, ad hominem útok si začala ty ...
05.06.2022 - 20:34:10
01
Neviem kto z nás dvoch má problém s čítaním a porozumením. Ešte raz si prosím prečítaj našu "diskusiu" vyššie. Ja som napísala, že kľuky na bicykli nefungujú ako páka a že je to už vyvrátený mýtus. Na to si uverejnil svoju fundovanú "otvorenú otázku" o absolútne nezmyselnej 50mm kľuke. Ignoroval si, že ja som podala vysvetlenie, ktoré mám naštudované. Ty si uverejnil posmešný komentár bez absolútnej znalosti problematiky s úmyslom ma sarkasticky komentovať.
05.06.2022 - 20:41:30
01
Myslim, ze mixujes dve veci.
Nik tu nespominal, vacsi vykon pri takych alebo onakych klukach.

Dlzka kluky…
rovnako velka sila posobiaca na dlhsie rameno, vyvola vacsi krutiaci moment, z coho vypliva, ze na dosiahnutie rovnakeho momentu ti staci posobit silou mensou

Na BMXky sme si davali kluky z Esky, aby sme vytiahli aj kopce…
05.06.2022 - 20:43:48
02
Tecka myslím že v postfaktickej spoločnosti nemá argumentácia elementarnou fyzikou žiaden zmysel ...
05.06.2022 - 20:51:24
02
Tecka napísal:
Kasli na to. Je to unavne citat takyto balast. Jazdi si na com chces. Dakujeme za tvoj nazor. A uz staci uchylaciny o prevodoch

Jj zhejtovali si ma, dostal si paciky vybavene. Kaslem na to. Bojovat so stadom nikdy nemalo sancu na uspech 😁
05.06.2022 - 21:14:00
01
Ked Kiko povie ze dlzka kluk nema vplyv "na paku" a zabije bikeradar (to je to iste ako by som argumentoval mtbikerom, sry) tak OK. Co tu mame dalej?
05.06.2022 - 21:58:15
02
jejda :D som nevedel,že kto jazdí 1 x niečo je stádo-ale mám nápad-založme nejakú akciovku,ktorá bude produkovať bicykle z pohonom 2 x alebo 3 x niečo,možno dobre zarobíme-diera na trhu je obrovská ... či ?
05.06.2022 - 22:01:41
03
Či je diera na trhu netuším, ale súdiac podľa toho, ako sa rozprávam s chalanmi s ktorými jazdím, možno aj je. Jazdíme také to klasické xc spred xx rokov, čiže dlhé štreky po asfalte ku kopcom v našom okolí, čiže cca 80km a 1500 výškových a tí čo majú 1prevodník by chceli mať dvoj.

Ja osobne mám 29ht,cca 10 ročny model a okrem pohonu 3x10 XT nie je v nijakom ohľade moralne zastarali. Zrejme si dokupim do zásoby prevodníky a kazetu, pretoze presne takto sa mi dobre jazdí.

Čudujem sa, že už nikto napr. neprehadzuje plášte, pretože stačí tam dat niečo úzke s trocha dezénu a je z htcka bajk o nič nie pomalší ako gravel, avšak stále s rezervou prevodov na oboch stranách,čo je vyborna vec pre niekoho kto nechce /nemôže mať dva bajky.
06.06.2022 - 06:50:14
01
Tecka napísal:
Myslim, ze mixujes dve veci.
Nik tu nespominal, vacsi vykon pri takych alebo onakych klukach.

RANDAL 05.06.2022 - 17:26:51 A nebude to tym, mas teraz kratsie kluky? Mensia paka, viac sa narobis.

Tecka napísal:
Dlzka kluky…
rovnako velka sila posobiaca na dlhsie rameno, vyvola vacsi krutiaci moment, z coho vypliva, ze na dosiahnutie rovnakeho momentu ti staci posobit silou mensou

Podlož tento svoj názor nejakým relevantným odkazom na nejakú štúdiu alebo test. Prečítaj si ten článok, na ktorý som odkázala. Odkazuje sa na skutočné testy a nie iba vaše "teoretické" dohady. Cyklické točenie kľúk bicykla nie je jednoduchý pohyb páky.

Tecka napísal:
Na BMXky sme si davali kluky z Esky, aby sme vytiahli aj kopce…
Keby si čítal článok tak by si sa dočítal, že "The only real exception to this rule is “sprinting from a standing start on a fixed gear bicycle”, Burt says, because the increased leverage of a longer crank can make it easier to get a massive gear off the line."
06.06.2022 - 09:00:21
02
keyboard_arrow_up