Zdravim Vas,

mam problem s pukanim za chodu aj ked bike stoji a zatlacim na sedadlo alebo ram. Vyzera, ze spodne oko tlmica ma volu, teda ten hlinikovy valcek co do neho ide, tak ma asi 0,5mm volu, prikladam video. Myslim si, ze prave to pukanie ide odtial a potom sa to ramom roznasa, len mi to uz ide asi cca tyzden na nervy. Nevidim inde, kde by mohol byt problem, bike ma cca rok, ale tlmic tam original nie je, je tam tlmic z mojho starsie Treku, na ktorom mi praskol ram. Je mozne tuto 0,5mm v oku tlmica niecim vystuzit alebo podla vas bude problem niekde inde - vsetky spoje a ich volu som kontroloval-dotahoval, sedlovka vycistena? vo svrtok idem na 4 dni jazdit a dovtedy by som to potreboval poriesit, asi urcite kazdy vie, ake to je neprijemne, ked pri slapani na biku nieco puka a ludia sa po vas potom cudne pozeraju :(. Link na video: http://www.youtube.com/watch?v=EfAJwQYRyWw.
23.06.2012 - 17:58:49
00
inac moze by vola aj pri hornom oku tlmica ako je vahadlo tam mam ja na reigne a tiez to puka. moc stym asi nenarobis zial mozno skusit dakym tenkym plechom vymedzit volu
23.06.2012 - 20:53:16
00
sustruh a zavitník. no a samosebou aj nejaka šikovna obsluha.
23.06.2012 - 22:40:06
00
na starom biku som to vymedzil kuskom plechu vystrihnuteho z plechovky od redbullu (ale moze byt aj ina :D )
23.06.2012 - 23:29:03
00
Ahojte chalani mam trance 2 rocnik 2019,a zacalo mi praskat na lavej strane pri uchyteni tlmica pri vahadle..., lozisko je tam dobre, vsetjo je vycistene... Dotiahnute je to na moment, ked zatlacim na ram praskne, ked slapem v stoji tiez... A ked zijdem z bicykla a sa odlachci aj vtedy ram pukne. Ma s tym niekto skusenost, nejaku radu? Dikes
19.04.2020 - 13:24:23
00
Babajaga25 napísal:
Ahojte chalani mam trance 2 rocnik 2019,a zacalo mi praskat na lavej strane pri uchyteni tlmica pri vahadle..., lozisko je tam dobre, vsetjo je vycistene... Dotiahnute je to na moment, ked zatlacim na ram praskne, ked slapem v stoji tiez... A ked zijdem z bicykla a sa odlachci aj vtedy ram pukne. Ma s tym niekto skusenost, nejaku radu? Dikes


Ahoj, mal som podobný problém a zistil som že som mal uvoľnené čapy, tak všetko podoťahuj a uvidíš či pomože.
20.04.2020 - 15:53:35
00
Premazal aom loziska, vycistil capy, podotahoval vsetko a aj tak to robi, dnes vecer to nesiem kamosovi uvidime na co pride.
21.04.2020 - 15:29:28
00
hmm niesom ažtaký macher sú tu skusenejší ľudia no snáď ti pomožu poradiť.. Ak by nič nepomohlo tak už len do servisu
21.04.2020 - 15:33:41
00
Môže byť aj puknutý rám, neumýval si ho náhodou?
Ako hlboko v ráme máš zasunutú sedlovku?
Už som zažil, že aj hlboko zasunutá sedlovka v ráme vydávala zvuky pri tom, keď rám pracoval a ani si nemusel sedieť....
21.04.2020 - 18:54:53
00
keyboard_arrow_up