Ahojte maniaci
opat zacinam po troch rokoch s jazdenim,kedze za tri roky bez sportu mam to nejake kilko naviac,avsak za ten cas sa veci dost zmenili.

financie momentalne na novy bike niesu,kedze som student...
takze sa davam do opravy stareho.....

ide o AUTHOR BASIC velkost 19.

dalsie komponenty nemam tusenia uz...

co je problem tak su to rafky.
po bratovom rocnom jazdeni,ked odrovnal svoj bike mi na mojom urobil neskutocne 8cky,cize chcem rovno kupit nove rafky.

tu je ten problem,asi nieje rafik ako rafik.

kupuju sa podla velkosti ramu,alebo maju na sebe nejake oznacenie?
su tam origo,oznacenie som nasiel len na nalepke -xrims101 539x20.

asi by som chcel uz s nabojmi,je to 3x8 rychlostny bike.

zaroven by som asi kupil uz aj nejake odolnejsie plaste.....alebo nejake dvojite rafky?

poradte,ozaj mam okno za ten cas.....

cenovo-nic extremne,som student,cim lacnejsie tym lepsie,bude to na jeden vyjazd tyzdenne po horach,lesoch,ziaden extrem.

dakujem kazdemu
25.10.2008 - 16:41:37
00
tie rafy budu zrejme alexrims, a kupuju sa podla ramu vecsinou 24 alebo 26 palcove (tvoj autor ma pravdepodobne 26´´)
Ak sces aj z nabojmi, tak si kup rovno cele vypletane kolesa (rafik,naboj,spice)
a napis, kolko by si scel do toho investovat, napr kamos minule kupoval kolesa za +-2000sk (predne aj zadne) ale tie su jedny z tych lacnejsich, cize aj menej odolnejsich a su tazsie...
25.10.2008 - 19:39:39
00
ako radi matto .... určite cele vypletane kolesa.... ja som pred nedavnom menil rafy za dvojstenne mach1 a tie ma vyšli na 1000 sk ....
napiš hlavne kolko do toho si ohotny dať... lacnejšie vydržia menej to ano, ale ak nejazdiš vyslovene ako brat :lol: tak ti budu stačiť aj tie lacnejšie
25.10.2008 - 19:48:31
00
ahojte....

ako vravim,cim menej tym lepsie,kedze mam dost obmedzeny limit...to,ci ma rafik 500g alebo 800g je mi jedno,niesom v takej pozicii(ani vykonovo,ani financne,ani narokovo),aby som hladal a vyberal nejake viac profi riesenie......

zacinam vlastne kvoli tomu,ze som dost dlhy cas iba chodil do skoly a sedel za pc....cize sa to podpisalo aj na brusku..... :P
a tak som sa rozhodol zacat pohybovat.....bike bol kedysi moj naj kamos......cize preto som siahol aj teraz po tom.....

ano,ak by to bolo celovypletane,bolo by to ok.....

tieto co mam teraz maju osmicku asi 1cm vychylenu,neviem,ci by sa to dalo vycentrovat,a ak ano,ci by to bolo dobre riesenie......(mozno sa dojde k rieseniu,ze nic kupovat nemusim,aj ked teda je to starsi jednostenny rafik.....)

vlastne je to neodpruzeny bike,jazdil som na nom dost dlho,a bol vo velmi dobrom stave.

teraz ma znicene tie kolesa,a trosku haprue aj prehadzovacka(presne co neviem,este som to neskumal).

