PRECO VAM IDE O ZNACKU
25.09.2005 - 21:51:30
00
Tý ktorím ide o značku obvykle nevedia že všetko vyrába taiwan.Napr.Author sa vyrába tam kde Kellys atď.A čo všetko vyrába Merida by sa asi čudoval nejeden majitel značky Specialized,Scott,GT...
26.09.2005 - 13:46:49
00
... a majitel Cannondale "hand made in USA" :)
26.09.2005 - 13:49:22
00
Kto vyrába DEMU?
26.09.2005 - 14:08:38
00
všetko je značka. je to prejav sympatií. keď budem kupovať dobrý bike tak GT,SCOT, Cannon., Giant. lebo sú to dobré rámy. skúsenosti + kvalita. určite si nekúpim acstar, wheler, alebo niekoho kto sa špecializuje na 5 - 10 tisícové biky. asi to znamená ZNAČKA = MENO. Jano

a ešte: je mi jedno čo majú tie firmy spolu a čo robí merida lebo viem že PRODUKTY MERIDA sú NANIČ, a ak spraví podľa teba pre niekoho niečo lepšie, tak je to choré a je to jej chyba . keby robila scottu dobré rámy tak nemá také meno aké má so svojími rámami
26.09.2005 - 14:13:58
00
Kolko ludí tolko chutí.Ja mám s Meridou dobré skúsenosti.Samozrejme viem že ich vela praská,ale ich aj vela jazdí.Trúfam si tvrdiť že percentuálne ich možno praskne menej ako napr. rámov Trek.
26.09.2005 - 14:30:51
00
trek? zijem v meste (cina) ,kde sa vyrabaju profily pre trek&GF&klein ... cela tato marka zaraba na doslovnej hluposti ludi...a vraj dozivotna zaruka. kellys ma u mna lepsi punc kvality,ako trek - Cpk ma trek neuveritelne nizke-to je asi aj dovod,preco je taky drahy.ma tolko zmetkov,ze to predrazuje jeho vyrobu.
ak ma niekto na plane kupit bike od treku - nech da radsej prednost kellys ci vector-zvara to ta ista firma...

giant je ina kapitola.narozdiel od meridy-giant pouziva hydroforming uz 5 rokov a vie,co si moze dovolit. ale v poslednom case sa aj merida zlepsuje.suhlasim s tvrdenim,ze viac predanych bikov zvysuje pravdepodobnost vacsieho poctu reklamacii.
26.09.2005 - 15:38:52
00
preco vas trapi kde sa co vyraba ... predsa nejde o to ci to vyrabaju sikmi, cierny, alebo sudruhovia z NDR. Hlavna je predsa technologia ... tie TESCO biki asi nemaju taku technologiu vyrobi ako trebarz TREK ... Takze neni vobec podstatne kde sa to vyraba!!! co sa tyka znacki je to take meno ktore samo o sebe ma zarucit kvalitu - takze myslim ze je zbytocne riesit kde sa vyrabaju treki a pod ...
26.09.2005 - 16:30:29
00
to ze vsetci vyrobia na taiwane je sice fakt ale to je len co sa tyka miesta... lacna sila tak co by ste chceli.. na rame je podstatna geometria, profilovanie trubiek, zvary, material... to ze jeden ujo vyrobi tesco bajk a vo vedlajsej miestnosti scott este neznamena ze su rovnake...
26.09.2005 - 20:00:05
00
Ano, vsetko je znacka a image, aky si pocas rokov dokazala ta, ktora znacka vybudovat. To vsak este neznamena, ze ak je ta, ktora znacka na Slovensku neznama, ze sa "specializuje" na vyrobu 5-10.000 bicyklov, tak je zaroven aj zla ...

Bol citovany acstar, wheeler (pise sa inak s ee ...) - takze, tak ako Merida, Giant vyrabaju bicykle pre Specialized, Trek/GF, tak aj Wheeler vyraba bicykle pre inych.Nejde teda o znacku, ktora je "no name", ale na poslednych olympijskych (letnych) hrach stala na stupnoch vitazov. Len pre ilustraciu ...

Takze prenechajme kupu tej, ktorej znacky na emocie, ktore samotnu kupu sprevadzaju, na odborny vyklad jednotlivych predajcov (ktori ho s istotou maju) a samozrejme aj na referencie priatelov.

To, ze sa niekto vola acstar, wheeler, este neznamena, ze nevie robit bicykle, kde wheeler ich vyraba s istotou, co sa o niektorych modeloch GT, SCOTT povedat neda ...

