Zdravím
Mám takúto brzdu http://www.hayesdiscbrake.com/product_hyd_sole.shtml

a tento problém : medzi kotúčom a pohyblivou platničkou mám 2 až 3 milimetre medzeru.

To sa síce dá odstrániť tak, že pri upevňovaní prasaťa na vidlicu použijem podložky-celé prasa sa posunie ku kotúču, ale to má za následok permanentné trenie kotúča o pohyblivú platničku. Medzeru ktorá vznikla medzi kotúčom a statickou platničkou riešim zaskrutkovaním držiaka/fakt neviem ako to nazvať/ statickej platničky, čím sa vlastne celá posunie. Navyše to pišťí vždy, keď nemám aspoň mierne zmačknutú páčku. Toto riešenie pokladám za nevhodné.

Ako ináč by sa to dalo riešiť ? Okrem vkladania podložiek pod pohyblivú platničku.
05.07.2006 - 00:14:42
00
aj na strane pohyblivej platnicky mas imbusovu skrutku ktorou sa da nastavit vzdialenost platnicky od kotuca. okrem toho existuju stotinkove podlozky ktorymi sa riesi "centrovanie" prasata voci kotucu.
05.07.2006 - 09:59:43
00
ach...stare dobre Vecka... :roll:
05.07.2006 - 10:04:59
00
Skrutka, o ktorej hovoris, je uz maximalne dotiahnuta, a teda najblizsej moznej vzdialenosti ku kotucu.
Stotinkove podlozky sa nevkladaju pod platnicku, vsak ?

edit : tak ma napada, ze to mozem uvies to "piskajuceho stavu" a posunut pohyblivu platnicku dalej od kotuca. Alebo mam zohnat tie podlozky ? Ktore, z rieseni je podla vas najrozumnejsie ?
05.07.2006 - 10:47:22
00
Tak som to vyriesil posunutim skrutky pri pohyblicej platnicke.

Trapi ma vsak dalsia vec. Pocas zjazdu, dosti ostreho, sa kotuce prirodzene zohriali a cosi mi na ne frklo. Vycnieva to z rovneho povrchu kotuca a vzdy ked to prechadza cez prasa tak to skre. Tvari sa to ako natavene na kotuc. Skusal som to odskrabnut nechtom a nozom, neuspesne. Co s tym ?
05.07.2006 - 15:05:35
00
ak to tam zavadzia tak to zbrus. nejaky pilnik to vyriesi. a ak nie pilnik tak flexka :lol:
05.07.2006 - 16:12:55
00
keyboard_arrow_up