financie-cim menej tym lepsie,neviem,ake su ceny,riesenie skor take bezne,na kazdy den......vaha nerozhoduje.....
zase nejazdim bezohladne a tvrdo....napriklad za 2 roky pouzivania toho bikeu sa osmicka tusim riesila len raz,aj to slaba na zadnom kolese......cize pohoda

mam zmerat priemer rafiku?(pre lepsie urocovanie aka velkost to vlastne je)......
25.10.2008 - 20:01:46
00
priemer by mal byt 26 x 2,54 cca 66cm a ked scel len cisto rafky tak odporucam remerx dragon http://www.ioshop.sk/detail/18804/remerx-dragon/cat/6516 alebo alexrims dm18 http://rafky.heureka.cz/alexrims-dm-18/ su dost odolne a vydrzia aj take mensie skoky...
25.10.2008 - 20:15:04
00
remerx panther, cenovo su cca okolo 600sk/ks...a dost toho vydrzia...jazdim ich asi 3/4 roka a davam im dost zabrat a pri mojej vahe zatial osmicku som nepostrehol ziadnu...
25.10.2008 - 20:27:41
00
ak nemas peniaze, postacia ti aj dragony :lol: jazdil som ich 2roky a dost brutalne som jazdil a nespozoroval som ziadne poruchy na rafiku (iba minimalna osmicka)

a pri kupe davaj pozor, ci ma rafik "brzdnu plochu" na klasicke V brzdy alebo je bez tej plochy (na kotucove brzdy)
a ak si nechas naboj tak sa zameraj aj na pocet dier v rafe (pocet spicov) aby sedel s poctom na naboji.
25.10.2008 - 20:47:03
00
tieto co mam teraz maju osmicku asi 1cm vychylenu,neviem,ci by sa to dalo vycentrovat,a ak ano,ci by to bolo dobre riesenie......(mozno sa dojde k rieseniu,ze nic kupovat nemusim,aj ked teda je to starsi jednostenny rafik.....)
prvy krok urob smerom do servisu, 1 cm vychylenie sa da v pohode vycentrovat, nech ti mechanik pozrie, ci nie je prevaleny a ci nie je prebrzdeny (zodrate plochy az do ostrej hrany, predpokladam, ze jazdis vecka), az nasledne zhanaj novy rafik...
25.10.2008 - 21:45:08
00
prvy krok urob smerom do servisu, 1 cm vychylenie sa da v pohode vycentrovat, nech ti mechanik pozrie, ci nie je prevaleny a ci nie je prebrzdeny (zodrate plochy az do ostrej hrany, predpokladam, ze jazdis vecka), az nasledne zhanaj novy rafik...



Presne tak.Najprv meraj potom rež.

A ak predsa tak ten dragon je dobrý.Teda dostatočný.Ja osobne by som celé kolo nekupoval.Veď vymeniť ráf v podstate nieje žiadny problém.Pre menej zdatných len malý.Si nájdi na nete a podľa toho kľudne nové kolo vypletieš.A vycentrovať necháš v servise.Ak dáš komplet kolo len to preplatíš.

http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vypletani-kol
07.11.2008 - 21:08:03
00
Caute, chcem sa spytat, aka je idealna vnutorna sirka rafika pre plaste maxxis ardent 2,25?
08.08.2017 - 06:44:21
00
NoTubes odporuca na 2,25" pouzit bud 23 alebo 26 mm.
08.08.2017 - 10:37:29
00
Fajn lebo rozmyslam nad https://m.ckdmarket.sk/p/12226/rafik-wtb-frequency-team-i25-275
Teraz mam na bajku 21mm. A este otazka, niple radsej hlinikove alebo mosadzne? Na hmotnosti mi az tak nezalezi. A este jedna k vypletu, tencene spice su len lahsie alebo aj pevnejsie? Diky.
09.08.2017 - 05:17:52
00
na am pojzdenie aspon 1,8ky, kludne aj Al niple..
09.08.2017 - 07:05:02
00
Keď už sa tu riešia tie praskajúce Cresty a Archy. Aký odolný XC/trail ráfik by ste odporúčali s parametrami 29" šírka 23-26mm, reálna hmotnosť +/- 420-460g, TLR, prevádzková nosnosť 120kg ??
Napadá mi akurát tak DT XR 391
03.01.2018 - 10:37:10
00
http://www.nextie.net/mountain-clincher-30mm-NXT29XC30
03.01.2018 - 20:40:40
00
keyboard_arrow_up