A moj nazor - zvyknem byt opatrnejsi s nazormi, ze Tebou menovane znacky, ktore su akoze "in" a dobre su take aj v skutocnosti, pretoze ja mam aj ine skusenosti :(
01.10.2005 - 11:59:07
00
Stewe-ak máš dobré skúsenosti s tými bikmi, tak ma mrzí že som sa ťa dotkol. nikdy nechcem nikoho odsudzovať, ale uviedol som to ako príklad(podľa teba nevhodný)tým ktorý majú komplex zo slabšieho biku a povedia, že všetko je to isté, len to má inú značku. napr. vyznám sa kus aj v outdoore a viem že garmont trezeta a lasportiva robia brutal boty+mám skúsenosť a že vibram podrážky sú top(firma mammut detto). to len naukášku. myslím že v bikoch sa jedná o to isté a niektoré firmy majú také skúsenosti aj kvalitu. samozrejme že aj scott aj gt aj bla-bla vedia urobiť zlé rámy ale myslím si že je to chytanie za slovíčka. nič proti whEEleru, ale to že stál na stupienkoch je obch. ťah, že si niekto zaplatí brutal borca na závod.(tiež to nie je dosť objektívne) na veľké maratóny po svk chodí pán v sandálach na OCEĽOVOM OLPRANE s tuhou vidlou a nejedného dobrého jazdca by vedel poriadne sundať. ide tu o to,že ty si napr. tiež hájil značku. o to ide v tomto fóre dokázať že aj ZNAČKA je niekedy podstatná. kebyže chcem chytať za slovíčka, tak sa ťa spýtam s akou istotou vieš, že wheeler robí rámy s istotou. mne je to jedno, len nechcem aby niekto, kto do toho vôbec nevidí, hádzal všetkých do jedného vreca lebo sú napr. z ázie. Mrzí ma ak som sa niekoho dotkol menovaním firmy. ja mám Giant tak ak chcete tak komentujte. dík, že mi konečne niekto odpísal. Jano
02.10.2005 - 19:32:16
00
Co si myslíte o LeaderFox?
02.10.2005 - 19:49:32
00
bbooozzzzeeee!!!!!!!!
03.10.2005 - 08:18:39
00
Jano - je to OK, nedotkol si sa ma, takze je to OK. Mam tu moznost a cest byt v styku s bicyklami profesionalne uz viacej ako 10 rokov. Dovolil som si pobehat kus Europy a aj niekolkych vyrobcov. Suhlasim s Tebou, ze aj znacka je NIEKEDY podstatna. Kedze ja to beriem aj z komercneho hladiska (odpust ...) a mozem takmer zodpovedne povedat, ze pri beznom MTB v cene do 30-40.000 je ten rozdiel kvality medzi jednotlivymi znackami takmer zanedbatelny. V com rozdiel nie je, to je, co za tych 30-40.000 u jednotlivych znaciek dostanes, takze to je image :), cize komponentovo zhodny bicykel od trebars Wheeleru, Specializedu, Authora a GT sa s istotou predava za rozdielne ceny.
Kazda znacka je v niecom dobra a silna. Ten zbytok programu, ktory ma a ktory jednoducho potrebuje na "obalenie" svojej modelovej rady, ten jednoducho v dnesnej dobe nie je mozne, s ohladom na ekonomiku, efektivne vyrobit, preto sa to dokupuje (vid Specialized dokupuje u Meridy ..., Trek/GF u Giantu ...) a takmer vsetci kupuju karbonove ramy u 3-4 svetovych vyrobcov.
Je mnoho firiem, ktore nic nevyrabaju, ale iba do vyroby zadavaju (najnovsie napriklad Head).
A ako to potom je u GT/Mongoose/Schwinn, ktore su z jednej stajne ? GT uziva vysokeho image v sektore MTB, co je aj v poriadku, ale nemyslim, ze tie dalsie znacky su zle, hoci ten image uz nemaju. A pritom Pacific Cycle, ktora je materskou znackou vsetkych troch patri dokonca firme, ktora nema s cyklistiou absolutne nic do cinenia. Alebo u Merida/Centurion ? Komu u nas nieco hovori Centurion ? A pritom je to uplna kopia Meridy ... Image Meridy je tu uplne iny a tazko by si niekoho presviedcal, aby si kupil Centurion aj o 10 % lacnejsie ...
Co je vlastne image - je to aj schopnost znacky predat sa, pre vyrobcu podla moznosti za co najvyssiu cenu. Rozdiely su a to je aj dobre, ale v "konfekcnej" vyrobe, ktora je pre bezneho smrtelnika, tam su kvalitativne rozdiely u znackovych bicyklov velmi, prevelmi male. Velky rozdiel vsak je v cene - to je dan za image :)
03.10.2005 - 16:05:36
00
vďaka Stewe, ja nemám až také skúsenosti a som rád, že sme rozvinuli kvalitný dialóg. je to asi tak, že niekedy ľudia vo fóre myslia v iných cenových kategóriach. dík maj sa
03.10.2005 - 16:59:03
00
keyboard_arrow_up